28 Ocak Cumartesi 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Kılıçdaroğlu ne istiyor? Afrin’den Türkiye’ye füze mi gelsin istiyor?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli programlara katılmak üzere beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile İzmir'e geldi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. 

 

Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada, Suriye ve Irak tezkeresine 'hayır' oyu kullan ve ‘evet’ diyenleri ihanet ile suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Burada sizin huzurunuzda söylüyorum. Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek, millete de verecek sandıkta da verecek. Ne istiyor yani? Afrin’den Türkiye’ye füze mi gelsin istiyor? Kılıçdaroğlu ne istiyor? orası terör yatağı olsun, benim ülkemin huzuru bolsun, millet sabahtan akşama kadar terörü konuşsun, insanlar endişe içerinde mi olsun istiyor. Cumhurbaşkanımız talimatı vermiştir. Terör kaynağında kurutulacaktır.” dedi.

Diyarbakır'ı ziyaret ettiğini ve gecenin 03.00-04.00'üne kadar sokaklarda gezdiğini söyleyen Bakan Soylu, "Kimse bizim önümüze çıkıp da hiçbir şey söyleyemedi. 'Burası Kürdistan'dır.' diyemedi. Burası Türkiye'dir. Burası Türkiye topraklarıdır. Bakın bugün huzur içinde Türkiye." diye konuştu.

 

"CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMATI VERDİ, TERÖR KAYNAĞINDA KURUTULACAK"

 

Soylu, Kılıçdaroğlu'nun tezkere konusunda milletin huzurunda cevap vereceğini söyleyerek, "Ne istiyor yani, Afrin'den Türkiye'ye füze mi gelsin istiyor. Kılıçdaroğlu, sabahtan akşama Türkiye terörü konuşsun, insanlar endişe içinde olsun mu istiyor? Cumhurbaşkanımız talimat vermiştir ve terör kaynağında kurutulacaktır." dedi.

 

Türkiye'nin özgürlüğü konusunda pazarlık yaptırmayacaklarını belirten Soylu, "Bu ülkenin toprakları kanla sulandı, bunu unutamayız. Senin siyasi pazarlıkların, vereceğin rüşvetlerle birlikte bu ülkenin özgürlüğünün üzerine pazarlık yaptırmayız. Milletimiz bu tiyatroların hepsini görüyor, kimin Türkiye'nin yarınına ambargo koydurmak isteyenlerle el ele tutuştuklarını, kimin kapalı kapılar ardında hesap yaptıklarını, 10 büyükelçilik Türkiye'yi tehdit ettiğinde kimin pısırık gibi sus pus olduğunu, sesini çıkaramadığını, kiminse ben ülkemin hakkını yedirmem diyerek meydan okuduğunu hepsini görüyor." diye konuştu.

 

Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesi kaçıp evinde kahve içtiğini söyleyerek, "2023'ten itibaren ona bol bol kahve içireceğiz." dedi.

Yeni Yorum