30 Kasım Çarşamba 2022
1 yıl önce

“Şırnak’ta Suriyeli şahıs Devlet Hastanesi’den ambulans kaçırdı” yalanı

Şırnak’ta ambulansı kaçıran kişinin Siirt nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı olduğu ve Şahsın yakalanmasının ardından akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıktı.

3 ay önce

Ankara’da ambulansa yol vermeyen düğün konvoyuna ceza yağdı

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle👇 https://twitter.com/emniyetankara/status/1553791540522356741?s=24&t=7whUmlKCo7Ye3qK9Ble_eA Ne olmuştu? Ankara'da kalabalık bir araç grubu yolu kesip oyun oynamaya başladı. Bu sırada da acil vakaya yetişmesi gereken ambulansın siren seslerine aldırış etmeyen grup yolu açmadı. Ankara Emniyet Müdürlüğü düğün konvoyuna ceza yağdırdı.

3 ay önce

Bayrampaşa'da ambulansa yol vermeyen minibüs şoförüne ceza

Sağmalcılar Viyadüğü'nde siren çalarak ilerleyen ambulans şoförü, önünde ilerleyen minibüs şoföründen korna çalarak yol istedi. Siren sesine rağmen ambulansa yol vermeyen şoförü ambulans çalışanları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde, minibüs şoförünün arkasından gelen ambulansa yol vermediği görülüyor. O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden ambulans çalışanının "Evet arkadaşlar, görüyorsunuz yol vermiyor ambulansa. Hala vermiyor, o kadar kornaya rağmen, ısrarla" dediği duyuluyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ambulansa yol vermeyen sürücüye idari para cezası verildi. Hakkında adli işlem başlatıldı. O ambulansta hepimizin canından çok sevdikleri olabilir. Lütfen! ambulans, itfaiye gibi araçlarımız can kurtarmak için zamanla yarışırken sağduyulu olalım, yol verelim" ifadelerine yer verdi. https://twitter.com/aliyerlikaya/status/1563910942731259904?s=21&t=YG1BxigHugdcBFYvGPfI1w