24 Haziran Pazartesi 2024
1 yıl önce

BJK Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ten Ethem Sancak yorumu: "Kimin kayığına binerse onun küreğini çekenlerin Beşiktaş'ta yeri olmamalı."

Siyah-Beyazlılarda 17 Eylül'de yapılacak olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde mevcut başkan Tevfik Yamantürk adaylığını açıkladı. Basın mensuplarıyla soru-cevap kısmına geçildiği sırada ise Yamantürk bombayı patlattı. Tevfik Yamantürk yeniden adaylık toplantısında kameraların önünde bir basın mensubunun “Ethem Sancak’ın külübü satın alma açıklamalarıyla ilgili..” bir soru üzerine “Bir dilekçe üzerine yönetim kurulu Ethem Sancak’ı disipline verdi. Kimin kayığına binerse onu çeken insanların Beşiktaş’ta yeri yoktur.
Beşiktaş Divan Başkanı ve adayı Tevfik Yamantürk ayrıca, "ARABIM TÜRK DEĞİLİM" “Ben Arabım, Türk değilim. Bundan da gurur duyuyorum… diyen ama İstanbul sokaklarında arkasına Türk polisiyle dolaşan birinin göğsünde şerefli Türk bayrağı taşıyan Beşiktaş’a değil sahibi olmak, içeri sokulması hatadır. "BEŞİKTAŞ MİLLİDİR" Beşiktaş millidir, milli kalmalıdır.” diyerek divan adaylığı öncesi beklenmedik sert bir çıkış yaptı. Yamantürk'ün bu sözleri salonda büyük alkış aldı.