25 Haziran Salı 2024
4 yıl önce

Yılmaz Özdil'e bir şok da Bodrum Belediyesi'nden

yılmaz özdil, bodrum, çevre ve şehircilik il müdürlüğü, bodrum belediyesi, kaçak yapı, yıkım

2 yıl önce

CHP'li Bodrum Belediyesi’nde imar usulsüzlüğü! Polis operasyon başlattı

Bodrum Belediyesi'ne imar usulsüzlükleri nedeniyle operasyon başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı, savcılığın talebi üzerine akşam saatlerinde Bodrum Belediyesi'nde inceleme başlattı. 40 kişilik polis ekibi Bodrum Belediyesi İmar Müdürlüğü'nü kapattı. İçeride bilgisayar kayıtları, evraklar ve belgeler toplanıyor. BELEDİYE BAŞKANI DA İMAR MÜDÜRÜ DE İÇERİDE Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Turgay Kaya ve İmar Müdürü Melike Yapıcı Topuz'un da binada olduğu öğrenildi. SAVCILIĞA ŞİKAYET EDİLMİŞTİ İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde çalışan, 11 gün önce Başkan Ahmet Aras tarafından görevinden uzaklaştırılan Oktay Kaya önceki gün savcılığa şikayet dilekçesi verdi. Polisin operasyonu da bu dilekçeyle başladı. Şikayet dilekçesinde Kaya, Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlüklerine ilişkin birçok iddiaya yer verdi. Dilekçede 'Türkbükü 231 ada 6 parsel için; A şahsına imar durumu verilmezken, B şahsına parsel ulaşan yolların kamu eline geçmemesine rağmen verilmesi, Gündoğan 387 ada 14 parselin kotlarının nasıl 2 metre yükseltilerek onaylandığını, Dereköy 203 ada 1 parsel tarım arazisine kat ittifakı kurulmaması gerektiği halde kat ittifakının personele baskı yapılarak kurdurulduğu, Akyarlar 262 ada 1 parsel Ata Bilge Kooperatifi Bina çekme mesafelerine uyulmadığı, Çed kararı olmadığı hatta Mimarlar Odası'nın şikayetine rağmen nasıl ruhsat verildiği…' gibi birçok iddia yer alıyor. Polisin iddialarla ilgili evraklarda inceleme yaptığı öğrenildi.

2 yıl önce

Bodrum Belediyesi Özel Kalem Müdürü, 'taciz' ve 'darp' iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı

Bodrum Belediyesi Özel Kalem Müdürü S.A., dün gece Yalıkavak Mahallesinde bulunan bir restorana gitti. Alkollü olduğu ileri sürülen S.A., o sırada restoranda bulunan belediye personeli M.A. ile karşılaştı. S.A., iddiaya göre, M.A.'ya tacizde bulunup, darbetti. Durum karşısında panikleyen M.A. restoranın tuvaletine kaçıp, durumu polise bildirdi. Olayın ardından ifadesi alınan S.A. serbest bırakılırken, darp raporu alan M.A. ise şikayetçi oldu. GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI Bodrum Belediyesi'nce olayın ardından yaptığı açıklamada S.A.'nın görevden uzaklaştırıldığı belirtilerek, "Bodrum Belediyesi'nde görev yapan iki personelin adının karıştığı, mesai saatleri dışında özel bir işletmede yaşanan ve kamuoyuna yansıyan olaya ilişkin olarak idari soruşturma başlatılmıştır. İdari ve adli süreç tamamlanana kadar Bodrum Belediyesi Özel Kalem Müdürü görevden uzaklaştırılmıştır" denildi.

