25 Haziran Salı 2024
3 yıl önce

'KAAN' uygulaması ülke genelinde faaliyete geçti

emniyet genel müdürlüğü, özel güvenlik, kaan, entegrasyon

2 yıl önce

CHP'li Oğuz Kaan Salıcı: Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İzmir’de yapılan CHP 12. Bölge Toplantısı’nda parti örgütleri ile bir araya geldi. Salıcı, toplantının basına kapalı bölümünde parti örgütüne seçime hazır olmaları çağrısında bulundu. "İTTİFAKIN LİDERİ KILIÇDAROĞLU" Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili de konuşan Salıcı, yine toplantının basına kapalı bölümünde, "Bana göre Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu" dedi. "LİDERLİK EDECEK KİŞİ KILIÇDAROĞLU'DUR" Oğuz Kaan Salıcı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili ifadeleri şu şekilde: "Genel başkanlar arasında AK Parti’nin hamlelerine karşı, bu hamleleri boşa düşüren, ittifakın içinde ve dışındaki bütün partilerle, genel başkanlarıyla bu süreci götüren kim? Yine sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Bundan sonraki süreci örgütleyecek olan, başında olacak olan, bana sorarsanız liderlik edecek, Cumhurbaşkanı olacak olan kişi yine Kemal Kılıçdaroğlu."

2 yıl önce

KAAN projesi kapsamında, artık özel güvenlikler kolluk kuvvetlerine destek olacak

İçişleri Bakanlığı’dan yapılan açıklamaya göre; kolluk kuvvetlerinin özel güvenliğin görev yaptığı yerlerdeki olaylara daha hızlı ve etkin müdahale etmesi amacıyla başlatılan Kaan Projesi’nde önemli bir aşamaya geldi. Proje kapsamında, 96 bin 264 özel güvenlik ve genel kolluk görevlisine eğitim verilirken, uygulamayla, güvenlik görevlilerinin olayları anında Polis ekiplerine bildirmesi sağlanıyor. Proje, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülke genelinde konut sitelerinde devreye alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca başlatılan Genel Kolluk - Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN) projesi kapsamında 80 bin 150 özel görevlisi ile 16 bin 114 genel kolluk personeline eğitim verildi. Proje ile özel güvenlik görevlilerinin görev yaptıkları kamu hastaneleri, eğitim kurumları, havalimanları, alışveriş merkezleri, park ve bahçeler ile toplu taşıma alanları başta olmak üzere tüm alanlarda etkin, verimli, sürdürülebilir, ölçülebilir ve denetlenebilir güvenlik hizmeti sunularak, hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında ülke genelindeki sitelerde görev yapan özel güvenlik görevlileri ve apartman yöneticilerine de eğitim veriliyor. 322 Bin Özel Güvenlik Görevlisine Eğitim Verilmesi Planlanıyor Proje kapsamında yıl sonuna dek toplam 90 bin noktada görev yapan 322 bin güvenlik görevlisine eğitim verilmesi hedefleniyor. KAAN projesi ile özel güvenlik görevlileri ve genel kolluk görevlilerine; Özel Güvenlik Hukuku, Yönetici-Güvenlik Sorumlusunun Sorumlulukları, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İlişkileri ve AFAD Acil Müdahale konularında eğitim veriliyor.  İstanbul’daki 6 Bin 600 Konut Site Güvenliğine Eğitim Verildi KAAN projesi kapsamında başta İstanbul olmak üzere ülke genelindeki konut siteleri ve benzeri yerlerde bulunan özel güvenlik görevlilerine ve apartman yöneticilerine de eğitimler veriliyor.Bu kapsamda İstanbul Esenyurt’ta sitelerin güvenliğine yönelik olarak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Polis Başmüfettişleri ve AFAD eğitmenleri tarafından başta Esenyurt İlçesi olmak üzere İstanbul’daki 1.774 sitede görevli 9 bin 560 özel güvenlik görevlisinden 6 bin 600’üne, 3.704 genel kolluk personeli ile 861 site ve apartman yöneticisine eğitim verildi. Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Adana’daki sitelerde görevli 3.117 site güvenlik görevlisi ile 780 genel kolluk görevlisi de KAAN projesi kapsamına alındı. Proje kapsamında, 4 bin 138 site özel güvenliği, 1.454 genel kolluk görevlisi, 1.712 site ve apartman yöneticisine yönelik eğitimler de 30 Eylül tarihine dek sürecek. Genel Kolluk - Özel Güvenlik İş Birliğiyle Suç İşlenmeden ‘Dur’ Deniyor Proje kapsamında hayata geçirilen KAAN mobil uygulaması ile özel güvenlik görevlilerinin alanlarındaki olayları Polis ekiplerine hızlı bildirmesi sağlanıyor. Bu sayede uyuşturucu, kadına şiddet, hırsızlık gibi asayiş olaylarına genel kolluğun zamanında ve olaylar olmadan müdahalesine olanak sağlıyor. 

