27 Kasım Pazar 2022
1 yıl önce

İETT otobüsünü yolcular itti

Olay dün öğle saatlerinde Maden Mahallesi, Eski Zekeriyaköy Caddesi üzerinde meydana geldi. İçindeki yolcularla birlikte Zekeriyaköy'e doğru seyir halindeki İETT otobüsü rampaya gelince aniden arıza yaptı. Motoru çalışmaya devam ettiği halde rampadan çıkamayan otobüs için yolcular harekete geçti. Otobüsten inen yolcular hep birlikte İETT otobüsünü iterek rampadan çıkardı. O anlar bir vatandaş tarafından fotoğraflandı. KABAKTEPE: SİZCE BU İŞTE TERSLİK YOK MU? Görüntüler sonrasında AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe "Sizce de bu işte bir terslik yok mu" derken İBB Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, "Şu 2,5 yıl hızlı geçsin artık… İstanbul gün geçtikçe küçültülüyor. 7,5 milyar lira bütçeli İETT otobüslerine bakım yapamaz hale getirildi. Ah İstanbul…" diyerek tepki gösterdi. Yolcuları taşıması için var olan otobüsün, yolcular tarafından rampa yukarı itilmesi sosyal medyada tepki topladı.

1 yıl önce

CHP’de değişen bir şey yok! 28 önce İSKİ skandalıyla çalkalanan İBB, bugün İETT skandalıyla gündemde

Ekrem İmamoğlu ile yakın arkadaş olan CHP’li vekil Özgür Karabat’ın otobüs bakım ve onarımı için İBB'den bugüne kadar 1 milyar 233 milyon 664 bin 941 TL'lik ihale aldığı ortaya çıktı. Skandalı ilk olarak CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın yasak aşk yaşadığı Aynur Doğan’a “İBB'den yakında büyük bir ihale alacağım o zaman sana araba alacağım, evini de değiştireceğim.” sözleriyle gündeme gelmişti. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yakın siyasi arkadaşı CHP Milletvekili Özgür Karabat’ın, toplamda 1 milyar 233 milyon 664 bin 941 TL’lik ihaleyi birlikte sonuçlandırdığı ve otobüs bakım, onarım ve işletmesinin 14 ihalesi de Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş. adlı şirkete verdiğini verdiği ortaya çıktı. Karabat-İmamoğlu arasındaki yaklaşık 1.5 milyar TL’lik rant ilişkisi İETT üzerinden yürütülürken, CHP Millletvekili Özgür Karabat’ın ihaleyi alan şirketin servis yerinin açılış kurdelasını kestiği görüntüler de öne çıktı. CHP’li Karabat bir yandan kankası konumundaki İmamoğlu ile yakınlığını avantaja çevirirken diğer yandan da şirket üzerinden ciddi bir rant operasyonunu mutlu sona ulaştırırken, sevgilisine verdiği araba ve ev sözünü ise yerine getirmedi. İSKİ SKANDALI NEYDİ? Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) 1989 yılı yerel seçimlerinde birçok büyük kentin yanı sıra İstanbul'da da belediye seçimlerini kazanmıştı. Ancak Nurettin Sözen'in belediye başkanlığı, 1993'te İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (İSKİ) patlak veren skandalla sarsılmıştı. İSKİ Genel Müdürü Ergün Göknel, sekreteri Feray Karvar'la ilişki yaşamaya başlamış, 22 yıllık eşinden boşanmak için 1 milyon dolara yaklaşan bir tazminat ödemeyi kabul etmişti. Ancak Göknel, eşine 'Herhangi bir açıklama yapmadan sessiz sedasız boşanmak' şartını koşmuştu. Bu durumdan hoşnut olmayan Nurdan Erbuğ, eşi Ergun Göknel'in yaptığı yolsuzlukları ortaya çıkarmıştı. Göknel'in, paravan şirketler kurulmasını sağladığı ortaya çıkmış, bu şirketlerin de İSKİ'nin açtığı klor alımı ihalelerine girdiği belirlenmişti. Paravan şirketler üzerinden, değerinin kat ve kat fazlasına klor alımı gerçekleştirilmiş gibi gösterilerek büyük menfaat elde edilmişti. Skandalın patlak vermesinden sonra yargılanan Ergun Göknel, 5 yıl hapis yatmıştı. Skandalın siyasi faturasın ise SHP ödemişti. 1989'da kazandıkları belediyeyi 1994'te Refah Partili Recep Tayyip Erdoğan'a kaptırmışlardı. O tarihten bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni herhangi bir sol parti kazanamadı.

1 yıl önce

İETT otobüsleri dökülüyor! Reklam panosu yolcunun üzerine düştü…

Son zamanlarda arıza veren ve yanan İETT otobüslerinin yanı sıra araçların bakımsızlıktan dökülmeye başlaması da dikkat çekti. PANO ŞANS ESERİ BOŞLUĞA DÜŞTÜ İddiaya göre, 36 AY Arnavutköy - Yenibosna seferini yapan İETT otobüsünün sabah erken saatlerde olan seferinde otobüsün üst kısmında reklam alanı olarak kiralanan pano yolcuların üzerine düştü. Reklam panosunun şans eseri boşluğa düşmesi nedeniyle kimse yaralanmadı. Düşen parçalar yolcular tarafından koltuğun üzerine konuldu. 