1 yıl önce

CHP’li Bodrum Belediyesi şaşırtmadı! Göz dikmedikleri bir çocuk parkı kalmıştı!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde daha önce denize sıfır oyun alanlarını bir otele peşkeş çekmeye çalıştığı iddia edilen Bodrum Belediyesi bu sefer de çocukların ücretsiz olarak kullandığı park alanlarına göz dikti. PARA YOKSA SPOR YOK Halka açık çocuk parkları, içinde basketbol sahası ve tenis kortları bulunan spor alanları özelleştirilerek kiraya verdiği iddia edilirken vatandaşların sosyal alanlarından yararlanabilmek için ücret ödeyecek. AYLIK 15 BİN TL İÇİN... Yeniasır gazetesinden Adem Ülker'in haberine göre; Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras'ın başlattığı bu uygulama sonucunda Torba Mahallesindeki içinde çocuk parkı da olan spor tesisleri özel bir şirkete kiraya verildi. Edinilen bilgiye göre, özel bir şirketle yıllık 180 bin lira olmak üzere 5 yıllığına anlaşıldı. Yani aylık sadece 15 bin TL. Kiraya verilen 1600 metrekarelik yeşil alanda, çocuk parkının yanı sıra vatandaşların da ücretsiz olarak yararlandığı spor tesisi, tenis kortu, basketbol sahası, soyunma odası ve tuvalet bulunuyor. Yeni uygulamadan sonra vatandaşlar bu tesisleri kullanabilmek için para ödemesi yapmak zorunda. TEPKİ SONRASI ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMA Tepkiler üzerine Bodrum Belediyesi'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Tenis kortları dışındaki oyun ve spor alanları ihale kapsamı dışındadır, halkın kullanımına her zaman açıktır" denildi. Belediyenin açıklamasıyla ihale belgesinin çakışması dikkat çekti. Belgede kiraya verilen yer, "Spor tesisi, tenis kortu, basketbol sahası, soyunma odası ve tuvalet" olarak belirtiliyor. ÇOCUK PARKINI SÖKTÜ, İTİRAZ ÜZERİNE GERİ ADIM ATTI İddiaya göre Yalıkavak'ta bir otelin sahibi hemen önlerinde denize sıfır çocuk oyun parkını restoran haline getirmek için Aras'la görüştü. Aras teklifi kabul etti ve parktaki oyun aletlerini bir gecede söktü. Yalıkavaklı aileler durumu öğrenince hem Aras'a hem de otel yöneticilerine büyük tepki gösterdi. Aras geri adım atmak zorunda kaldı ve oyun aletlerini tekrar parka yerleştirdi.

1 yıl önce

Bodrum Belediyesi’nde yolsuzluk: Görevden alınan başkan yardımcılarının hesaplarına bloke konuldu

Bodrum Belediyesi’nde, imar usülsüzlükleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler sonrasında, başkan yardımcıları Turgay Kaya ve Hüseyin Tutkun ile eski İmar Müdürü Melike Yapıcı’nın banka hesaplarında ve gayrimenkul varlıklarında dikkat çekecek şekilde artış görüldü. Elde edilen gelir ve mutat tasarruf ölçüleri dikkate alındığında finansının olağan gözükmediği, bu durumun haksız mal edinme şüphesini artırdığı belirtilerek suç duyurusunda bulunuldu. BANKA HESAPLARINA BLOKE KONULDU Haklarında başlatılan soruşturma sonrası görevlerinden uzaklaştırılan Bodrum Belediyesi başkan yardımcıları Turgay Kaya ve Hüseyin Tutkun ile eski İmar Müdürü Melike Yapıcı’nın gayrimenkullerine ve banka hesaplarına bloke konuldu. NE OLMUŞTU? Bodrum’da geçen yıl Mart ayında, Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Müdürlüğü Bodrum Grup Amirliği ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, CHP’li Bodrum Belediyesi’nde eski bir belediye çalışanını imar usulsüzlükleri ile ilgili ihbarı üzerine harekete geçti. Polis ekipleri, savcılığın talebi üzerine Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde evrak incelemesi yaptı. 40 kişilik polis ekibi imar ve Şehircilik Müdürlüğü’nü kapatarak tüm kayıtları teker teker inceledi. Yaklaşık 8 saat süren incelemenin ardından ekipler 30’a yakın klasörü çuvallara koyup götürdü. Olaydan sonra İmardan sorumlu Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’nın görev değiştirilmişti. Bodrum Belediyesi’nde, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendiren müfettişler inceleme yaptı. Alınan bilgilere Başkan Yardımcısı Kaya’nın, devam eden soruşturmaların selameti için İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden açığa alınmıştı.