2 yıl önce

CHP'li Oğuz Kaan Salıcı'dan HDP-PKK ilişkisi sorusuna kaçamak cevap: Biz karar veremeyiz

HDP vekili Semra Güzel'in PKK kampında terörist sevgilisiyle fotoğraflarının ortaya çıkması tartışılmaya devam edilirken, CHP'den HDP-PKK bağına ilişkin yine net olmayan bir açıklama geldi. "BİZ KARAR VEREMEYİZ" HaberTürk yayınına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "HDP’nin terör örgütüyle ilişkisi olduğunu değerlendiriyor musunuz?" sorusuna "O bizim oturup karar verebileceğimiz bir şey değil" cevabını verdi. "İLİŞKİLERİ VARSA..." "Eğer ilişkileri varsa" diyerek kaçamak bir ifade kullanan CHP'li Salıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: Eğer HDP’nin terör örgütüyle bir ilişkisi varsa bu ilişki ayan beyan açıksa yasalarda tanımlanan nokta üzerinden gereken şey yapılır. Eğer ortada terörle iç içe geçmiş bir siyasi parti, herhangi bir siyasi parti varsa onunla ilgili gereken yapılır. Gereken, yasalar neyi gerektiriyorsa odur.

2 yıl önce

İçişleri Bakanlığı KAAN projesinin kapsamını genişletti: AVM ve otellerin güvenlikleri eğitim alacak

