24 Haziran Pazartesi 2024
4 yıl önce

Fırıncıların seyyar ekmek satışına düzenleme

fırın, ekmek, düzenleme, vali, kaymakam, içişleri bakanlığı, sokağa çıkma yasağı

4 yıl önce

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hiç kimsenin ekmek dağıtması, kimsenin hizmet yapması engellenmiyor

ak parti, ömer çelik, vefa sosyal destek grubu, ekmek, içişleri bakanlığı, genelge

3 yıl önce

CHP’li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı (İHE) Halk Ekmek’te israf: ‘Vites topuzu deri olsun’

Öte yandan 2018 yılında CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sözcü gazetesinde, AK Parti yönetimindeki İBB'ye bağlı İHE'nin çalışanlarına özel sağlık sigortası yaptırdığı iddia edilmişti. Yetkililerin söz konusu duruma ilişkin, ''Personelin motivasyonu daha da artsın diye yaptık'' şeklinde açıklama yaptığını öne süren Sözcü'nün belgelerle kanıtlanan 'israfa' nasıl bir tepki vereceği de merak konusu oldu

3 yıl önce

Tarım ve Orman Bakanlığı: Mobil büfelerde ekmek satışını yasaklayan bir genelge söz konusu değildir

"Sosyal medya mecralarında ve kimi basın yayın organlarında ’Tarım ve Orman Bakanlığı Mobil araçlarda ve İBB’nin ekmek büfelerinde ekmek satışını yasakladı’ iddiası adı altında yapılan haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu iddialar kamuoyunu yanlış bilgilendirmekle birlikte Bakanlığımızı karalama maksadı taşımaktadır. Nitekim, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 04.01.2012 tarihinde yayımlanan ’Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’ ile tüketime sunulan ekmek, ekmek çeşitleri ve ekşi hamur ekmeklerinin tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretim, muhafaza, taşıma ve pazarlanmasına yönelik özellikler belirlenmiştir." Bakanlık, söz konusu talimatın 21.01.2021 tarihinde ’Konutta Ekmek Üretimi Talimatı’ başlığı ile yayımlandığını belirterek, Bakanlığa ait İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan bir talimatının söz konusu olmadığını vurguladı.

2 yıl önce

Almanya’da ekmek fiyatları tartışılıyor

Enerji fiyatlarının Avrupa genelinde olduğu gibi Almanya'da da yükselişe geçmesinin ardından ülke, şimdi yeni bir konuyu tartışıyor. Alman basını, tahıl fiyatının yüzde 34,4 artış kaydettiğini, bunun üzerine endüstriden uyarılar geldiğini yazdı. "EKMEK FİYATLARI ARTACAK" UYARISI Uyarıda, "Küçük yuvarlak ekmekler yakında 1 eurodan fazlaya mal olacak." denildi. Bild gazetesi, daha önce akaryakıt, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının arttığını yazmış, Başbakan Angela Merkel'e işaret edilerek, "Bizi en soğuk kışta yükselen fiyatlarla bizi yalnız mı bırakacaksınız?" sorusu yöneltilmişti. "KAHVALTI SOFRALARINDA FİYAT ŞOKU DALGASI" Aynı gazetenin haberinde bu kez, "Şimdi de fiyat şoku dalgası kahvaltı sofralarımıza ulaşıyor." ifadesine yer verilerek, ülkede hayatın pahalandığı belirtildi. Fırınlar ve perakendecilerin normal ekmek, küçük ekmek ve diğer unlu mamullerin fiyatlarını sıkılaştırdığı kaydedildi.

2 yıl önce

İstanbul'da Halk Ekmek ürünlerine zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek A.Ş (İHE), 250 gramlık normal ekmek dışındaki ambalajlı ürünlere yüzde 47’ye varan oranlarda zam yaptı. Zam oranı yüzde 12 ile 47 arasında değişiyor İHE'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 250 gramlık normal ve kepekli ekmeğin 1,25 TL olan fiyatı değişmezken, diğer ekmek ve unlu mamul ürünlerinde yüzde 12 ila yüzde 47 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Zamla birlikte 670 gram tost ekmeğinin fiyatı 5,75 TL'den 8,50 TL'ye, 500 gramlık organik tam buğday ekmeği 7 TL'den 8,50 TL'ye, 200 gram galeta grissini 4,50 TL'den 6 TL'ye, 200 gram Akdeniz ekmeği 1,50 TL'den 2 TL'ye, 350 gram ruşeymli ekmek 5,25 TL'den 7,50 TL'ye, 400 gram çavdarlı ekmek 5,75 TL'den 7,50 TL'ye, 50 gramlık altın çörek 1,25 TL'den 1,50 TL'ye, 1 kilogramlık tam buğday unu ise 8 TL'den 9 TL'ye yükseltildi. İHE, ekmek ve unlu mamullere son olarak temmuzda zam yapmıştı. "2022'ye kadar fiyat artışı olmayacak" İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun dün yaptığı açıklamada İBB Halk Ekmek'te 2022 yılına kadar fiyat artışı olmayacağını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı: "Bugün, gündelik hayatımıza etki edecek zamlar art arda geldi. İBB, Halk Ekmek’te de, şeker kullanılan diğer ürünlerde de 2022 yılına kadar fiyat artışı yapmayacak. Fiyat artışlarına direnmenin çok zorlaştığı günlerden geçiyoruz."

2 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait Halk Ekmek Fabrikası'nda skandal görüntü

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait Halk Ekmek Fabrikasında çekildiği öne sürülen görüntüler tartışmaya neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan ve Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nda çekildiği iddia edilen fotoğraflar mide bulandırdı. Fabrikada üretilen ekmeklerin yerlere atılarak Ankara'da yaşayan vatandaşların sağlıklarının tehlikeye atıldığı görüldü. Çok sayıda Twitter kullanıcısı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı etiketleyerek tepki gösterdi.

2 yıl önce

İstanbul’da Halk Ekmek gerçeği: Ekmek yollamıyorlar!

İstanbul'da 'Halk Ekmek büfelerinin kapalı tutulduğu, bu nedenle de önlerinde kasıtlı olarak kuyrukların oluşturulduğu' iddiaları ortaya atılmıştı. Halk Ekmek büfelerinin günlerce açılmadığı ve ekmek yollanmadığına yönelik vatandaşların tepkileri de gündeme gelmişti. 'BİR HAFTADIR YOK' Sosyal medyada bu iddiaları doğrular nitelikte bir video yayımlandı. Bir vatandaş, İBB Halk Ekmek büfesinde bir haftadır ekmek bulamadığını söyledi. Bir büfeye giden ve o anları kayıt altına alan şahıs, Halk Ekmek satıcısından da itiraf gibi bir cevap aldı. "DÜŞÜNSELER YOLLARLAR" “Burası halk ekmeğin satıldığı yer. Bir haftadır geliyorum ekmek yok. Şimdi gene soracağım" diyerek büfeye yaklaşan şahıs, "Ekmek niye yok? Sabahları insanlar kahvaltı yapacak" sorusunu yöneltti. Büfe sahibi, "Yollamıyorlar abi. Saat 11’de gelir. Düşünseler yollarlar" diyerek tepkili vatandaşa cevap verdi.

1 2 3 4 5 6