20 Mayıs Pazartesi 2024
3 yıl önce

Sözde terörist elebaşı Duran Kalkan'ın telsiz ve medya işlerini yürüten terörist yakalandı

Terör örgütü PKK'nın sözde elebaşlarından Duran Kalkan'ın telsiz ve medya işlerini yürüttüğü belirlenen terörist, düzenlenen operasyonla yakalandı

3 yıl önce

Terörist Duran Kalkan’ın özel sosyal medya sorumlusu tutuklandı

PKK’lı kadınlarla çektirdiği fotoğrafları servis eden teröristin, Kalkan’ın özel sosyal medya sorumlusu olduğu öğrenildi

3 yıl önce

PKK’nın iğrenç yüzü! Sözde yönetici Duran Kalkan’dan 16 yaşındaki kıza tecavüz

Kalleş terör örgütü PKK’nın iğrenç yüzü bir bir ortaya çıkıyor. 7 yıl önce BDP tarafından kandırılarak PKK’ya teslim edilen Zozan kod adlı M. A. teslim oldu. İkna çalışmalarının ağırlıklı olduğu operasyonun detayları ve ifadesi ortaya çıktı. Teslim olan kızın anlattıklarında, örgütte yaşanan işkence, tecavüz ve infazı bir kez daha gözler önüne serildi. Sözde yöneticilerinden Duran Kalkan’ın ise 16 yaşındaki kıza tecavüz ettiği ifadeler arasında yer aldı

3 yıl önce

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan, Boğaziçi eylemlerine destek istedi

Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinin hükümetin devrilmesi için yapıldığını belirterek, "Daha fazla destek verilmeli" çağrısında bulundu. BOĞAZİÇİ-DEMİRTAŞ PAZARLIĞI YAPMAYA ÇALIŞTI AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi Duran Kalkan, PKK'ya müzahir yayın organına, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine ilişkin, "Olay bir üniversitedeki gençlik hareketi olmayı aştı, bir kayyum meselesini aştı." ifadesini kullanarak, eylemlerin hükümetin devrilmesi için yapıldığını açıkladı. Boğaziçi eylemlerinin büyümesi için daha fazla destek verilmesi çağrısında bulunan Kalkan'ın açıklamalarının ardından terör yandaşlarının, Boğaziçi eylemlerine destek vererek eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması, terörist başı Abdullah Öcalan'ın ceza infaz koşullarının sonlandırılması, bölücü örgütle temasa geçilmesi gibi talepleri dillendirmeye başladıkları görüldü. ÖĞRENCİ EYLEMİ TERÖR GRUPLARININ EYLEMİNE DÖNÜŞTÜ Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasını protesto etmek için başlatılan Boğaziçi eylemleri, daha sonra terör gruplarının eylemine dönüştü. Destek bahanesiyle 192 eylem gerçekleştirildi. Bu eylemlerde 725 gözaltı işlemi uygulandı. Gözaltına alınanlar arasındaki 179 kişiden 42'sinin MLKP, 35'inin PKK/KCK, 25'inin THKP/C-DEV-YOL, 19'unun DKP/BÖG, 18'inin DHKP/C, 15'inin TKP/ML, 9'unun TKEP/L, 6'sının THKP-C, 4'ünün TKİP, 2'sinin DSİH, birinin FETÖ/PDY ve 3'ünün ise diğer terör örgütlerinden adli sicil kaydının bulunduğu belirlendi.

