25 Temmuz Perşembe 2024

AK Parti Sözcüsü Çelik: Yunanistan zulmediyor dünya susuyor

AK Parti Sözcüsü Çelik: Yunanistan zulmediyor dünya susuyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in sığınmacılar ile ilgili açıklaması ile ilgili konuştu. Çelik, “Miçotakis sığınmacılar konusunda defalarca doğru olmayan şeyler söyledi” derken, “Defalarca Türkiye’ye iftira attı. Yunan güçlerinin sığınmacılara zalimce davrandığı defalarca belgelendi. Bu zulüm her gün oluyor. Dünya ve Avrupa susuyor” diye konuştu.

 

Ömer Çelik’in açıklamaları şöyle;

 

Yunanistan Başbakanı Miçotakis sığınmacılar konusunda defalarca doğru olmayan şeyler söyledi. Ve defalarca Türkiye’ye iftira attı. Yunan güçlerinin sığınmacılara zalimce davrandığı defalarca belgelendi. Bu zulüm her gün oluyor. Dünya ve Avrupa susuyor.

 

Yunan güçlerinin sığınmacılara zulmü vahim boyutlara  ulaştı. Cumhurbaşkanımız bu zülme karşı çıkarak, Yunanistan’ın yalanlarını her defasında çürüttü. Yunanistan sığınmacıların botlarını şişleyerek ölüme sürüklüyor ve insanlık suçu işliyor.

 

Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel,

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e basın toplantısında, "Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?" diye sordu. Gazeteci bu olaydan sonra defalarca tehdit aldı. Yunanistan’ı terketmek zorunda kaldı.

 

Tüm bunlar bir AB ülkesinde oldu. AB kurumları sığınmacılara dönük zulme de, gazetecilerin tehdit edilmesine de sessiz kalıyor.

Yeni Yorum