28 Mayıs Salı 2024

NaifAnaliz - Ali Naif Çakar | Bir Umuttur Youtube -2- Mehdi!

NaifAnaliz - Ali Naif Çakar | Bir Umuttur Youtube -2- Mehdi!

Ramazan bayramının ilk sabahına bir youtube dolusu yalanı ve çarpıtılmış bilgiyi önceki videolar gibi gündeme sığdırmayı başardı.

Bayramın bitişinin ertesi günü Pazar sabahı bir video daha patlattı ki görmeyin.

 

Videoların merkezinde kutsanmış bir zeka, kalıbına sığmayan bir özgüven, kendisini yücelten bir yarı tanrı motifi olduğunu rahatlıkla görüyoruz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve çevresine ilişkin iftiralarla içi doldurulmaya çalışılan video’nun sonlarına doğru Sedat Peker, Peygamberliğini ilan edeceğini veya kademeli olarak Mehdiyet iddiasında bulunacağına dair sinyaller veriyor.

 

Tabi ki doğrudan söylemiyor. Arkasındakilerinde, senaryo ve metin yazarlarının da bu özgüveni tam olarak kontrol edemedikleri belli.

 

Aynen şöyle söylüyor; “Oğlum beni siz öldüremezsiniz , ben rüyamda gördüm; Allah bana öleceğim zamanı gösterdi”.

Ezoterik bir organize suç örgütü lideriyle daha tanışmış olduk.

 

FETÖ gibi İmamlıktan Mehdiliğe değil de, organize suç örgütü liderliğinden Peygamberlik ilanına yada Mehdilik ilanına gidecek benzer bir psikolojik ruh halini görüyoruz.

 

Çocukluğundan bu yana Azrail Aleyhiselam’la irtibatlı, rüyasında Allah’ın mesajlar ilettiği amatör bir Youtuber’a Türkiye’de anlattıkları sırf Cumhurbaşkanını ve iktidar çevresini hedef aldığından itibar eden bir akıl tutulması var.

Gece rüyasında Allah’tan haber aldığını söyleyen, gaybı bildiğini, kaderinden haberdar olduğunu iddia eden birinin sözlerini esas ve savcıları harekete geçirecek nitelikte bulan bir akıl tutulmasıyla karşı karşıyayız.

 

Biz Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammet’tir. Peygamberlik silsilesi onunla sonlandığından, ben peygamberim diyemeyenler Mehdilikle idare etmek zorunda kalıyorlar.

 

Bu videoların peşine takılıp gidenlere, “Sosyal Medya Dininin” ve “Youtube Mezhebinin” mevcut olmadığını ve Peygamberinin de bulunmadığını muhakkak hatırlatınız.

 

Sosyal Medya Peygamberliğine müsaade etmeyiniz.

 

FETÖ elebaşı Gülen, Adnan Oktar Mehdiyet iddiası taşıyan dinden suça yürüyen terör ve organize suç örgütü liderleri.

 

Eski milletvekili ve müftü Hasan Mezarcı bugün kendini mesih olarak ilan etmiş durumda. Ama mafyadan peygamberliğe yüründüğü hiç işitilmemişti!

 

Bu videoların ilgi ve alaka görmesi, muhalefet tarafından kutsanırcasına kabul görerek savunulması, referans gösterilmesi şu an örtülü olan bir “Peygamberlik” ilanını da aleni hale getirecektir.

 

İlahiyatcıları, kanaat önderlerini, maneviyat entellektüellerini, islam’a gönül vermiş hak dostlarını göreve çağıralım. 

Sosyal Medya’dan Allah’tan haber geldiğini iddia edenlere karşı toplumu ve gençleri uyaralım.

Peygamberlerle kendini bir gören bu aymazlığa, devlete kafa tutacak özgüvene, zekasıyla aklını kutsayarak başkalarını adamdan saymayana, yanlış bilginin ve spekülasyonun mafyatik şöhretle kitlelere aktarımına dur demek lazım.

Muhaliflik, iktidarı hedef alan her şeyi kutsamak değildir.

 

Mafyanın peygamberlik iddiasıyla da dünya ilk defa bu videolarla tanışmış oldu, bu zihniyet yanlışlıkla bir iktidar olsa var ya bu dine geçmeyenin vay haline!

Yeni Yorum