28 Ocak Cumartesi 2023
2 yıl önce

Esenler'de İSKİ rezaleti! Maaşları ödenmeyen işçiler işi bıraktı

İbb, iski, esenler, rezalet, tuna mahallesi, kazı çalışması, bitmek bilmiyor

2 yıl önce

Esenler’deki hoca kılığındaki tacizci PKK sempatizanı çıktı! Tutuklandı...

esenler, tacizci, sapık, burhan dalgalı, tuma çelik, pkk, sempatizanı, hdp

2 yıl önce

İstanbul Esenler’de kalabalık caddelere HES kodu ile girilecek

Koronavirüs vakalarını önlemek amacıyla Esenler İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçede yeni tedbirleri hayata geçirdi. Tedbirler kapsamında Dörtyol Meydanı ile yaya sirkülasyonunun en fazla olduğu Davutpaşa Caddesi’ne HES kodu ile girilmesi kararı alındı

2 yıl önce

Bir skandal da Esenler'de: Kızlarımızı taciz ettiler Kaftancıoğlu'na defalarca bildirdim, CHP'yi Dallas'a çevirdiler

CHP'nin Ümraniye, Maltepe ve Kartal teşkilatlarında ortaya çıkan partili kadınların taciz edilmesi skandallarına bir yenisi daha eklendi

1 yıl önce

Esenler Belediyesi'nin sorumluluk alanına müdahale... İBB zabıtaları zorla yıktı

İBB'ye bağlı zabıta ekipleri, Esenler Belediyesi'nin Esenler Dörtyol Meydanı'nda, Uluslararası Dünya Çay Günü etkinliği için kurduğu stantları yıktı. Uluslararası Dünya Çay Günü'nde ücretsiz çay ikramının yapılacağı stantlar, Esenler Belediyesi sorumluluk alanında bulunuyordu. İBB zabıta ekiplerinin stantları zorla kaldırması gerginliğe sebep oldu. Emniyet güçleri olaya müdahale etti.

10 ay önce

Esenler'de özel yurtta öğrencilere şiddet uygulayan görevli gözaltına alındı

İstanbul Valiliği, Esenler'deki özel bir yurtta bir yurt görevlisinin erkek öğrencilere yönelik şiddet uyguladığı görüntülere yönelik soruşturma başlatıldığını ve bu kapsamda şiddet uygulayan yurt görevlisinin gözaltına alındığını duyurdu. Öğrencilere yönelik şiddetin kınandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK ŞİDDET İÇEREN BU DAVRANIŞ ASLA KABUL EDİLEMEZ" "Basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan; Esenler İlçemizdeki özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisi, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmıştır. Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz."

10 ay önce

Esenler’deki dayak skandalına CHP ve İYİ Parti neden sessiz? Ekrem İmamoğlu’dan Süleymancılara destek!

