02 Mart Cumartesi 2024
4 yıl önce

CHP kongrelerinde ‘tek aday’ dönemi

chp, tek aday, kurultay, kongre

3 yıl önce

ABD’de Trump yanlıları kongre binasını bastı

ABD'de seçilmiş Başkan Joe Biden'ın tescil oturumunun yapıldığı Kongre binası Başkan Donald Trump yanlılarınca basıldı

3 yıl önce

AK Parti'de 7. Olağan Büyük Kongre süreci hızlandı

7. Olağan Büyük Kongre sürecinin devam ettiği AK Parti'de 934 ilçe ve 23 ilde kongreler yapıldı. İlçe kongrelerinin ocak sonuna kadar, il kongrelerinin ise şubatta tamamlanması planlanıyor. AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından geçen yıl şubat ayında belde kongreleriyle başlatılan 7. Olağan Büyük Kongre süreci, il ve ilçe kongreleriyle sürüyor

2 yıl önce

HDP İstanbul İl Kongresi'nde PKK Marşı okuyup yemin ettiler! İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dostlarımız" dedikleri...

Kongreye katılanlar PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük talebini dile getirdi. Bölücü örgüt propagandasına dönüşen kongrede önce “Biji serok Apo” sloganları atıldı, sonrasında da PKK’nın sözde marşı ve yemini okundu.

2 yıl önce

EGM'den HDP İstanbul 4. Olağan Kongresiyle ilgili suç duyurusu

EGM’den yapılan açıklama şöyle; "12.12.2021 günü saat 11.00'de İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde HDP İstanbul 4'üncü Olağan Kongresi yapılmıştır. Kongre bilgisi üzerine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzce saat 08.00 itibariyle bahse konu yerde gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır. Kongre, katılımların akabinde 11.00 itibariyle başlamıştır. Kongre salonunda katılımcılar tarafından terör örgütü elebaşını övücü sloganlar ile örgütsel marşların söylenmesinin tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur."

2 yıl önce

HDP İstanbul Kongresi soruşturması: 12 gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah operasyon düzenlendiği öğrenildi. Operasyonda HDP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 12 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi. Aynı soruşturma kapsamında HDP eski yöneticisi Bakan D.’nin de Kars’ta gözaltına alındığı ve İstanbul’a getirileceği öğrenildi. Küçükçekmece’de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde 12 Aralık’ta gerçekleştirilen HDP İstanbul İl Örgütü 4. Olağan Kongresi’nde terör örgütü elebaşını övücü slogan atıldığı ve örgütsel marşlar söylendiğine yönelik tespitler üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı.

2 yıl önce

HDP'nin Diyarbakır kongresine 'terör' soruşturması: Teröriste saygı duruşunda bulunup Öcalan'ın konuşmasını izlediler

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar ve HDP'li bazı milletvekillerinin katılımıyla merkez Kayapınar ilçesinde bir düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede, terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. TERÖRİSTE SAYGI DURUŞU Kongrede, etkisiz hale getirilen teröristler için sözde "saygı duruşu"nda bulunuldu, slogan atıldı. ÖCALAN'IN KONUŞMASINI DİNLEDİLER Sinevizyon gösteriminde ise terör örgütü PKK elebaşı Öcalan'ın eski bir konuşmasına ve fotoğraflarına yer verildi. SORUŞTURMA BAŞLATILDI: 16 GÖZALTI Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, kongrede "terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Kongrenin sonunda, soruşturma kapsamında 16 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

2 yıl önce

HDP Batman Kongresi'nde PKK sloganları

HDP'nin Batman Kongresi terör örgütü PKK'nın propaganda törenine dönüştü. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın katıldığı kongre, PKK sloganlarıyla başladı. Etkisiz hale getirilen eli kanlı teröristler için 'saygı duruşu'nun gerçekleştirildiği programda, elebaşı Öcalan'ın görüntüsü ekrana yansıtıldı.

1 2 3 4 5 6 7 8