16 Nisan Salı 2024
3 yıl önce

Millet ittifakı’nda ilk çatlak: Demokrat Parti: HDP varsa biz yokuz

Geride kalan Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerde Millet İttifakı saflarında yer alan Demokrat Parti (DP), 2023'te yapılacak seçimlerde yola tek başına çıkma kararı aldı. Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerde Millet İttifakı bloku içinde yer alan DP, 2023’te yapılacak seçimlerde yeni yol haritasını “tek başına seçimlere girmek” olarak belirledi.

1 yıl önce

6 muhalefet partisi bir kez daha toplanıyor! Demokrat Parti'de büyük hareketlilik: Böcek araması bile yapıldı…

Başını CHP’nin çektiği 6’lı muhalefetin bugün gerçekleşecek üçüncü randevusu sızma ve dinlemelere karşı adeta "kozmik masaya" dönüştü. Güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle yola çıkan CHP, İYİ Parti, SP, DP, DEVA ve Gelecek Partisi liderleri bugün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde buluşacak. Toplantı öncesinde DP’nin Balgat’ta bulunan genel merkezinde hareketlilik zirve yaptı. O İDDİANIN ETKİSİ Mİ? Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, hazırlıklarda titiz güvenlik önlemleri ön plana çıktı. Bunda altı liderin 28 Şubat’ta kamuoyu ile paylaştığı güçlendirilmiş parlamenter sistem taslağının bir büyükelçiye düzeltme için gönderildiği yönündeki bilginin dışarıya sızmasının etkili olduğu ileri sürülüyor. GENEL MERKEZ KAPANDI Önlemler çerçevesinde DP yönetimi cuma gününden pazar gününe kadar genel merkezi parti yöneticileri, çalışanları ve güvenlik personeli hariç girişe kapattı. Bunların dışında genel merkeze 6 liderin kurmayları hariç, kimsenin girişine izin verilmeyecek. BÖCEK, JAMMER, ÖZEL GÜVENLİK Alınan tedbirlerde bununla da yetinilmedi. Özel bir şirket tarafından dinleme cihazlarına karşı böcek taraması yapıldığı bildirildi. Kamuoyunda sinyal kesici olarak bilinen jammer kullanımına ise basının yayın yapacağı dikkate alınarak kullanılıp kullanılmamasına toplantı saatinde karar verileceği ileri sürüldü. Parti genel başkanların korumalarının aldığı güvenlik önlemlerinin yanı sıra DP yönetiminin özel bir güvenlik firmasından da hizmet alacağı belirtiliyor. FORMAT YİNE AYNI Güvenlik tedbirlerinin dışında toplantı düzeninin ilk buluşmalardaki gibi olması bekleniyor. 6 liderin yine yuvarlak masa etrafında bir araya gelmesi, toplantı sonrasında ise yazılı açıklama yapılması planlanıyor. Genel Başkanların iftarı birlikte yapacakları, sonrasında da müzakerelerin başlayacağı belirtiliyor. Toplantının sarkması ihtimaline karşı sahur hazırlıklarının da yapıldığı ifade ediliyor.

1 yıl önce

Demokrat Parti’yi Sedat Peker mi fonluyor?

6’lı masanın ortaklarından Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcıları İlay Aksoy ile maganda Cemal Enginyurt, firari uyuşturucu mafyası Sedat Peker operasyonundan hüküm giyen MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel’in dizinden ayrılmıyor. Geçtiğimiz aylarda Suriye diktatörünün propagandasını yapan ve katilin ajanı olmakla suçlanan isimlerle sürekli sosyal medya üzerinden canlı yayınlarda buluşan İlay Aksoy’un Esed sevgisinin dışında uyuşturucu mafyası Sedat Peker’e de hayran olduğu ortaya çıktı. DEMOKRAT PARTİ’Yİ SEDAT PEKER Mİ FONLUYOR? Yine yakın zaman önce suç örgütü lideri Sedat Şahin’in adamı Emrah Topal’la birlikte katıldığı bir programda gazeteci Latif Şimşek’i döven maganda Cemal Enginyurt’un da Peker’in adamı Öncel’le yakın ilişkileri, ‘’Demokrat Parti’yi Sedat Peker mi fonluyor?’’ sorusunu da beraberinde getirdi. İşte uyuşturucu mafyası Sedat Peker operasyonunda hüküm giyen Feridun Öncel’in DP’li isimlerle birlikte olduğu o paylaşımları: https://twitter.com/bugunguncel/status/1564512217193668608?s=21&t=TN8qg-Dk95OikJ6QSBbdcQ

