17 Ağustos Çarşamba 2022

AK Parti'den muhalefetin çocuklar üzerinden propaganda yapmasına tepki! Çaresizlik ve acizliktir

AK Parti'den muhalefetin çocuklar üzerinden propaganda yapmasına tepki! Çaresizlik ve acizliktir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Trabzon'da bir toplu açılış törenine katılarak önemli açıklamalara imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdele kesimi sırasında bir çocuğun kendisine seslendiğini farkederek yanına çağırdı. Çocuğun derdini dinledi. Fakat her fırsatta kirli siyaset yürüterek algı yaratmaya çalışan mulafet, bu görüntüler üzerinden de propaganda yapmaya girişti. AK Parti'den ise sert tepki gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ bir takım paylaşımlara imza atarak "Bir çocuğun 'Plansız ve öğretilmeden' sarf ettiği sözler için manipülasyon düğmesine basması, çaresizlik ve acizliktir" dedi.

 

Hamza Dağ Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

 

- Spontane gelişen bir olayla alakalı yine kirli bir kurgu başlatıldı. Bahsi geçen küçük çocuk, Sn. Cumhurbaşkanımızın yanına gelmek için uzunca bir süre ağlıyor. Bunu farkeden Cumhurbaşkanımız çocuğu sahneye aldırıyor ve derdini dinliyor.

 

- Kendi ideolojik yaklaşım veya siyasal tercihleri olduğunda çocukları “Planlı ve stratejik” şekilde kullanarak istismar edenlerin, bir çocuğun “Plansız ve öğretilmeden” sarf ettiği sözler için manipülasyon düğmesine basması, çaresizlik ve acizliktir.

 

- Milyonların önünde meclis kürsüsünden el hareketi çekenler, şehit yakınlarına küfredip hiçbir şey olmamış gibi siyasete devam edenler pedagojiden bahsedecek en son insanlardır.

 

- Cumhurbaşkanımız ve bizler, çocuklarımızı ve gençlerimizi bu gibi kirli siyasi kampanyalara alet etmiyor; onların beklentilerine cevap vermekten ve onlara her zaman ahlâkı, iyiliği ve vatan sevgisini aşılamaya çalışmaktan başka bir şey yapmıyoruz.

Yeni Yorum