03 Aralık Cuma 2021
1 yıl önce

Tüm acil aramalar 112'de toplanacak

112, acil, itfaiye, afad, jandarma, polis, sağlık, sahil güvenlik, tek numara

1 yıl önce

Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Doğu Akdeniz'de diplomatik çözüm acil hedefimiz

Türkiye, almanya, almanya dışişleri bakanı heiko maas, berlin, diploması

1 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin Kıbrıs'ta acil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüm bulunması yönündeki iradesi bakidir."

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, kuzey kıbrıs Türk cumhuriyeti, kktc, Türkiye, esin tatar

1 yıl önce

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 26 bina acil olarak yıkılacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İzmir'deki depremde ağır hasar gören 26 binanın acil olarak yıkılacağını söyledi

1 yıl önce

Diyarbakır'da '112 Acil Çağrı Merkezi'nden 3 dilde hizmet

Diyarbakır'da 7 kuruma gelen acil çağrıların tek merkezden yönetildiği "112 Acil Çağrı Merkezi" Türkçe, Kürtçe, Zazaca hizmet sunuyor

1 yıl önce

Washington Post: Türkiye’nin savaş alanındaki başarıları Biden yönetimi için acil bir dış politika sorunu teşkil ediyor

Azerbaycan ve Ermenistan çatışmalarından sonra Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarısını tüm dünya konuşuyor. Dış basında İHA ve SİHA'ların etkileri yer almaya devam ediyor. ABD'li Washington Post gazetesinde yer alan bir yazıda "Türkiye’nin savaş alanındaki başarıları, yeni gelen Biden yönetimi için acil bir dış politika sorunu teşkil ediyor” ifadelerine yer verildi. Yazıda ayrıca Türk İHA'larının Suriye ve Libya'da merkezi bir rol oynadığının altı çizildi

7 ay önce

Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması İstiklal Caddesinde kadınlara tanıtıldı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İstiklal Caddesi’nde kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla geliştirilen KADES uygulaması hakkında broşür dağıtarak bilgilendirme yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürler, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde kadınlara dağıtıldı ve uygulama hakkında bilgilendirme yapıldı. Cep telefonlarına yüklenen uygulama üzerinden kadınların yardım taleplerine en kısa sürede cevap verildiği, telefonla arayarak oluşan zaman kaybının ortadan kaldırıldığını kadınlara anlatıldı.

6 ay önce

Deniz salyalarına karşı "Acil Eylem Planı" hazırlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da Avrupa Yeşil Mutabakatı Web Semineri'nde konuştu. "Acil Eylem Planı hazırlıyoruz" Müsilaja ilişkin hem kısa vadede hem uzun vadede alınacak tedbirlere ilişkin çalışmalar yürütüldüğünü aktaran Kurum şunları söyledi: "Bu hafta biliyorsunuz Çevre Haftası, 5 Haziran Dünya Çevre Günü. 5 Haziran'da Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ülkemizin 7 bölgesinde çok önemli çevre yatırımlarını İstanbul'da milletimizle paylaşacağız. Pazar günü de müsilaja ilişkin çalışma neticesinde yapacağımız çalışmaları, atacağımız adımları da milletimizle paylaşacağız. Hem acil önlemlerimiz olacak, akabinde de uzun vadede yapılması gerekenleri yapacağız. Acil bir eylem planı hazırlıyoruz." "Bizzat takipçisiyiz" Bakan Kurum, Marmara'daki deniz salyası sorunuyla ilgili şunları söyledi: "Müsilajın sebebi sıcaklık artışı, denizde meydana gelen kirlilik ve iklim değişikliği sebebiyle su hareketliliğinin azalması. Burada önemli olan şu; kirliliğe sebebiyet veren sanayi tesisi, atıksu arıtma tesisi sayı ve kalitesinin artırılması. Bizzat takipçisiyiz, biz de bakanlık olarak her türlü desteği vereceğimiz bir süreci yürütüyoruz."

1 2