1 yıl önce

Demokrat Partili Faik Tunay'ın başörtüsü rahatsızlığı: Görgüsüzlüğün simgesi yolunda

Yazar Hacer Haniç'in başörtülü kadınlara yönelik yaptığı paylaşıma Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Faik Tunay destek verdi. Sosyal medya hesabından yorum yapan Tunay, "Başörtüsü, bugün maalesef sonradan parayı vuranların simgesi olma yolunda" ifadelerine yer verdi. 'GÖRGÜSÜZLÜĞÜN SİMGESİ YOLUNDA' Demokrat Partili Faik Tunay başörtüsüne yönelik, "Bir zamanlar ezilenlerin simgesi olan başörtüsü, bugün maalesef sonradan parayı vuranların, görgüsüzlerin simgesi olma yolunda. Muhafazakar iktidar zamanında gençler arasında dinsizlik yani DEİZM inanılmaz artışta, yetişkinler bile bunların inandığı din benim dinim değil noktasında" dedi.

1 yıl önce

Gültekin Uysal: Demokrat Parti olarak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyoruz

Gazeteci Nevşin Mengü'nün YouTube kanalında açıklamalarda bulunan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, 2 Mart’ta gerçekleşecek olan Altılı Masa toplantısında muhalefetin adayını belirlemesi gerektiğini vurguladı. Uysal, Demokrat Parti olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istediklerini açıkladı. "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyoruz" Uysal şöyle konuştu: "Biz bütün eldeki verileri değerlendirdiğimizde, siyasetin gerçeklerini göz önüne aldığımızda, toplumsal psikolojik sınırlar, geçişkenlikler; yürütülen süreç, sadece son 1 yıllık Altılı Masa süreci değil, 16 Nisan Referandumu'ndan itibaren kademe kademe büyütülmüş, Türkiye'de demokrasi ne demek, hukuk ne demek, laiklik ne demek, temel hak ve hürriyetler ne demek, bunun şuurunda olan, üretken verimli devleti finanse eden insanlarımızın bir demokrasi talebi var. İyi yönetim talebi var. İyi yönetim ne demek? Oturduğumuz binanın güvenli olması demek, tükettiğimiz gıdanın güvenli olması demek. Demokrasi talebinin her geçen gün yükseldiği bu  toplumsal muhalefetin bu beklentisini kademe kademe örmüş, bu noktada muhalefetin en büyük siyasi partisi, tabi siyaset son tahlilde bir güç denklemi.

10 ay önce

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal seçimlerden sonra şırdancıya gitti

CHP listelerinden seçime giren Demokrat Parti'nin 3 vekil çıkarmasının ardından Gültekin Uysal'ın soluğu şırdancıda aldığı ortaya çıktı.

10 ay önce

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal CHP Dalaman İlçe Teşkilatı'ndan Kemal Kılıçdaroğlu için oy istedi

Türkiye, 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri sebebiyle sandık başına gitti. Seçim sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,51, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88, Sinan Oğan yüzde 5,17, Muharrem İnce yüzde 0,44 oy aldı. Buna göre, ikinci turda en çok oyu alan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yarışacak. https://twitter.com/bugunguncel/status/1660510163697057793?s=46&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ

9 ay önce

Ankara kulisleri hareketlendi! DEVA Partisi ile Demokrat Parti yeni grup kuracak iddiası

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin Meclis'te grup kurma kararı almasının ardından gözler DEVA ve Demokrat Parti'ye çevrildi. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre DEVA Partisi ile Demokrat Parti bileşerek mecliste 7. grubu kuracak. İşte detaylar...

1 2