24 Şubat Cumartesi 2024
4 yıl önce

Malazgirt’e “Türk Tarihi Zaman Tüneli” müzesi

muş valiliği, türk tarihi zaman tüneli, müze, malazgirt

1 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Malazgirt'te net mesaj: Vatanımızı bölmek isteyen kimsenin gözünün yaşına bakmayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları: Aziz milletim, sayın Meclis Başkanı, MHP'nin kıymetli Genel Başkanı, değerli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümünde Sultan Alparslan başta olmak üzere Anadolu'yu bize yurt yapan atalarımızı rahmetle yad ediyorum. Malazgirt çeyrek asır önce Türklere yeniden aralanan Anadolu kapılarının bir daha kapanmamak üzerine ardına kadar açılan kapının adıdır. Bu zaferden önce ecdad Kayseri'Den Konya'ya hatta İstanbul Boğazı'na kadar zaten Anadolu'ya yayılmıştı. Ama henüz bu toprakları bütünüyle güvenli ve huzurlu bir belde haline dönüşememişti. Sultan Alparslan, Malazgirt'teki zaferi ile Anadolu'yu bir eman yurdu haline getirmiştir. Bizans ve Selçuklu ordusu Malazgirt'te karşı karşıya geldiğinde İslam dünyasının dört bir yanında Sultan Alparslan'ın ordusu için dua ediliyor. Bir cuma günü, Sultan Alparslan beyaz elbisesini, ölürsem kefenim olsun deyip, atının kuyruğuna bağlayarak ordusunu hücuma kaldırmıştır. Gece yarısına kadar süren savaş, planlar sayesinde mutlak bir galibiyetle neticelenmiştir. Bilek sağlam olunca zafer de bunu izliyor. Bugün burada cuma namazımızı kılacağız. Ecdadımızın izinde aynen yürüyeceğiz. Malazgirt Tüm İslam dünyasının zaferidir. Bu topraklarda kazandığımız diğer zaferlerin anasıdır. Malazgirt'i asla unutmayacak unutturmayacağız. 'Hiçbir saldırıya, oyuna, tuzağa tahammülümüz yok' Biz ezanlar susmayacak, bayraklar inmeyecek dedikçe elleri ayakları titreyenler, beyhude yere boş yere endişe ediyor. Bu ezanlar onların da özgürlüğünün ve geleceğinin teminatıdır. yeter ki vatana ihanet, millete düşmanlık yapmasınlar. Devletimiz her bir vatandaşımıza sahip çıkacak kudrete sahiptir. Vatanı bölmek isteyen hiçbir saldırıya, oyuna, tuzağa tahammülümüz yok. Bilsinler ki hiç kimseyi affetmeyiz, gözünün yaşına bakmayız. Kızıl elmalarımıza o kadar kararlı ve hızlı ilerleriz.

5 ay önce

Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat'taki programa katıldı

Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geleceğe emin adımlarla yürümek için geçmişten ders alınması gerektiğine dikkat çekti. Erdoğan, "Daha güçlü bir geleceğe yürüyeceğiz" dedi.

5 ay önce

Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda, Malazgirt Zaferi'nin 952. yıl dönümü kutlama programında açıklamalarda bulundu. "İkinci bin yılın başında aynı heyecanla buradayız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün burada gerisinde çok büyük emeklerin, mücadelelerin olduğu vizyondan söz ediyoruz. Eser ve hizmetlerimizle Cumhuriyetimizin kazanımlarını tahkim ettik. Birilerini sürekli karamsarlık yaymaya çalışmasına bakmayın. Türkiye Yüzyılı'nın inşasının önüne geçilemeyecektir" ifadelerini kullandı.