06 Haziran Salı 2023
2 yıl önce

CHP’li Ceyhan Belediyesi'ndeki operasyonunun detayları belli oldu: Rüşvet karşılığı iskan verilmiş

Adana'da yürütülen rüşvet soruşturmasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Gözaltına alınan, CHP'li eski belediye başkanı Kadir Aydar'ın talimatları doğrultusunda, İmar ve Şehircilik Müdürü Gül Derya Demir'in de aralarında bulunduğu şüphelilerin, 'imar durumu ile ruhsattaki eksiklikleri' gerekçe gösterip, rüşvet talebinde bulundukları öğrenildi

9 ay önce

CHP’li Ceyhan Belediyesi Başkanı Hülya Erdem, temizlik görevlisi olarak işe aldığı kankası Öznur Akcan'ı müdür yaptı

Adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle mazbatası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilerek görevden alınan ve rüşvet skandalından tutuklandıktan sonra serbest kalan eski başkan Kadir Aydar, “Masalarda oturacak yer yok” diyerek 269 kişiyi işten çıkartarak, yerine 332 kişiyi almıştı. Aydar’ın görevden alınmasının ardından meclis kararıyla göreve getirilen CHP’li Hülya Erdem, eski başkanın kaldığı yerden işçi çıkarmaya ve almaya devam etti. CHP’li başkanlar bugüne kadar 551 işçiyi ekmeğinden ederken, büyük bölümü kendi partilisi 550 kişiyi belediyede işe başlattı. ‘KANKASINI’ ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ YAPTI Sabah’taki habere göre; Başkan Hülya Erdem, CHP Ceyhan Kadın Kolları eski Başkanı Öznur Akcan’ı taşeron firmasında temizlik görevlisi olarak işe aldıktan sonra hiç zaman kaybetmeden özel kalem müdürü olarak koltuğa oturttu. Başkan Erdem’in yediği içtiği ayrı gitmeyen ve çevresi tarafından “Kankası” denilen Öznur Akcan tam yetkiyle görevlendirildi. Başkan Erdem’in “Kara kutusu” olarak bilinen Akcan’ın “Başkanın talimatı” diyerek işçilere mobbing uyguladığı, bazı işçilerin suç duyurusunda bulunduğu öne sürüldü. YÜKSEK MAAŞA BAĞLADI Başkan Erdem bununla sınırlı kalmayıp CHP’nin eski İlçe Başkanı Ayhan Bitirgiç ile Gençlik Kolları eski Başkanı Ceren Tekbaş’ı da belediyede yüksek maaşla işe başlattı. Başkan Erdem, Ceren Tekbaş’ı Sağlık İşleri Müdürlüğü sorumlusu, Bitirgiç’i ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumlusu olarak görevlendirdi. Öznur Akcan, Ceren Bektaş ile Ayhan Bitirgiç’in maaşlarına en son yüzde 40 oranın da zam yapıldığı her birini maaşının 20 bin TL’ye ulaştığı iddialar arasında. VİCDANLARI SIZLAMIYOR MU? CHP’li başkanın kendi partilisini yüksek maaşla işe alıp, asgari ücretle çalışanlarının ekmeğiyle oynaması Ceyhanlıların da tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, “Kadir Aydar namus sözü verip hiçbir işçinin ekmeğiyle oynamayacağını söylemişti ama ilk işi gariban işçilerinin ekmeğiyle oynamak oldu. Daha sonra Hülya Erdem de işçi çıkarttığı gibi kendi partisinden adamları belediyeye doldurdu. Bu mu sosyal belediyecilik anlayışı? O garibanları çıkartırken hiç mi vicdanları sızlamadı?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

9 ay önce

CHP'li Ceyhan Belediyesi 30 Ağustos kutlamaları için PKK destekçisi İlkay Akkaya'yı uygun buldu

Geçtiğimiz günlerde belediye bünyesinde bulunan 25 müdürlüğün 22'sine aynı kişinin atandığı belirlenen CHP'li Ceyhan Belediyesi'nde yeni bir skandal ortaya çıktı. Ceyhan Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda İlkay Akkaya'nın konser vereceği duyuruldu. Belediyenin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Büyük Zafer’in 100. yılını coşku içinde kutluyoruz! 30 Ağustos Zafer Bayramımızda gerçekleşecek İlkay Akkaya konserine hepinizi bekliyoruz." ÖCALAN'IN FOTOĞRAFININ ÖNÜNDE POZ VERMİŞTİ CHP'li Ceyhan Belediyesi'nin 30 Ağustos kutlamaları için uygun bulduğu İlkay Akkaya'nın PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posteri önünde fotoğrafı bulunuyor. Terör örgütü PKK'ya desteğini gizlemeyen Akkaya, sosyal medya hesabından da sık sık bu yönde paylaşımlar yapıyor. HDP'ye güzellemeler dizen Akkaya, PKK/YPG'li teröristlere destek paylaşımları yapmayı da ihmal etmiyor.