28 Mayıs Salı 2024
3 yıl önce

CHP'li Kartal Belediyesi'nde yeğene ihale kıyağı

ihale, kıyak, chp, kartal belediyesi, gençlik kolları, yeğen, efendi argunşah, çağdaş argunşah, gökhan yüksel

3 yıl önce

Kim bu Kartal Belediyesi'nin hanım ağası?

kartal belediyesi, gökhan yüksek, chp, hanım ağa, park ve bahçeler müdürü, ak parti, meclis üyesi, haydar göksoy, chp meclis üyeleri

3 yıl önce

CHP’li Kadıköy Belediyesi’nden sonra CHP’li Kartal Belediyesi’nde de TİS görüşmeleri tıkandı

Eylemde söz alan Genel-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, tıkanan TİS sürecini ve 3 yıldır 4+4 sefalet zammına mahkum olan işçilerin "Artık kaybedecek bir şeylerinin kalmadığını" söyledi. Arıkan, konuşmasının devamında, 7 aydır süren TİS sürecinde hiçbir teklifte bulunmayan belediyeye tepki gösterdi. İdari ve teknik olan sadece 20 maddenin kabul edildiğini aktaran Arıkan, parasal hiçbir maddenin kabul edilmediğini söyledi. İnsanca yaşanacak bir ücret istediklerini belirten Kartal Belediyesi işçileri de "İktidarı eleştiren CHP belediyesi, bina iç temizlik personelini 1900 lirayla çalıştırıyor." dedi.

3 yıl önce

CHP’li belediyelerin hali: Kartal Belediyesi işçileriyle 6 aydır toplu iş sözleşmesi imzalayamadı, yemek ücreti bile pazarlık konusu!

Bu süreçte belediye yönetimiyle toplam 4 görüşme yapıldığını ifade eden Kartal Belediyesi İdari Teknik Büro ve Şoförler Yedek Temsilcisi Fatma Yasemin Mersin de “Sözleşme içerisinde toplam 81 maddelik talebimiz var. Ve bunların sadece 20 tanesi üzerinde anlaşma sağlanabildi. Bu maddeler ise sadece idari maddeler. Bu 4 görüşmenin sonunda henüz ücretle ilgili hiçbir madde üzerinde anlaşma sağlanamadı. Belediye yönetiminden gelen tek teklif yemek ücreti konusunda oldu. Bu teklif ise brüt 25 TL oldu. Bizim talebimiz 40 TL idi. 25 lira brütü nete çevirdiğimizde yaklaşık 17 lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Yemek ücreti gibi yaşamsal bir talebin pazarlık payı edilmesi bile gülünç bir durum” diye konuştu. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret miktarının en az 3 bin 100 lira olması gerektiğini söylemiş ve belediye başkanlarına talimat vermişti.

3 yıl önce

Kartal Belediyesi'ne grev kararı asıldı

İşçiler, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız. Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Sözleşme hakkımız grev silahımız. Kahrolsun işçi düşmanları. Kartal halkı emekçine sahip çık” sloganlarını attı. İstanbul’da CHP yönetimindeki bir çok belediye grev kararı asılmıştı.

9 ay önce

CHP'li Kartal Belediyesi'nin asfalt çalışması

İstanbul'un Kartal ilçesinde asfalt çalışması yapan CHP'li belediye, sokağa göre değil park eden araca göre asfalt döktü.