24 Haziran Pazartesi 2024
3 yıl önce

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ali Babacan’a işlerin pratikte nasıl yürüdüğünü öğretti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise, Babacan’ın bu sözlerine karşılık, katıldığı CNN Türk yayınında şunları söyledi: “Bir defa Türkiye’nin güçlü bir altyapısı var. Türkiye 83 milyon vatandaşını, 5 milyon mülteciyi ve 51 milyon turisti besleyen bir ülke. Yani 135 milyondan fazla bir ekosistemi besliyor. Kendi kendine yeterli olan bir ülkeden bahsediyoruz. 48 milyar dolar gayrisafi tarımsal milli hasılasıyla, 18 milyar dolar ihracatıyla Avrupa’nın en güçlü üreticisinden bahsediyoruz

3 yıl önce

Kabe’ye sahip çıkmayıp LGBT’yi savunan Ali Babacan’a Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran’dan sert sözler

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’yu protesto etme bahanesiyle Kabe’ye yapılan saygısızlığı görmezden gelen, alternatif olmak için yola çıkıp Millet İttifakının peşine takılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı, Abdullah Gül’ün avukatı Latif Cem Baran tarafından sert sözlerle eleştirildi. SAHTESİNİZ! Babacan’ın Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan yasadışı örgütlerle iltisaklı eylemcilere destek olma amacıyla attığı “Yeter artık, inadınızdan vazgeçin. Gözaltına alınan Boğaziçili öğrencileri derhal salın, üniversitelerde de seçimi esas alın. Gençleri rahat bırakın. Duruşumuz budur” şeklinde tweet’e tepki gösteren Baran, Twitter hesabında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Senin bu 'sahte duruşlarını' gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın. Biz de Kabe'yi savunan Ebabil kuşlarıyız. Bizim duruşumuz da budur” Baran, Babacan’a gösterdiği tepkinin ardından bir tweet daha atarak Abdullah Gül’ün avukatlığını bıraktığını da duyurdu.

3 yıl önce

Nihat Genç’den Ali Babacan’ın anayasa açıklamasına sert tepki: “Sen hep kullanıldın”

Genç, "Sen insan mısın be? Vicdanın var mı? Seni köle ve köpek yapan zihniyete bir itirazın oldu mu? Sen hep kullanıldın. Dünya bankalarının, IMF’in adamı olmuşsun. Herkesin kölesi ve köpeği olmuşsun sonra gelmişsin Türk anayasasının değiştirilemez maddelerini tartışırız diyorsun. Hiç kimse anayasanın ilk 4 maddesini tartışamaz. İşte sokaklar, işte meclis, işte Türk halkı... Bunu kimse tartışamaz" dedi.

3 yıl önce

Ali Babacan ihanetini itiraf etti!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "2018 seçiminde Abdullah Gül’ün muhalefetin ortak aday olması çalışmalarının tam göbeğindeydim" itirafında bulundu.

2 yıl önce

MHP'den Ali Babacan'a zehir zemberek sözler: “Satış ustası, dönüş uzmanı...Haydi başka kapıya!”

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun TBMM'ye dönmesiyle ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Anayasa Mahkemesi’nin, HDP’li Gergerlioğlu hakkında vermiş olduğu karar terörizme örtülü destektir” dedi. Bahçeli'nin bu açıklamasını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak "Krizlerin ortağı, Anayasa Mahkemesi’ni yine tehdit etti. Ben de bir kere daha hatırlatıyorum" diyerek 8 Temmuz'da yaptığı bir paylaşımı yeniden gündeme getirdi. "Anayasa Mahkemesi’nin kararları herkes için bağlayıcıdır, istisnası yok. Hele hele anayasada ‘Bahçeli hariç’ diye bir hüküm de yok.” sözlerinin yer aldığı paylaşıma MHP cephesinden yanıt geldi. MHP'Lİ YÖNTER: HAYDİ BAŞKA KAPIYA! Babacan'a zehir zemberek sözlerle cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, "Kriz yok ki ortak olalım...Seni kandırmışlar, kafeslemişler, iyi keklemişler!" dedi. Yönter, sözlerini şöyle sürdürdü: "Selamsız Babacan aynı anda iki tarafı idare eden çok yüzlü, itibarsız ve güvenilmez yabancı dokumasıdır...Türk siyasetinin utanç vesikası, satış ustası, dönüş uzmanıdır...Haydi başka kapıya!"

