14 Haziran Cuma 2024
3 yıl önce

Devlet Bahçeli'den Kati Piri'ye tepki: Herkes kendi önünden yemelidir, kimse bize demokrasi dersi veremez

İstanbul'da sokağa çıkan HDP milletvekillerinin eğitimle öğretimle üniversiteyle ne alakaları vardır? ABD'nin, AB'nin hatta BM'nin bu çerçevede açıklama üstüne açıklama yapması, şirret bir tezgahın varlığına işarettir. Piri'nin Boğaziçi'ndeki örgütlere sadece mizah dergilerine konu olacak bir konudur. Bu sözcünün daha 1 ay önce kongre binalarına yapılan baskını hafıza kayıtlarından çıkardığı anlaşılmıştır. Bize göre herkes kendi önünden yemelidir, kimse bize demokrasi dersi veremez. Geçen hafta Twitter bazı paylaşımlarıma sansür uyguladı, demekki doğru yoldayız. İsterse tüm mesajlarımı kaldırsanlar. Twitter'dan beğenmediği şu mesajımı hatırlatmak istiyor ve boyun eğmeyeceğimizi söylüyorum. Teröristlerin başı ezilmelidir.

3 yıl önce

Başak Demirtaş'tan Türkiye karşıtı Kati Piri'ye teşekkür

İLK BAŞARI DİLEĞİ BAŞAK DEMİRTAŞ'TAN Piri'ye ilk başarı dileği de Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'tan geldi. Demirtaş, Twitter hesabından videolu bir paylaşım yaparak Piri'ye hem Demirtaş ile ilgili çalışmalarından dolayı teşekkür etti, hem de seçimlerde başarılar diledi. İngilizce alt yazılı olarak paylaşılan videoya "Sevgili Kati Piri'ye Diyarbakır’dan selamlar." notu düşüldü. KATİ PİRİ'DEN YANIT GECİKMEDİ Demirtaş'ın paylaşımına Piri'de yanıt gecikmedi. Videoyu alıntılayan Piri, Demirtaş'a teşekkür ederek, Selahattin Demirtaş ile ilgili çağrılarını sürdüreceğini kaydetti.

2 yıl önce

Türkiye düşmanlarıyla art arda görüşmeler: Ekrem İmamoğlu ile Kati Piri bir araya geldi

Bir dönem Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü olarak görev yapan ve açıklamalarıyla sık sık Türkiye'yi hedef alan Hollandalı siyasetçi Kati Piri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Almanya'nın Münih şehrinde düzenlenen Güvenlik Konferansında bir araya geldi. TÜRKİYE DÜŞMANLARIYLA ART ARDA GÖRÜŞMELER Piri, İmamoğlu için, "Vatandaşlarının demokratik özlemlerini temsil ediyor ve yükselen popülizm ortasında umut işareti" ifadelerini kullandı. İmamoğlu, aynı konferasnta Türkiye karşıtlığıyla bilinen Almanya Gıda ve Tarım Bakanı Cem Özdemir ile de bir araya gelmişti. KATİ PİRİ'NİN TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALAN AÇIKLAMALARI 'Türkiye düşmanı' Piri, geçtiğimiz aylarda Avrupa Dış İlişkiler Konseyi'nin internet sitesinde yayımlanan makalesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı muhalefetin desteklenmesi çağrısını yapmıştı. Piri, "Dikkatinizi Türkiye'deki demokratik güçleri desteklemeye çevirin" ifadelerini kullanmıştı. Piri, 15 Temmuz sonrası sadece bir tweet atarak darbe girişimini "Trajedi" diye nitelendirmişti. Piri, darbe girişiminin üzerinden 2 ay sonra Türk halkına hata yaptığını itiraf ederek, 15 Temmuz'u anlayamadıklarını söylemişti. Piri, "Bu o gece yeterince iyi anlayamadığımız bir gerçeklikti. Türk halkıyla empati yapmayarak hata yaptık" demişti. Piri, Türk yargısını hedef alan 10 büyükelçiye destek vermiş, attıkları geri adım nedeniyle de rahatsız olmıştu. Bunun "utanç verici bir görüntü" olduğunu belirten Piri, sosyal medya hesabından Osman Kavala'ya özgürlük çağrısında bulunmuştu.

2 yıl önce

Türkiye düşmanı Kati Piri'yi üzen “Gezi” kararı: Ankara'nın Avrupa Konseyi'nden atılma vakti geldi

Gezi Parkı davasında mahkeme heyeti kararını verdi. Buna göre; Osman Kavala'nın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya teşebbüs" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Aralarında Ayşe Mücella Yapıcı'nın bulunduğu 7 tutuksuz sanığın ise aynı suçtan 18'er yıl hapis cezasına çarptırılmalarına karar verildi. Davanın neticelenmesinin ardından Türkiye karşıtlığıyla tanınan Avrupa Parlamentosu eski Türkiye Raportörü Kati Piri, adeta nefret kustu. "TÜRKİYE'Yİ AVRUPA KONSEYİ'NDEN ATMANIN VAKTİ GELDİ" Dava neticesinin 'büyük adaletsizlik' olduğunu söyleyen Piri, "Duyduğum öfke ve üzüntüyü anlatacak kelime yok. Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nden atılmasının vakti geldi." ifadelerini kullandı.

1 yıl önce

Türkiye düşmanı Kati Piri'den Kemal Kılıçdaroğlu'na açık destek

Yer aldığı her platformda Türkiye düşmanlığını gizlemeyen Avrupa Parlamentosu'nun eski Türkiye Raportörü Kati Piri, Kemal Kılıçdaroğlu'na destek paylaşımında bulundu.