29 Şubat Perşembe 2024

NaifAnaliz - Ali Naif Çakar | Bir umuttur YouTube

NaifAnaliz - Ali Naif Çakar | Bir umuttur YouTube

Diziler ardı ardına final yapıyor.

İbo Show gibi eğlence programları yeniden türemeye başladı. Spor programlarının da yüzü daha fazla gülmeye başladı.

Sinemalar kapalı olduğundan tek film fiyatına internet tabanlı platformlardan istediğimiz kadar film izleme özgürlüğüne sahip olduk bu dönemde.

Pandemi’nin kendine göre yeni normalleri ortaya çıktı. Eskiler, uzun olanlar, eve fazla dolanlar tercih edilir olmaktan çıktı.

Gel gelelim YouTube mecrasına.

Mesleğini, kariyerini tam olarak kimsenin tam olarak bilmediği ancak yurt dışına kaçarak gittiği videolarından anlaşılan Sedat Peker videolar çekerek ülke gündeminde yer almaya çalışıyor.

Son videosunda konunun diğer tarafında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu var.

Tam kapanmanın olduğu bir bayram sabahı sosyal medya üzerinden Yüksekova’nın çetin dağlarında kahraman askerlerimizle her bayram olduğu gibi bayramı karşılayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu vakur tavrının tam ortasına bomba niyetine Sedat Peker videosu düşürmeye yeltendiler.

Bu milletin terörle mücadele eden kahramanlarıyla bayramlaşmadayken ve hele ki bir bayram vaktinde hakaret, aşağılama, iftira, çarpıtma kokan bir video yayınlayan birisi şüphesiz ki yerli ve milli değildir.

Türkiye mafyayla, organize suç örgütleriyle, suçlarla, suçlularla, teröristlerle ülke içerisinde ve dışarısında tarihi bir mücadele yürütmektedir.

15 Temmuz’dan sonra her türlü suçu, türüne göre kaynağında yok etmek ve kurutmak üzere kapsamlı bir politika değişikliğine gidildi.

1990’ların dünya ve ülke şartlarında terörle mücadele öncelikli kapalı ve karışık güvenlik atmosferinden, tüm suçlarla açık, şeffaf ve etkili bir mücadele yöntemine geçildi.

90’lardaki PKK terörünün yıkıcılığı ve ayrılıkçılığı karşısındaki düşük yoğunluklu çatışma ikliminde şehirlerde mafya ve organize suç örgütleri güçlenebilecek bir ortam buldu.

Son 18 yıldır ve özellikle 15 Temmuz sonrasında Türkiye’de organize suç örgütleri ve mafyayla mücadele edildiğinin en büyük ispatı Sedat Peker’in paylaştığı videolardır.

Mafyanın ve organize suç örgütlerinin Türkiye’de tutunamadığını yurt dışındaki sataşmalar ve iftiralar ortaya koymaktadır.

Türkiye o eski Türkiye olsaydı, Sedat Peker videolarında anlatılanlar doğruluğu bir yana doğruya bir nebze yakın dahi olsalar bu bilgi yoğunluğu ve bilgiye konu kişiler tarafından koruma kalkanları açılır ve ülkede baş tacı edilme ihtimali olabilirdi.

Eski Türkiye’nin alışkanlıklarıyla yeni Türkiye’de tutunmaya çalışan mafyatik yapıların bugün tutunamadığını, yurt dışına kaçmak durumunda kaldığını, devlet büyüklerine ve siyasal iktidara sataşma ihtiyacı hissettiğini hep beraber görüyoruz.

Geçmişten gelen organize nam ve şöhret imajının günümüzde iş adamı kimliğiyle maskelenmesi suça bulaşılmadığı müddetçe sadece bir imaj ve itibar meselesinden öteye taşınamaz.

Geçmişin nam ve şöhretinin, güçlü bir iletişim, imaj ve algı çalışmasıyla günümüzde kitlesel çalışmalara konu edilmesi suç değildir. Sosyal medya yorumlarına konu olan “bu adam nasıl böyle güçlendi” sorusuna bu izahat cevap olmuştur diye düşünüyorum.

Türkiye’nin Kudüs’teki İsrail zulmüne karşı tek yürek olduğu, ümmete umut ve örnek olduğu bir zaman diliminde ayrıca teröristlerin ensesine çöken el olan Mehmetçik’e moral ziyareti kapsamında Yüksekova’nın dağlarında olan İçişleri Bakanı Soylu’yu itibarsızlaştırma girişimi ve muhalefetin desteğiyle kamuoyunda yer bulan bir Sedat Peker vakasıyla karşı karşıyayız.

Eski videolarına bakınca Peker videoları “Bir Umuttur Yaşamak” söylemiyle bitiriyormuş.

Şimdi bu videolar varlık olarak cümle legal ve illegal muhalefet için sessiz bir slogana dönüşmüş vaziyette; “Bir Umuttur YouTube!”

Sedat Peker’in anlattıkları şayet doğru olsaydı, ortada derin bir devlet de olsaydı bu kadar kirlenmişlik içerisinde ne Sedat Peker o videoları çekebilirdi nede yurt dışında olabilirdi.

Sedat Peker’in videolarına konu olan derin devlet iddiaları ayrıca kendi içinde çok tuhaf bir ironiyi ve itirafı da barındırıyor.

HDP ve dolayısıyla PKK’ya da istemeden de olsa sevinecekleri bir haber verelim buradan.

Artık Yalnız değilsiniz!

“Derin Devlet” iddialarınız karşısında Sedat Peker’le birlikte, aynı düşüncede aynı çizgidesiniz.

Şerden hayır doğsun, “Buda size dert olsun!”

Yeni Yorum