24 Nisan Çarşamba 2024
2 yıl önce

Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'ye KHK teminatı: Hepsini görevlerine iade edeceğim

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Derinkuyu'da çiftçilerle buluşmasında açıklamalarda bulundu. KILIÇDAROĞLU'NDAN SÖZ KHK’lılarla yaptığı toplantılarda ihraç edilen FETÖ’cülere yeniden yargılama sözü veren CHP’de, şimdi de CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamudan KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülere görevlerine iade sözü verildi. Bir kadının, oğlunun FETÖ'den dolayı işten atıldığını, mahkemede yargılamasının yapılmadığını ve 6 yıldır herhangi bir işe giremediğini iddia etmesi üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: GÖREVLERİNE İADE EDECEĞİM Hiçbir şeyi yoksa ben söz verdim, dosyasında hiçbir şey yoksa, eğer hakkında hiçbir soruşturma yoksa, hepsini görevlerine iade edeceğim. Bir kararname ile hepsini... Bakın, devlet kinle yönetilmez, devlet öfkeyle yönetilmez. Suçu yoksa iade edeceğim. Bunu halledeceğiz, siz hiç merak etmeyin.

2 yıl önce

KHK bahane derdiniz FETÖ’yü affetmek

AK Parti Başakşehir İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2023 hayalleri kuranlara söylüyoruz. 2018’de nasıl zillet ittifakını mağlup etmişsek, 2023’te de açık ara zillet ittifakını mağlup edeceğiz” dedi. Türkiye’de herkesin hayretle baktığı birçok yatırımın altında AK Parti’nin imzası olduğunu dile getiren Soylu, “Uluslararası sistemin taşeronu haline gelmiş ve uluslararası sistemin Türkiye’yi karıştırmak için görevlendirdiği Kılıçdaroğlu’na 2023 yılında öyle bir cevap verin ki, bir daha siyaseti ağzına alamasın” ifadelerini kullandı. DERDİNİZ KHK’LILAR DEĞİL CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, KHK’lılar üzerinden ağızlarındaki baklayı çıkarmadan Türkiye’ye mesaj vermeye çalıştıklarına dikkat çeken Soylu, “Bu ülkeyi birilerine peşkeş çekmeye çalışanlara elbette fırsat vermemiz tarihimize ihanettir, geleceğimize ihanettir, milletimize ihanettir. Kılıçdaroğlu, Akşener sizin derdiniz KHK’lılar değil, onlara af peşinde koşmak değil. Aklınızdaki, ağzınızdaki baklayı çıkartın. Siz FETÖ’yü affın peşindesiniz. Biz bunu biliyoruz. Ama bu ülke buna fırsat vermez” diye konuştu. KANDİL HDP'YE TALİMAT METNİ GÖNDERMİŞ Millet İttifakı’nın HDP’ye meşruiyet kazandırmaya, orada da PKK’ya kapı aralamaya çalıştığını vurgulayan Soylu, şöyle konuştu: “Elimizde PKK terör örgütünün HDP’ye 15 gün önce gönderdiği belge var. Nasıl davranacağını, hangi adımları atacağını, siyaseti nasıl yapacağını, PKK’ya nerede bağlı olacağını ifade eden bir talimat metni. Yukarıdan aşağı yazmışlar talimat metnini. Kılıçdaroğlu, Akşener, siz belki kendi koltuğunuz uğruna bu milletin özgürlüğü ve hürriyetini bir kenara bırakırsınız ama şehitlerimiz ve bu millet sizin yakanızı bırakmaz.”

2 yıl önce

HDP’nin ‘KHK yüzünden’ dediği Fatma Demirel intiharında iğrenç detaylar! PKK sempatizanı Mihemed Ronahi hem kadına hem de çocuğuna tecavüz etmiş…

SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI Kısa bir süre evvel Diyarbakır’da hayatına son veren ve sosyal medyada Evin Güneş olarak tanınan Fatma Demirel’i intihara sürükleyen isim olduğu iddia edilen Mihemed Ronahi’nin tüm çirkef yüzünü meydana çıkaran ses kayıtları sosyal medyaya düştü. İlgili ses kayıtlarında Fatma Demirel’e küfür, tehdit ve hakaretler savuran Mihemed Ronahi, Fatma Demirel tarafından clubhouse sesli sohbet ortamında ‘çocuk tacizcisi’ ve ‘kadın düşmanı’ olarak ifşa edilmiş. İddiaya göre belli bir dönem beraber olan Mihemed Ronahi ile Fatma Demirel’in birliktelikleri Mihemed Ronahi’nin Fatma Demirel’in 15 yaşındaki kızına tecavüz etmesiyle son bulmuş ve süreç savcılığa taşınmış. HDP, EVİN GÜNEŞ’E SAHİP ÇIKMAMIŞ PKK Sempatizanı Mihemed Ronahi hakkında çocuğa tacizden dolayı savcılığa suç duyurunda bulunulduğu, Mihemed Ronahi’nin bu şikayetin geri çekilmesi için şikayetçi Fatma Demirel’i uzun süredir tehdit ve taciz ettiği öğrenildi. Bununla da yetinmeyen Mihemed Ronahi bazı akrabalarını Fatma Demirel‘in üzerine salarak ‘Kafana sıkarız‘ diye tehdit ettirerek şikayetini geri çekmesi için zorlamış. Bu süreci Fatma Demirel bir arkadaşına şu şekilde anlatmış:

2 yıl önce

CHP FETÖ'cülere verdiği 'KHK' sözünü bir adım ileri taşıdı: Tüm hazırlıklar yapıldı

CHP, 15 Temmuz darbe girişiminin adından çıkarılan KHK kamudan ihraç edilen FETÖ'cülere yönelik çalışmalarını tamamladı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili açıklamada bulundu. "TÜM HAZIRLIKLARI YAPILMIŞ ŞU ANDA" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun KHK'lılarla ilgili "Tüm hakları ilk bir ayda iade edilecek, kamuda göreve başlayacak ve özlük hakları iade edilecek" açıklamasını hatırlatan Tanrıkulu, "Bu bir maddelik düzenlemedir. Tüm hazırlıkları yapılmıştır şu anda." ifadesini kullandı. "İLK İŞİMİZ ONLARLA HELALLEŞMEK" "Olası bir iktidar değişiminde ilk yapacağımız işlerden biri bu yurttaşlarımızdan özür dilemek, onlarla helalleşmek ve haklarını iade etmek olacak." diyen Tanrıkulu, "Aynı zamanda buna sebebiyet verenlerden hesap soracağız." açıklamasında bulundu.

2 yıl önce

Tarkan’ın ‘Geççek’ klibinde FETÖ’cü oyuncu! KHK’lı isim klipte nasıl oynadı?

Yeni şarkısı “Geççek”i dün akşam yayınlayan Tarkan’ın, şarkı sözleri sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Muhalefet partilerinin genel başkanları ve milletvekillerinin yanı sıra terör örgütleri PKK ve FETÖ’ye de yakın olan hesaplar sosyal medyada peş peşe paylaşımlar yapınca şarkının bir “proje” olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. FETÖ’CÜLER YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI Tarkan’ın klibine muhalafet partileri kadar FETÖ’cü firari teröristler de ilgi göstermiş, ünlü sanatçıya peş peşe övgü mesajları düzmüşlerdi. KLİPTE FETÖ’CÜ OYUNCU OYNAMIŞ Tarkan’ın klibine FETÖ’cü isimlerin yoğun ilgi göstermesinin altında yatan sebep ise bambaşka çıktı. Şarkı sözleriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldığı iddia edilen Tarkan, klibinde KHK ile ihraç edilen öğretmen Şuayip Acar’ı oynatmış. Hakkında yurtdışına çıkış yasağı da bulunan KHK’lı Şuayip Acar’ın Tarkan’ın ‘Geççek’ projesini hazırlayan ekip tarafından özenle seçilip klipte oynatıldığı iddia edildi.

2 yıl önce

Darbe girişimi ardından kamudan KHK ile ihraç edilen FETÖ'cüler CHP sayesinde 35 ilde platform kurdu ve 32 ilde daha örgütlenecek

15 Temmuz darbe girişiminden sonra KHK ile kamudan ihraç edilen FETÖ'cülere yeniden yargılanma ve işe iade sözü veren CHP önemli yol aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki heyet KHK'lılarla ilk toplantıyı Haziran 2021'de yapmıştı. CHP'liler daha sonraki süreçte 50 şehirde 15 binden fazla KHK'lıyla buluşup vaatlerde bulundu. 35 ilde platform kuran KHK'lılar, CHP'nin desteğiyle 32 ilde daha örgütlenerek platform sayısını 67'ye yükseltti. CHP, yeniden yargılama teminatı verdiği kamudan KHK ile ihraç edilen FETÖ'cülerle buluşmalarına devam ediyor. CHP, İzmir'de başlayan toplantının ardından 50 ilde 15 binden fazla KHK'lı ile bir araya geldi. Toplantılarda iktidar olması halinde 15 Temmuz darbe girişimi ardından ihraç edilen KHK'lılara görevlerine dönmeleri konusunda güvence verildi. KHK'lılar CHP sayesinde 32 ilde daha platform kurdu. Geçtiğimiz yılın haziran ayında KHK buluşmalarına başlayan CHP, bu buluşmalarını tamamladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki heyet, ilk toplantısını İzmir'de yapmıştı. 50 İLDE GÖRÜŞTÜLER CHP'liler 50 ilde KHK'lılarla salon toplantısı yaptı. CHP'li belediyelerin ev sahipliğinde yapılan toplantılarda 15 binden fazla KHK'lı ile bir araya gelindi. CHP, söz konusu toplantılarda KHK'lılara yeniden yargılama sözü ve işe iade güvencesi verdi. Yeni Şafak'ın haberine göre, 35 ilde platform kuran KHK'lıların CHP sayesinde 32 ilde daha örgütlenerek platform sayısını 67'ye yükselttiği öğrenildi. KILIÇDAROĞLU GÜVENCE VERDİ CHP Genel Başkan Yardımcılarının KHK'lılara verdiği sözün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da "Sözüm söz bütün bu adaletsizlikleri düzelteceğim. O kanun hükmünde kararnamelerle görevden alınan, işine son verilen ekmeği elinden alınan herkesi görevine iade edeceğim. Yeter ki teröre bulaşmasın" ifadelerini kullanmıştı.

1 yıl önce

AYM Başkanı Zühtü Arslan: OHAL KHK'larının denetlenmediği iddiası doğru değildir

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "OHAL KHK'larının denetlenmediği iddiası doğru değildir. Aynı şekilde bireysel başvuru da Anayasa Mahkemesi baştan itibaren OHAL tedbirlerini denetlemektedir." ifadelerini kullandı.

1 yıl önce

"KHK vaadi"nin devamı... Klıçdaroğlu'nun yardımcısı FETÖ yayınında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantıları nedeniyle kamudaki görevlerinden ihraç edilen KHK'lılara sahip çıktı. Önceki gün Samsun'da KHK'lı bir kişinin "Somut bir şeyler duymak istiyoruz" sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, "KHK'lıların tamamı görevlerine iade edilecek. Bir arkadaşımız sadece bu işlerle ilgilenecek." dedi. YARDIMCISI FETÖ'CÜLERİN YAYININA KATILDI Kılıçdaroğlu'nun sözleri büyük tepki çekerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, FETÖ'cülerin programlar yaptığı KHK TV isimli youtube kanalına konuk oldu. Yüksel Taşkın, TSK'nın terör örgütüne karşı sınır ötesi harekatını kınayan sözde "barış akademisyenleri" arasında yer alıyordu ve ihraç edilmesinin ardından CHP'ye katılmıştı.

1 2 3