07 Ekim Cuma 2022

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den İstanbullulara çifte müjde: Artık ücretsiz olacak

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den İstanbullulara çifte müjde: Artık ücretsiz olacak

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbullulara iki müjdeyi birden sosyal medya hesabından duyurdu. CHP'li İBB yönetimini 1 Temmuz itibariyle sonlandırdığı "sağlık çalışanlarının toplu taşıma ve İSPARK'ları ücretsiz kullanma hakkı" AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından yeniden devreye alındı. Ek olarak, minibüsçülerin 1 Ocak 2020'den 1 Ocak 2022'ye kadar İSPARK kullanımlarının ücretsiz olması karara bağlanacak.

 

CHP’li İBB, sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz otopark ve toplu taşıma hizmetini 1 Temmuz itibariyle sonlandırmıştı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin talimatıyla; salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın uzatılması için çalışma başlatıldı.

 

31 ARALIK 2021’E KADAR UZATILACAK

 

İBB Meclisi AK Parti Grubu’nun çalışmalarını tamamlamasıyla söz konusu teklif Temmuz ayı meclis gündemine alındı. Müjdeli haberi İstanbullularla paylaşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, “Sağlık çalışanlarımızın toplu taşıma ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkını 31 Aralık 2021’e kadar uzatıyoruz.” dedi.

 

Söz konusu haktan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek.

 

MİNİBÜSÇÜ ESNAFINA EKONOMİK DESTEK

 

Bir diğer müjde de minibüsçü esnafına geldi. Pandemi koşullarından olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelen minibüsçülere destek olmak yeni bir teklif hazırlandı. AK Parti Grubu tarafından hazırlanan teklif hakkında bilgi veren AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, “Minibüsçülerimizin 1 Ocak 2020’den 1 Ocak 2022’ye kadar İSPARK kullanımlarının ücretsiz olmasını karara bağlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum