29 Mart Çarşamba 2023

AK Parti İl Başkanı Kabaktepe'den 'engelleniyoruz' algısı yapan Ekrem İmamoğlu'na rakamlarla cevap: İstanbul sizin adaylık yarışınıza heba olamaz

AK Parti İl Başkanı Kabaktepe'den 'engelleniyoruz' algısı yapan Ekrem İmamoğlu'na rakamlarla cevap: İstanbul sizin adaylık yarışınıza heba olamaz

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 'engelleniyoruz' diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. CHP içerisinde bir 'adaylık mücadelesi' olduğunu vurgulayan Kabaktepe, "Kendi içlerinde verdikleri adaylık mücadelesi için spekülasyonlarla gündeme gelmeye çalıştıklarını görüyoruz fakat anlayışla karşılamıyoruz. İstanbul, sizin yarışınıza heba olamaz!" dedi. Kabaktepe, paylaşımının devamında, "İBB'nin çalışmasına asıl engel olan neymiş" diyerek rakamlarla İmamoğlu'na cevap verdi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geride kalan gün yaptığı açıklamayla, kentte hayata geçirilecek projelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmadığını öne sürdü. İmamoğlu açıklamasında, "İncirli - Sefaköy - Beylikdüzü metrosunun yapımını kimse engelleyemeyecek. Projeler hazır, yatırımcılar hazır, finansmanı hazır. Ama bir imza eksik. Neden?" ifadelerini kullandı.

 

İmamoğlu'nun iddialarına AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi.

 

"İSTANBUL SİZİN YARIŞINIZA HEBA OLAMAZ"

 

"Son dönemlerdeki 'engelleniyoruz' yalanının altında yatan asıl niyeti gayet iyi biliyoruz." diye konuşan Kabaktepe, "Kendi içlerinde verdikleri adaylık mücadelesi için spekülasyonlarla gündeme gelmeye çalıştıklarını görüyoruz fakat anlayışla karşılamıyoruz. İstanbul, sizin yarışınıza heba olamaz!" ifadelerini kullandı.

 

"İMAMOĞLU'NUN EN İYİ BİLDİĞİ İŞ: ENGELLENİYORUZ BAHANESİ"

 

İmamoğlu'nun spekülasyonlarla gündemde kalmaya çalıştığını vurgulayan Kabaktepe, "CHP'li İBB Başkanı; ne seçim vaatleri gerçekleştirmiş ne de 2,5 yılda bir tane eser ve hizmet üretmiştir. Şimdi en iyi bildiği işe sarılmış; 'Engelleniyoruz bahanesi.'" dedi.

 

"ENGEL BUNUN NERESİNDE?"

 

Kabaktepe paylaşımlarının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

İBB'nin çalışmasına asıl engel olan neymiş, birlikte bakalım

 

 

CHP'li İBB, 2021 yılında hükümetten 20 milyar TL ödenek beklerken, yaklaşık 24 milyar TL gönderildi. CHP'li yönetim iş başına geldiği günden beri hükümet 1 kuruş eksik göndermediği gibi her dönemde daha fazla ödenek göndermiştir. Engel bunun neresinde?

 

2016-2017-2018 yıllarında İBB Meclisi'ne gelen 6.504 dosyanın Bin 871'ine CHP'liler 'Hayır' demiş. Biz ise 2019-2020-2021 yıllarında meclise gelen 4 Bin 64 dosyanın sadece 90'ını reddettik.

 

2014-2019 yıllarında meclise toplam 22 borçlanma teklifi gönderdik. 2019-2021 yıllarında CHP'li yönetim 48 borçlanma teklifi gönderdi. 'İstanbul'u öz kaynaklarıyla yöneteceğiz' diyenler 'İstanbul nimet nimet' diyerek öz kaynakları tükettiler, belediyeyi borç batağına sapladılar.

 

CHP'liler bizim dönemimizde metro, tramvay, kentsel dönüşüm, atıksu arıtma tesisleri vs. pek çok projeye ret oyu verirken, biz, en azından projeler sürsün diye borçlanma taleplerine evet dedik.

 

CHP 2014-2019 yıllarında meclise gelen 22 borçlanma talebinin 20'sine hayır dedi. AK Parti olarak, 2019-2021 yıllarında meclise gelen 48 borçlanma talebinin 47'sine evet dedik.

 

CHP iş başına geldi diye İBB'nin ne parası kesilmiş ne de projeleri engellenmiştir. Asıl engel; 2022 yılı bütçesinde, kentsel dönüşüm için 492 milyon TL ayrılırken reklam için 849 milyon TL ayıran, hizmetten ziyade reklam ve algıyı önceleyen CHP zihniyetinin kendisidir.

 

Yılda 20 bin yeni konut, TEM'e megabüs, 630 kilometre yeni metro hattı, 100 bin araçlık yeni otopark, yüzlerce yeni sağlık merkezi, teknokentler, bilişim vadileri vadeden CHP'li İBB'nin artık hizmete odaklanmasını bekliyoruz.

 

Kendi hayal dünyalarınızdaki koltuk savaşına İstanbul'u kurban edemezsiniz. İstanbul'u turist anlayışıyla yönetemezsiniz. 25 yılda büyük emeklerle kurulan ve işleyen sistemi bozmanıza izin vermeyeceğiz. Milletimiz, suyu taşıyanı da testiyi kıranı da ayırt edecek ferasettedir.

Yeni Yorum