İçişleri Bakanlığı, genel kolluk ile özel güvenliğin iş birliği ve entegrasyonunu sağlayan KAAN Projesi'nin kapsamının, zincir oteller, havalimanları, AVM'ler, toplu ulaşım alanları, eğitim-öğretim kurumları, şehir hastaneleri ile stratejik binalardaki özel güvenlik görevlilerini de kapsayacak şekilde genişletildi. İçişleri Bakanlığı, özel güvenlik ve kolluk personeli arasında entegrasyonun sağlanması amacıyla 2019 yılında KAAN Projesi'ni hayata geçirdi. Proje ile özel güvenlik görevlilerinin, genel kollukla etkili iletişimi ve koordinasyonu sağlanarak, özel güvenliğin olduğu yerde olaylara zamanında ve etkin müdahale edebilmesi amaçlandı. Proje kapsamında ilk etapta İstanbul Esenyurt'taki sitelerde görevli özel güvenlikler ve site yöneticilerine rehberlik edici denetimler ve eğitimler gerçekleştirildi. Proje, ülke genelinde, 52 bin 752 noktada, 200 bin 207 özel güvenlik görevlisi, 23 bin 388 genel kolluk personeli, 2 bin 852 site yöneticisinin ve 1495 birim yöneticisinin katılımıyla aktif şekilde sürdürülüyor. DENETİMLER SÜRÜYOR Proje kapsamında, Türkiye genelinde 1774'ü İstanbul'da olmak üzere 6 bin 16 site denetlendi. Bu denetimlerde usulsüz olarak özel güvenlik hizmeti sunulduğu, özel güvenlik görevlisi olmayan kişilerin özel güvenlik görevlisi gibi istihdam edildiği ve görevlilerin meydana gelen bazı olayları polise haber vermedikleri yönünde eksiklik ve aykırılıklar tespit edildi. Yapılan denetimlerde, 5188 sayılı Kanun kapsamında 22 adli işlem, 47 idari işlem uygulandı. Adli ve idari işlemlerin yanı sıra, kanuna uygun güvenlik hizmeti sağlanması amacıyla, polis başmüfettişleri ve Afet Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) eğitmenlerince, başta İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere ülke genelinde toplam 35 bin 893 özel güvenlik görevlisi, 12 bin 495 genel kolluk ve 3 bin 713 site yöneticisine, Özel Güvenlik Hukuku, Yönetici-Güvenlik Sorumlusunun Sorumlulukları, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İlişkileri, AFAD Acil Müdahale Eğitimleri verilerek KAAN Projesi kapsamına alındı. Proje kapsamında hayata geçirilen KAAN mobil uygulaması ile özel güvenlik görevlilerinin alanlarındaki olayları polis ekiplerine hızlı bildirmesi sağlanıyor. Bu sayede uyuşturucu, kadına şiddet, hırsızlık gibi asayiş olaylarına genel kolluğun zamanında ve olaylar olmadan müdahalesine olanak sağlıyor.

1 yıl önce

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı ve Gençosman Killik’ten İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu’nun #AdayOlmaKılıçdaroğlu kampanyasına tepki

CHP Genel Merkezi'ne "Ben Kemal. Geliyorum" afişinin asılmasının ardından İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu yandaşları, genel merkez başta olmak üzere çok sayıda yerde "Kılıçdaroğlu aday olmasın" yazılı dövizler açtı. KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK GERÇEKLEŞEN EYLEMLERE TEPKİ Geçtiğimiz gün ise Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da yaptığı konuşma sırasında, salonda yine İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu yandaşı genç "Aday olma" diye bağırınca çevredekilerin sert müdahalesine maruz kaldı. Kılıçdaroğlu'na yönelik gerçekleşen 'Aday olma' eylemleri CHP'de tepkiyle karşılandı. CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanlara tepki gösterip isim vermeden "Birilerinin eline pankart tutuşturup, genel merkeze gönderenler fazla şaşırmasın, sabrımızı taşırmasınlar. CHP gençliği yüzbinlerle ölçülmez" ifadelerini kullanmıştı. "TROLL SALDIRILARIYLA BİZİ DURDURAMAZSINIZ" Killik'in ardından bir sert açıklama da CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanlara 'troll' diyen Salıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Bu gece oynanan oyunu gördük. Sosyal medya yalanlarıyla, troll saldırılarıyla bizi durduramazsınız, susturamazsınız! Parti emekçilerimiz ve tüm örgütümüz olup bitenin farkında."

1 yıl önce

Milli Muharip Uçağı KAAN, Pervin Buldan'ı çıldırttı

TSK'nın gücüne güç katan yerli ve milli üretimlerin kimleri rahatsız ettiği ve kimlerle birlikte yol yürüdüğü her geçen gün daha net ortaya çıkıyor.

10 ay önce

Erdoğan'dan son dakika TCG Anadolu ve KAAN açıklaması: Sipariş almaya başladık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İDEF'23 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Kapanış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "TCG Anadolu'nun bir üst segmentini yapacağız. Şimdiden siparişler almaya başladık. 3 ay önce hangardan çıkardığımız KAAN'ı inşallah yıl sonunda havada göreceğiz. Ülkemizin savunma sanayiinde elde ettiği başarı dünyaya örnek oluyor." dedi.

1 2