25 Haziran Salı 2024
4 yıl önce

Yerli otomobil Bursa'da üretilecek

yerli otomobil, TOGG, Bursa, üretim

3 yıl önce

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı Kars Belediyesi’ne yapılan görevlendirme hakkında yazdı: Siyaset mi, militanlık mı?

sabah gazetesi, şebnem bursalı, içişleri bakanlığı, kars valiliği, kars belediyesi, görevlendirme, türker öksüz, ayhan bilgen, pkk, hdp, kobani eylemleri

3 yıl önce

İYİ Parti’nin “darbe’’ imaları tesadüf mü? Bursa milletvekili Erozan’dan sonra Kocaeli milletvekili Türkkan!

Bu tartışmalar üzerine her seferinde skandal çıkışlarıyla gündeme gelen İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın Instagram hesabı üzerinden yayımladığı bir post dün TBMM Genel Kurulu’nda gündeme gelen ‘darbe’ yorumlarını tekrar gündeme getirdi

3 yıl önce

Bursa Valiliği, Uludağ'da koronavirüs tedbirlerine uymayan işletmede görevli 10 kişiye 76 bin 380 lira para cezası kesildiğini açıkladı

Valilikten yapılan açıklama şöyle: “Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada (2) gündür Uludağ Oteller Bölgesinde bazı otellerde pandemi kurallarına uyulmadığına ilişkin yayınlanan görüntülere ilişkin aşağıdaki açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur. Yapılan inceleme neticesinde bu görüntülerin K. isimli otele ait olduğu, 1. İlgili otelin çalışma ruhsatının bulunmadığı,  Osmangazi Belediye Başkanlığı tarafından çalışma ruhsatı bulunmaması nedeniyle kapatma işlemi kararı alındığı ancak ilgili şirketin idare mahkemesine başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldığı, kapatma işlemi ile ilgili yargı sürecinin beklenildiği, 2. Mevcut otel inşaatının son (2) katının kaçak olarak inşa edildiği, 3. Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünün bilgisi ve izni haricinde bir alt taşeron şirkete usulsüz bir şekilde kiralama işlemini yapıldığı, bu nedenle Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğünce izninin iptal edildiği, 4. 15.01.2021 tarihinde yine aynı otelde yüksek ses müzik yayını yapıldığı ve pandemi kurallarına uyulmadığı tespit edildiğinden işletmeye ve (10) kişiye 1593 sayılı Hıfzıssıhha  Kanununun 282. md. gereğince (76.380 TL.) idari para cezası uygulandığı, 5. 25.01.2021 tarihinde sosyal medya çıkan görüntüler ile ilgili yapılan çalışma sonucunda çıkan görüntülerin  bu otele ait olduğu yüksek sesle  müzik yayını yapıldığı ve pandemi kurallarına uyulmadığı,  yapılan  teknik  incelemede  tespit yapılmasın diye delil karartma (kamera görüntülerinin  silinmesi) girişiminin bulunduğu tespit edilmiştir. Bunun üzerine 26.01.2021 tarih ve (03) sayılı Osmangazi Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile adı geçen otelin (10) gün faaliyetinin durdurulmasına karar verilmiştir. Ayrıca ilgili şirket ve tespit edilen kişiler hakkında idari para cezası uygulanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

3 yıl önce

Meral Akşener sessiz! İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu FETÖ'yü takibi bırakamadı

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasını protesto bahanesiyle Kadıköy’de toplanan provokatörlerin darp ettiği iki genç, o anları anlattı. Sözde eylem için toplanan fakat amaçları vandallık olan grubun saldırısına uğrayan Turhan Berkan Güney ve Mehmet Can Akyil, eylemcilerin önce polise saldırdığını söyledi. 22 yaşlarındaki Güney ve Akyil, 2 Şubat akşamı alışveriş dönüşü tramvay yolunun karşısında taksi beklerken, provokatörlerin polisle itiş-kakışı esnasında yaşlı bir kadının kalabalığın arasında kaldığını görmüş. Gözü dönmüş grup, kadını oradan çıkarmak için kalabalığa yönelen gençleri linç etmeye kalkmış. Provokatörler polise saldırdığı esnada yaşlı kadının “Oğlum kavga etmeyin” dediğini, grup içinden birinin ise kadına vurduğunu anlatan Güney ve Akyil, yaşlı kadını oradan çıkarmış. Gruptakilerin “Koşun bunlar sivil polis” diye bağırdığını anlatan iki genç, kalabalığın kendilerine saldırdığını, ağır küfür ve hakaretler eşliğinde “Öldürün bunları” diyerek acımasızca darp ettiklerini söyledi. ALNINA 15 DİKİŞ ATILDI Saldırı esnasında alnından yaralanan Turhan Berkan Güney, “Bizi sivil polis zannedip 15-20 kişi saldırmaya başladı. ‘Bunlar polis, saldırın bunlara, öldürün bunları’ dediler. Bize çok ağır küfürler ettiler. Alkol şişeleriyle saldırdılar. Şişelerle kafamıza vurmaya çalıştılar. Alnım yarıldı. 15 dikiş atıldı. Zaten çoğu alkollüydü. Allah polisimizden razı olsun. Polis olmasa biz orada ölürdük. Bizi öldürürlerdi” dedi.

3 yıl önce

Bursa Valiliği’nden Türk Bayrağı’nı yere seren şahıs hakkında açıklama

Konuyla ilgili Bursa Valiliği'nden de yapılan açıklamada, “İlimizde milli ve kutsal değerlerimize alenen hakaret eden  bir şahıs emniyet birimlerimizce tespit edilmiş ve hemen gözaltına alınmıştır. Yapılan araştırmalarda ve alınan ilk ifadesinde, şahsın psikolojik rahatsızlığı olduğu ve akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edilmiştir.” denildi.

2 yıl önce

Bursa'daki eli bıçaklı şahıs yakalandı

Bursa'da 22 Kasım günü korkutucu bir olay meydana geldi. Saat 21.00 sıralarında iş çıkışı yaya olarak evine dönen 19 yaşında genç kız, elinde bıçak bulunan bir şahıs tarafından takip edilmişti. O anlar güvenlik kameralarına yansımıştı. Genç kızın polise ihbarı sonrasında olay yerine gelen emniyet güçleri, çevrede yaptıkları araştırmayla Afgan kaçağı zeytinlikte yakaladı. Afgan şahıs, sınır dışı edilmek üzere İl Göç Müdürlüğüne teslim edildi.

2 yıl önce

Bursa merkezli operasyonda 57 bin litre sahte içki ele geçirildi

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Bursa İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri, sahte içki üretimi yapan yerleri tespit etti. 5 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin, etil alkollerin üzerine yüzey temizleyicisi, dezenfektan, adblue gibi ürün etiketleri yapıştırarak, 81 ile kargo ile gönderdikleri tespit edildi. Bursa merkez olmak üzere İstanbul, Mersin, Aydın, Malatya, Denizli, Gaziantep, İzmir ve Amasya'da 22 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Toplam 24 şüphelilin gözaltına alındığı operasyonda 31 bin litre etil alkol, 57 bin litre sahte içki, 5 bin adet içki yapımında kullanılan aroma, 51 adet alkollü içki yapımında kullanılan alkol kiti, 1 adet alkolmetre, 9 bin adet boş içki şişesi, 1 tabanca, 269 adet dezenfektan ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki sorgusu sürüyor.

1 2 3 4 5