1 yıl önce

İstanbul’un çilesi İETT: Asılı kalan İETT otobüsünü sallayarak kurtardılar

İstanbul’da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı olarak toplu taşıma hizmeti veren İETT araçları, sık sık yaşanan arızalar ve bakımsızlık nedeniyle yaşanan sorunlardan dolayı, vatandaşları mağdur ediyor. İstanbul’un yeni normali haline gelen İETT görüntülerine, bir yenisi daha eklendi. Bayrampaşa’da bir İETT otobüsü, yol çalışması yapılan bölgeden geçerken askıda kaldı. VATANDAŞLARDAN YARDIM İSTEDİ Yoluna devam edemeyen İETT sürücüsü, vatandaşlardan yardım istedi. Çevredeki vatandaşlar, askıda kalan İETT otobüsünü iterek çıkartmaya çalıştı. Yaklaşık 10 vatandaşın arabayı salladığı anlar, bir başka vatandaşın cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

1 yıl önce

İETT çilesi bitmiyor

İETT otobüs ve metrobüsleriyle ilgili her geçen gün arıza haberleri gündeme gelirken, bir olay da Eyüp'te yaşandı. Saat 17.40 sıralarında Avcılar yönüne ilerlerken Ayvansaray durağında arıza yapan bir metrobüs yolcularını durakta indirdi. Gergin anlar yaşandı Uzun süre durakta bekleyen yolculara görevliler tarafından bir açıklama yapılmadı. Uzun kuyruklar oluşturan yolcular ile duraktaki görevliler arasında kimi zaman gergin anlar yaşadı. Ters yönden gelen araçla yola devam ettiler Arızanın giderilememesi üzerine yolcular ters yönden gelen metrobüslerle yola devam etti.

1 yıl önce

İETT'yi vatandaşa ittiren Fatih! Akşener AK Parti seçmenine 'Bizanslı' dedi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İBB'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında, Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesi tepki çekti. Törende sahneye çıkan Akşener, İmamoğlu'na dönüp "1453, Fatih Sultan Mehmet senin gibi dedi ki; 'Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u alırım. Bizans'a, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul'u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı. İkinci istikbal fethi" dedi. Akşener'e sosyal medyada tepki yağdı. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "Fatih Sultan Mehmet ile otobüsleri bile karadan yürütemeyen kifayetsizi bir tutmak ancak Meral Akşener gibi bir densize yakışırdı" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Akşener, milletimizin gönlünde yer edememiş olmanın hezeyanını göstermiştir" dedi.

1 yıl önce

Metrobüs ve İETT otobüslerinden sonra şimdi de tramvay arızası: İstanbullu isyan etti

İstanbul'da vatandaşları canından bezdiren İETT otobüsü arızaları bitmeden şimdi de tramvay sorunu patlak verdi. Bu sabah Bağcılar-Kabataş tramvay hattını kullanmak isteyen İstanbullular gelmeyen tramvayı dakikalarca beklemek zorunda kaldı. Pandemi süreci devam ederken, okulların da eğitim faaliyetlerine başlamış olmasına rağmen hiçbir hazırlık yapmamış olduğu anlaşılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin İETT araçlarını bekleyen vatandaşlar canından bezdi. Sosyal medyada paylaşıldı İstanbul'da yolcu kitlelerinin bekleyişlerine sahne olan otobüs ve metrobüs duraklarına şimdi de tramvay durakları eklendi. İşe, okula geç kalan vatandaşlar sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla duruma isyan etti. İBB arızaları görmezden geliyor Her gün istisnasız arızalanan, alev alan ya da yolda kaldığı için vatandaşlar tarafından itilen İETT aracı görüntüleri yoğun eleştiriler alırken, İBB bu konuyu görmezden gelmeye devam ediyor.

1 yıl önce

Heykel ve Vals yapmaktan çalışmaya sıra gelmiyor! Gaziosmanpaşa'da İETT otobüsü yolda kaldı

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait İETT otobüsleri, İstanbulluları canından bezdirmeye devam ediyor. Sürekli kaza ve arıza haberleri ile gündeme gelen ve her gün İstanbul'un farklı bir semtinde yolcuları yarı yolda bırakan İETT manzarasına bugün de rastlandı. Son vaka ise bu sabah, İstanbul Gaziosmanpaşa'da görüntülendi. OTOBÜSÜN MOTORUNDA YANGIN Sabah saatlerinde işe gitmek için İETT'ye binen vatandaşlar, otobüsün motorunda çıkan yangınla yolda kaldı.  İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesiyle yangın büyümeden söndürüldü. İETT otobüslerinin bakımsızlığından dolayı  arızalanmasına tahammülü kalmayan İstanbullular bu duruma artık acil müdahale edilmesi gerektiğini belirtip, şikayette bulundu.

1 2 3 4 5 6 7 8