3 yıl önce

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ni sözlerinden sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı yüzüne yansıdı: “Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan”

Gara'da rehin tuttukları 13 vatandaşımızı şehit eden PKK terör örgütünün adını anmaktan kaçınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan operasyonu şaibeli göstermek için ilk günden bu yana hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hem de ilgili bakanlara suçlamalar ve sorular yöneltiyor.  Üstelik de bizzat iki bakan Süleyman Soylu ve Hulusi Akar kendisini kapalı kapılar ardından bilgilendirdiği halde. Kılıçdaroğlu bu algıya ve şaibe yaratmaya yönelik sözlerini, Büyük Birlik Parti Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ziyaretinin ardından yapılan basın toplantısında da sürdürdü. Süleyman Soylu'nun sözlerinin hatırlatılmasının ardından Gara ile ilgili tatmin olmadığını belirterek 5 soruyu sormaya devam edeceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap ise ummadığı bir yerden geldi. Konuğu Destici aynı sorunun kendisine de yöneltilmesi üzerine "Bazı sorular var kamuoyu önünde, basın önünde sorulur. Bazı sorular da devletin ilgili kişi ve kurumlarına kapalı bir şekilde sorulur. Çünkü terörle mücadele ediyorsunuz" dedi. Ardından da Meclis'teki HDP'lileri hatırlattıktan sonra "Ha Murat Karayılan, ha Meclis'teki kara çiyan. Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan" ifadelerini kullandı. 

2 yıl önce

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Duran Kalkan: “Bütün yönetim HDP'ye devredilmelidir. Biz PKK olarak destek veririz"

Terör örgütü PKK elebaşlarından Duran Kalkan, İzmir'deki HDP İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırıya dair ilginç ifadeler kullandı. Kalkan "Sedat Peker'in haftalardır söyledikleri oluyor olacak. İşte şimdi İzmir olayı oldu. Şimdi savunma, öz savunma gerçekleşmeli. HDP öyle kapası kilitlenerek kapatılacak değildir" dedi. Türkiye'yi şu an HDP'nin yönetebileceğini ifade eden Kalkan, "Bütün yönetim HDP'ye devredilmelidir. HDP yönetimi istemelidir. HDP bütün yönetime aday olmalıdır." ifadesini kullandı. Kalkan, böyle bir durum olursa PKK olarak buna destek vereceklerini de söyledi.

2 yıl önce

PKK elebaşı Duran Kalkan'dan 'propaganda' talimatı: Erdoğan'ın 2023 ve 2071 planlarını bozalım

Türkiye'nin hem yurt içinde hem de sınırın ötesinde terör örgütleriyle mücadelesi sürüyor. Irak'ın kuzeyinde geniş bir alan terör örgütü PKK'dan temizlenirken, Suriye'de de örgütün uzantısı PYD'ye darbe üstüne darbe indirildi. Duran Kalkan'dan talimat Özellikle bölgede SİHA hareketliliğinin artmasıyla manevra kabiliyeti felç olan örgüt, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin dört bir yanında çıkan yangınları üstlendiğini duyurmuştu. 'Propaganda yapın' Örgütün elebaşlarından Duran Kalkan da, yeni bir talimat vererek artık stratejilerini 'propaganda' yönüne çevirdiklerini ilan etti. 'Erdoğan harita gösterdi' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda ilan ettiği 'terörden arındırılmış bölge' haritasını hatırlatan elebaşı Kalkan, "Erdoğan'ın 2023 ve 2071 hedefleri var. BM'de gösterdiği haritayı herkes biliyor. Eğer mücadele etmezsek bunu yapacak. Nasıl mücadele edeceğiz propaganda yapacağız. Dost edineceksin, insanları etkileyeceksin. Bunu herkes böyle bilmeli" diye konuştu.

2 yıl önce

PKK elebaşı Duran Kalkan: “CHP, HDP’ye muhtaçtır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftalarda “Kürt sorunu” meselesi olduğunu iddia etmiş ve durumun HDP’siz çözülemeyeceğini söylemişti. Açıklamalarla ilgili tartışmalar sürerken, terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, aradaki iş birliğini gözler önüne seren bir açıklama geldi. Kalkan, “HDP’nin bu çıkışını bazı CHP’liler ters yorumlayabilirler ama öyle değil. CHP’nin de önünü açtı, güçlendirdi. CHP HDP’ye muhtaçtır. CHP, HDP ile doğru ilişki kurarsa etkili olabilir” ifadelerini kullandı..

1 2 3