İstanbul’da Süleymancılara ait bir yurttakalan öğrencilere işkence yapıldı. İşkence anları ise bir öğrencinin, öğretmenden şiddet gördüğünü annesine kanıtlamak için güvenlik kamerası görüntülerine ulaşmasıyla ortaya çıktı. Çocukları darp eden öğretmen gözaltına alındı. https://twitter.com/malikejder_/status/1507129826167173120?s=21&t=JY7kYoNGtUzHoKs6QfCxow EKREM İMAMOĞLU DA O CEMAATİN YURDUNDA YETİŞTİ İBB seçimlerinde kapı kapı gezerek CHP adayı Ekrem İmamoğlu için oy isteyen Süleymancılar cemaatinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için ayrı bir önemi var. Esnafhabertv.com’un Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk, “Projesini Projelendirdiğimin Projesi” başlıklı yazısında Ekrem İmamoğlu’nun Süleymancılar Cemaati’nin Kur’an Kursu’nda talebelik yaptığını iddia etmiş ve CHP’de deprem etkisi yaratan meşhur fotoğrafı yayınlamıştı. DAYAK SKANDALINA SESSİZ KALDILAR Süleymancı olarak bilinen gruba ait öğrenci yurdunda çocukların öldüresiye dövülmesi Türkiye’de infial uyandırırken siyasette iki ismin derin sessizliği dikkat çekti. İstanbul-Esenler’deki yurtta 7 çocuğun yumruklu tokatlı dövülmesi olayına ilişkin ne İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ne de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tek laf edemedi. Bu sessizlikte Süleymancı grubunun seçimde Akşener ve İmamoğlu’na verdiği desteğin payı büyük. Devletin istihbarat raporlarında “ikinci FETÖ olmaya en yakın grup” ifadeleriyle nitelenen ve içerisinde ABD bağlantılı çok sayıda ismin cirit attığı iddia edilen Süleymancılar, 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde İYİ Parti’yi, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde ise İmamoğlu’nu desteklemişti. Süleymancılar Cemaati’ne ait ‘İstanbul Sekretarya’ imzasıyla üyelerine geçtiği yazılı talimatta şu ifadeler kullanılmıştı: “Muhterem Mıntıka Mümessilimiz, Muhterem Büyüğümüz’ün sizlere / sizlerin şahsında bütün kardeşlerimize selamları – duaları var.
Yenilenecek 23 Haziran İstanbul Seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesi arzu ediliyor. NOT: Muhterem Büyüğümüzün bu talimatı bütün personel, ihvan ve ehavatımıza sıhhatli ve açık şekilde ulaştırdıktan sonra 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 13:00’a kadar geri dönüş yapılarak malumat verilmesi rica olur.” https://twitter.com/genelgundem/status/1507331270518493213?s=21&t=PIkqKwbYCTdy6x2d5iFK-g İBB’DEN SÜLEYMANCILARIN YURTLARINA DESTEK İçinde yetiştiği ve seçimlerde kendisine destek olan Süleymancılar Cemaati’ne minnet borcunu ödemek isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediye kasasından cemaatin yurtlarına destek sağladığı iddia edildi. Ayrıca İBB’ye ait İstanbul Kitapçısı’nda da Süleymancılar Cemaati’ne ait Fazilet ve Çamlıca yayınlarının neredeyse tüm kitapları satışta.

6 ay önce

Ümit Özdağ iç savaş çıkarmak için elinden geleni ardına koymuyor! Esenler’de tecavüz yalanı…

Türkiye’yi karıştırmak için her türlü yola başvuran ırkçı provokatör Ümit Özdağ, hiçbir belge ya da görüntü olmadan İstanbul Esenler’de 12 yaşındaki Suriyeli bir kızın 4 Afgan tarafından tecavüze uğradığını ve halkın sokağa döküldüğünü iddia etti. 12 YAŞINDA SURİYELİ BİR KIZIN TECAVÜZE UĞRADIĞINI İDDİA ETTİ Oy kazanmak için her yolu mübah gören ve Türkiye’de sığınmacı nefretini yayarak kendisine siyasi kariyer inşa etmeye çalışan ırkçı provokatör Ümit Özdağ, Twitter’dan algı operasyonlarına devam ediyor. Özdağ, son yaptığı paylaşımda “Dün akşam Esenyurt Namık Kemal mahallesinde 4 Afgan 12 yaşında bir Suriyeli kıza tecavüz etti. Halk sokağa döküldü. Afganlar ağır şekilde dövüldü. Halk mahallemizde yabancı istemiyoruz diyerek emlak komisyoncularına tepki gösterdi. Bıçak sırtında yaşadığımız günlerden geçiyoruz.” ifadelerini kullandı. https://twitter.com/umitozdag/status/1544388776591597569?s=21&t=HyLrPYu7ZxeY22Ra5tJ2nw İDDİASINI DESTEKLEYECEK HERHANGİ BİR ŞEY ÇIKMADI Ardından paylaşımına bir düzeltme yapan Özdağ, olayın Esenyurt’te değil Esenler’de olduğunu öne sürdü. Özdağ, yazdığı mesajda iddiasını destekleyecek herhangi bir belge ya da görüntü de paylaşmadı. https://twitter.com/umitozdag/status/1544389161171521539?s=21&t=HyLrPYu7ZxeY22Ra5tJ2nw Ancak Özdağ’ın iddia ettiği gibi ne Esenler ne de Esenyurt’ta böyle bir olayın yaşanmadığı öğrenildi.

1 2