2 yıl önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a vatandaştan tepki: Seni davar çobanı bile yapmazlardı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan her ziyaretinde esnaftan ve vatandaştan tepki görmeye devam ediyor. Partisinin Kahramankazan İlçe Kongresi öncesi esnafı ziyaret eden Babacan yine sert tepkilerle karşılaştı. SENİ DAVAR ÇOBANI TUTAN OLMAZDI Pazar alışverişi yapan bir vatandaş Babacan'a "Nankör olmayın. Seni bu hale getiren Erdoğan'dır. Nankörsün" diyerek tepki gösterdi. Pazarcılık yapan başka bir vatandaşın "Allah akıl fikir versin. Seni davar çobanı tutan olmazdı. AK Parti'de itibar kazandın. AK Parti'nin karşısına geçince kime hizmet edeceksin?" sözleri karşısında Babacan zor anlar yaşadı. "KILIÇDAROĞLU'NA PAYANDA MI OLACAKSIN" Pazar yeri ziyareti sırasında bir vatandaşın yönelttiği soru karşısında Babacan soğuk terler döktü. "Kılıçdaroğlu'na payanda mı olacaksın?" sorusuna Babacan, "Şuan yalnız yürüyoruz. İlerde ne olacağını bilemeyiz" diyerek yanıt verdi.

2 yıl önce

Doların düşmesi Ali Babacan’ın hoşuna gitmedi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam kabine toplantısı sonrası verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda sert düşüş yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bankada TL mevduatı olarak parası bulunan vatandaşların kur endişesini ortadan kaldıracak yeni araçların devreye alınacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu mesajı sonrası 18 liraya kadar çıkan dolar, yüzde 30'dan fazla değer kaybederek 11 liraya kadar geriledi. Döviz kurlarında yaşanan bu düşüş sonrası muhalefet cephesi rahatsız oldu. Bugün Polatlı Ticaret Odası Ekonomik İstişare Toplantısı'nda basın açıklaması yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan döviz kurlarında yaşanan düşüşü değerlendirdi. Yaşanan durumdan rahatsız olduğunu belirten Babacan, TL'yi korumak için açıklanan yeni paketin sağlıklı olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı; "DOLAR 12'YE DÜŞTÜ DİYE SEVİNİYORUZ" "Doların düşmesi vatandaşlarımızı sevindirdiyse de unutmayalım ki dolar kurunun düşmüş hali dahi eylül başındaki seviyeye göre çok yüksek. Eylül başında dolar 8,30'du. 12, 13'e düştü diye seviniyoruz. Düşmesi iyi mi, iyi. "KAMU BANKALARININ KUR SATTIĞI İDDİALARI VAR" Cumhurbaşkanı'nın açıklamasıyla eş zamanlı olarak kamu bankalarının yoğun şekilde kur sattığı iddiaları var. Erdoğan konuştu diye cayır cayır döviz satıldıysa bunun açıklanması gerekiyor. Alınan kararlar Hazine ve Merkez Bankası'nın yükümlerini olağanüstü artıracak. Kamu yükü ve Hazine'nin yükü artacak. Ortada tehlikeli bir oyun var. Bankalardaki toplam mevduatın yüzde 60'tan fazlası dövizdi. "BU BİR ÖRTÜLÜ FAİZ ARTIRIMIDIR" Dün gece alınan kararlar Türk Lirası mevduatını da getirisinin dövizdeki artışa endekslenmesinin yolu açıldı. Bankada paran TL'yse bile biz sana döviz gibi kazandıracağız diyor. Bu uygulama dolarizasyon uygulamasıdır. Alınan bu karar örtülü bir faiz artırımıdır."

2 yıl önce

Ali Babacan, dini değerlere hakaret eden Sezen Aksu’ya sahip çıktı…

Babacan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Sanatçılarımız da sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 12 13