24 Mayıs Cuma 2024
3 yıl önce

Maltepe Belediyesi'nde aylık 22 bin 788 TL kirayla makam aracı iddiası

maltepe belediyesi, usülsüz araç kiralama iddiası, ak parti meclis üyesi ufuk yıldız, vip

3 yıl önce

CHP’li Maltepe Belediyesi'nde deprem! Başkan Ali Kılıç ve 7 kişi hakkında soruşturma izni verildi

chp, istanbul, maltepe belediye başkanı ali kılıç, soruşturma, içişleri bakanlığı, süleyman soylu

3 yıl önce

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın kayınvalidesi İlknur Meral, Bakırköy Belediyesi’nde darp edildi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın kayınvalidesi ve bir önceki dönem Bakırköy Belediye Meclis Üyesi İlknur Meral, Bakırköy Belediyesi’nde darp edildi, yerlerde sürüklendi

3 yıl önce

CHP Maltepe eski İlçe Başkan Yardımcısı: Dövdüm ama tacizde bulunmadım

Akşam sanıkla birlikte kafeden çıktıklarını başka bir kafeye gittiklerini anlatan mağdur kadın, “Sanık ve arkadaşım Ö.K. ile birlikte bir saat kadar oturduk. Alkol aldık, minimum düzeyde içtik. Ö.K. işi olduğu için kalktı. Ben de ‘kalkacağım’ dedim. Ama sanık bana ‘sen biraz daha otur, ben seni bırakırım’ dedi. Tekrar oturmaya devam ettik. Benim midem bulanmıştı alkolden, içmeyi bırakmıştım. Sonra sanık birden bana asılmaya başladı. ‘Çok güzelsin, akıllısın’ gibi sözler söyledi. Ben de benimle bu şekilde konuşmaması için ihtar ettim. Ben bir ara tuvalete gittiğimde kapıyı kilitlemiş. Oturduğumuz sırada benim üstüme doğru geldi. Sarıldı, öpmeye çalıştı. Ben kendisini ittim ancak beni dinlemedi” diye konuştu.

3 yıl önce

Maltepe Belediyesi işçileri greve başladı

DİSK’e bağlık Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şubesi üyeleri, belediyenin Temizlik İşleri Şantiyesi’nde dün gece bir araya geldi. İşçiler, saat 00.00’da "Bu işyerinde grev var" yazılı pankartı şantiye girişine astı. Gece yarısından itibaren temizlik işleri dahil belediye çalışması durduruldu. CHP’li Kadıköy ve Kartal Belediyesi içişlerinin de aynı problemleri yaşadığı biliniyor.

3 yıl önce

Maltepe’de çöp dağları

Maltepeliler, sağlıklarını tehdit eden bu durumdan şikayetlerini dile getirdi. Bir mahalle sakini, “Gördüğümüz üzücü bir manzara. Yakında ekmek aldığımız bir yer var. Başka bir arkadaşımız da bir şeyler satıyor. Bu manzarayla karşılaşmayı biz de istemiyoruz. Korona sıkıntısıyla uğraşırken bir de çöp ve benzeri şeylerle uğraşmayı istemiyoruz açıkçası.” dedi.  Bir başka mahalle sakini ise, “Bu vaziyete bakar mısınız? Kar oldu, yemeğe tuz atacak kadar tuz atmadılar bu yollara ana arterler de dahil. Bu ne Allah aşkına. Biz şehirde mi yaşıyoruz köyde mi? Virüs aldı götürüyor. Bu virüs değil de nedir. Bu virüsten daha tehlikeli değil mi. Çok yazık.” diye konuştu.

3 yıl önce

Maltepe’de belediyeyi kurtarma operasyonu: CHP'li kadınlar Maltepe'de çöp topluyor

CHP'li belediyelerde devam eden grevler nedeniyle sokaklar çöp yığınlarıyla doldu. Maltepe'de ise bir araya gelen mahalle sakinleri sokaklardaki çöpleri kendileri topladı.

3 yıl önce

Maltepe’de CHP ile CHP arasında çöp kavgası

CHP’li Maltepe Belediyesi'nde başlayan grev sonrası ilçede sokaklarda çöp yığınları oluştu. Bölgede oturan bazı vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ulaşarak çöplerin toplanması için yardım istedi. Beyaz Masa'dan dün yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ilçe belediyesinin çöplerini toplamaya yetkisinin olmadığı açıklansa da bu sabah İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) bir grup personel biriken çöpleri toplamaya geldi. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) gelen personel ve grevdeki personeller arasında tartışma yaşandı. Grevdeki personeller İstanbul Büyükşehir Belediyesi personellerine “bize ekmek yoksa size huzur yok” diye bağırarak tepki gösterdi.

1 2 3 4 5 6