07 Haziran Çarşamba 2023
3 yıl önce

CHP milletvekili, CHP'liyi polisle tehdit etti

chp milletvekili tufan köse, tehdit, chp’li vatandaş, polis, salondan attırmak, çorum

2 yıl önce

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın 'Türk ordusu satılmış' ifadelerine siyasilerden büyük tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da CHP Milletvekilinin sözlerine şu sözlerle tepki gösterdi: "Geçmişte askeri vesayeti arkalarına alarak iktidar olanlar bugün milletin hizmetinde olan Türk Ordusuna dil uzatıyor. Bu çirkin dili reddediyor ve şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru için kahramanca mücadele eden ordumuza desteğimiz tamdır."

2 yıl önce

Türk ordusuna yönelik sözleri sonrası CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'a soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türk ordusuna yönelik sözleri nedeniyle CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı

2 yıl önce

CHP Milletvekili Sera Kadıgil: CHP’de taciz ve tecavüz tabii ki olacak

CHP'de çok sayıda kadının taciz edildiğine dair iddialar ve tecavüz suçlamaları TBMM'nin de gündemindeydi. Meclis Genel Kurulu'nda söz alan CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü 'tabii ki olacak' diye normalleştirdiği partisindeki taciz ve tecavüzlerden AK Parti'yi sorumlu tuttu

2 yıl önce

Polisine yumruk atan CHP Milletvekili Mahmut Tanal polis haklarını savundu

CHP milletvekili Mahmut Tanal’ın Twitter’dan “Emniyeti Müdürlüğüne bağlı koruma büro amirliklerinde çalışan personellerin çalışma koşulları 12/12 şeklindedir. Bu çalışma koşulları anayasa,uluslararası sözleşmelere,kanuna ve tüm pozitif hukuk düzenine aykırı olduğu gibi insani şartlarda çalışma hakkının ihlalidir. Koruma büro personelide bir insandır.İnsanca çalışma koşullarında yaşama hakkı vardır.Özellikle Beşiktaş koruma büro amirliğinde bize gelen bilgilere göre mobbing uygulandığı söylenmektedir.Bu sebeple @TC_icisleri ve Emniyet Genel müdürlüğünü İnceleme yapmasını talep ediyorum.” şekilden yaptığı paylaşımına İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, “Bu büyük bir yalan! Polisimize katil diyenler şimdi yine polisimiz üzerinden fitne çıkarıyor...” şeklinde tepki gösterdi.

1 yıl önce

CHP Milletvekili Turan Aydoğan kendisini tanımayan trafik polisine bağırıp çağırdı: TBMM albümünü alıp bak

CHP Milletvekili Turan Aydoğan, yolda aracıyla giderken kimlik soran trafik polisini azarlayarak hakaretler yağdırdı. Trafik kontrolü yapan polis memurları, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan'ın aracını durdurdu. Bu duruma sinirlenen Aydoğan, milletvekili olduğunu belirterek görevli polis memurunu tersledi. Görevli memur Aydoğan'a "Milletvekili olduğunuzu nereden bileyim, 650 tane milletvekilini tanıyamam ki" dedi. Bunun üzerine CHP'li vekil, trafik polisine bağırarak, "Bakanın kimliğini sorabiliyor musun? Beni tanımıyorsan TBMM'nin fotoğraf albümünü alıp oradan bakacaksın. Fazla uzatma, yap gereğini!" diyerek oradan uzaklaştı.

1 yıl önce

CHP milletvekili Gürsel Tekin’in canlı yayında dili sürçtü: “Hayatımın her alanında haram para kazandım”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu 'Açıkça' programına konuk oldu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Tekin'in canlı yayında dili sürçtü. Kendisine çaycı, garson diyenlere tepki gösteren Tekin, "Çok şükür çaycılık da yaptım, garsonluk da yaptım. Hayatımın her alanında haram para kazandım" dedi. Tekin'in cümleleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Karadağ, araya girerek düzeltmesi için uyarılarda bulundu. Yaşanan bu olay kısa sürede sosyal medyada gündem olarak binlerce etkileşim aldı.

1 yıl önce

Kemal Kılıçdaroğlu’nun el hareketinden sonra, CHP milletvekilinden Soylu’ya küfür! Tutanaklara geçti…

TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığına dair bütçe görüşmelerinde CHP'li vekilin küfürü damga vurdu. CHP Grubu adına söz alan Bursa Millet vekili Erkan Aydın'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alarak ettiği "Şerefsiz" küfürü Genel Kurulunda kavgaya neden oldu. CHP'li Aydın'ın ettiği küfür tutanaklara geçmesine rağmen CHP'nin yayın organı ANKA Haber Ajansı İçişleri Bakanı Soylu'nun küfür ettiği yönünde haber hazırladı. İçişleri Bakanlığı Müşaviri Burak Gültekin, sosyal medya hesabından haberin yalan olduğu şeklinde paylaşımda bulundu. TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığına dair bütçe görüşmelerinde CHP'li vekilin küfürü damga vurdu. CHP Grubu adına söz alan Bursa Milletvekili Erkan Aydın'ın, "Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili, sizin şurada uçağa binerken fotoğrafınız çıktı" sözleri üzerine çıkan tartışmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sahtekârca yalan söylüyorsun, sahtekârca!" şekillide cevap verdi. Tartışmanın büyümesi üzerine CHP'li Erkan Aydın, bir adım daha ileri giderek İçişleri Bakanı Soylu'ya "Şerefsiz" küfürü ettiği duyuldu.

1 2 3