01 Aralık Cuma 2023

AK Parti Sözcüsü Çelik CHP’nin ‘darbe’ sicilini açtı

AK Parti Sözcüsü Çelik CHP’nin ‘darbe’ sicilini açtı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözleri sonrası açıklamalarda bulundu. CHP'nin darbeler karşısında takındığı tutumu ve darbe imalı söylemlere karşı çıkmadığını hatırlatan Çelik, "Her türlü saygısızlıklarına makul bir dille cevap vermeye çalışıyoruz. Ama akıl ve izan bunları tamamen terketti." dedi.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerine çok sert paylaşımlarla yanıt verdi.

 

Çelik, 104 amiralin darbe imalı bildirisi ile ilgili tartışmalar sonrası CHP'nin 'darbe' sicilini açtı, Yassıada yargılamalarını hatırlattı.

 

"SİYASİ AKIL BİTİNCE..."

 

Çelik, Öztrak'ın Cumhurbaşkan Erdoğan'a hakarete varan ifadelerine şu ifadelerle yanıt verdi:

 

"Dikkatli bir üslupla, siyasi akılla konuşuyoruz. Her türlü saygısızlıklarına makul bir dille cevap vermeye çalışıyoruz. Ama akıl ve izan bunları tamamen terk etti. Siyasi akıl bitince küfür etmeye başlıyorlar.

"MİLLİ İRADENİN NAMUSUNA SİLAH DOĞRULTANLARA..."

 

En büyük namussuzluk, siyasetin namusunu tehdit eden her türlü darbe girişimine ve muhtıraya destek vermektir. Tarih boyunca ve bugün her türlü milli irade düşmanlığına hizmet etmektir.

En büyük arsızlık, 1960'tan bu yana milli iradenin namusuna silah doğrultanlara yardım ve yataklık yapan bir siyasi tarihten utanmamaktır.

 

"EN BÜYÜK NAMUSSUZLUK YASSIADAYI CANLANDIRMA TEŞEBBÜSÜ"

 

En büyük namussuzluk geçmişteki Yassıada'yı aynen bugünde canlandırma teşebbüsüdür.

En büyük namussuzluk kendi partileri adına "iktidarı canlı yayında yargılayacağız" diye vahşet çağrısı yapılırken üç maymunu oynamaktır...

En büyük arsızlık, "iktidarı seçimle ya da seçimsiz" göndermekten bahseden mensuplarının demokrasi düşmanı çağrılarına susarak destek vermektir.

 

En büyük saygısızlık milletin seçtiği Cumhurbaşkanını muhalefet diliyle değil düşmanca ve Yassıada diliyle hedef almaktır.

En büyük akılsızlık, aynaya bakarak konuşurken, başkasına konuştuğunu zannetmektir. 15 Temmuz gecesi kim direndi, kim kaçtı herkes gördü. Direnen ve mücadele eden lider bizim liderimizdi. Kaçanın adresi ise sizin genel merkezinizde."

Yeni Yorum