14 Haziran Cuma 2024
3 yıl önce

Markar Esayan'a veda

markar esayan, veda, kumkapı, meryem ana patriklik kilisesi, cenaze töreni, şişli, ermeni mezarlığı, ak parti, orhan miroğlu, yazdı

3 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan boykot çağrısı: Sakın Fransız markaları satın almayın

Hz. Muhammed, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, mevlid-i nebi haftası, fransa, boykot, emmanuel macron

3 yıl önce

Hz.Muhammed'e yönelik hakaretlere bir yenisi daha... Bu kez Danimarka

Hz.Muhammed'e yönelik hakaretlere bir yenisi daha eklendi

3 yıl önce

Fransız markadan 2021'de atılım hedefi

Böylece, Aralık ayı ortasında 3008 ve 5008 modellerinin makyajlı versiyonlarını Türkiye'de satışa sunan Peugeot, model gamına 1 ay içinde 3 yeni model eklemiş oldu. Yeni 208 Active, Allure ve GT olmak üzere 3 farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. Tüm donanım paketleri otomatik şanzıman ve 1.2 litrelik benzinli motor ile satın alınabilirken, markanın diğer modellerinden tanıdık 1.5 litrelik dizel ünite ise otomatik şanzıman ile birlikte Active ve Allure versiyonlarında alınabiliyor.

3 yıl önce

Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, 2021 yılına ilişkin "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" çalışmasını tamamladı. 2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi listede ilk sırayı 1 milyar 605 milyon dolarlık marka değeriyle THY alırken, bu şirketi 1 milyar 585 milyon dolarla geçen yıla göre 3 sıra yükselen Arçelik izledi. Listede üçüncü sırayı 1 milyar 193 milyon dolarlık marka değeriyle geçen yıla kıyasla 5 sıra yükselen İş Bankası aldı. Garanti BBVA 1 milyar 190 milyon dolarlık değeriyle 4'üncü, Turkcell 1 milyar 61 milyon dolarla 5'inci, Ziraat Bankası 952 milyon dolarla 6'ncı oldu. Marka değeri 917 milyon dolar olarak belirlenen Akbank 7'nci sıradaki yerini korurken, 836 milyon dolarla Yapı Kredi 8'inci, 789 milyon dolarla Türk Telekom 9'uncu, 787 milyon dolarla Ford Otosan 10'uncu sıraya yerleşti. En değerli 100 marka arasına 7 yeni marka girdi Listeye bu yıl muhtelif iş kollarından 7 yeni marka dahil oldu. Bu markalar, TUSAŞ, Otokoç, Netlog, Anadolu Hayat, Arzum, Ray Sigorta, Karel olarak sıralandı. İlk 100'de yer alan markaların değerlerinde en yüksek oranda artış yüzde 65,7 ile Aselsan, yüzde 65,1 ile Yünsa Tekstil'de gerçekleşti. Söz konusu dönemde marka değerinde en yüksek düşüş ise yüzde 51,4 ile Anel Elektrik'te oldu. Bu markayı yüzde 43,5 ile Beşiktaş, yüzde 42,8 ile Otokar izledi. THY 88 yıldır gökyüzünde Türkiye'nin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, bu yıl gökyüzündeki 88. yılını kutluyor. THY'nin 1933'te başlayan yolculuğu bugün 127 ülkeye yaptığı uçuşlarla devam ediyor.

2 yıl önce

Ünlü İspanyol markası Camper, Türkiye'de üretim yapmayı hedefliyor

Ünlü İspanyol ayakkabı markası Camper, 2023'te Türkiye'de üretim yapmayı hedefliyor. Dünya'nın haberine göre, Camper Türkiye Genel Müdürü Ulaş Divarcı, "Camper, 50 ülkede 300'den fazla mağaza sayısı ile dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. Üretimi Portekiz, Vietnam, Kamboçya ve Endonezya'da yapıyor. Türkiye bizim önemli pazarlarımızın başında geliyor. Türkiye'de 24 mağazamız var. 24 mağazayla dünyada en çok mağazası olan 3'üncü ülkeyiz. Sadece İstanbul'da 17 mağazamız var. Fransa'ya baktığımızda toplam 10 mağaza, Londra'da ise 4 mağaza var. Önümüzdeki süreç için çok agresif bir mağaza açma planımız yok. 3 yıl içinde mağaza sayısını 30'a tamamlamayı hedefliyoruz. 2023 yılına kadar da üretimi Türkiye'de yapma hedefimiz var" diye konuştu. Özellikle pandemi döneminde online kanalda ciddi büyüme olduğunu ve Camper olarak bu kanalda her yıl yüzde 70 büyüdüklerini dile getiren Divarcı, "Online kanalda büyümemiz devam edecek. 3 yıl içinde online tüm işimizin yüzde 50'sini oluşturacak" dedi. Divarcı, "Şu anda Türkiye'de ürünlerimiz Avrupa'ya göre yüzde 20 daha ucuz. Avrupalılar, Ruslar ve Uzakdoğulular Türkiye'ye gelip Camper alıyor. Güney Kore'de ayakkabılarımız ortalama 220 Euro. Türkiye'deki Koreli şirketlerin çalışanları sürekli bizden ayakkabı alıp oraya gönderiyor." ifadelerini kullandı.

2 yıl önce

Huylu huyundan vazgeçmiyor! Ekrem İmamoğlu bu sefer de Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ile yemek yedi

İstanbul'da geçtiğimiz ocak ayında etkili olan yoğun kar yağışı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önlem almaması ve yetersiz müdahalesiyle birleşince bir felaketin yaşanmasına neden olmuştu. İstanbullular saatlerce yollarda kalırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de bir balıkçıda İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemişti. DANİMARKALI KONSOLOSLA GÖRÜŞTÜ Yoğun tepkilere ve eleştirilere neden olan bu gelişmenin bir benzeri, etkisini giderek arttıran kar yağışı sürerken yeniden yaşanıyor. Medyascope'un haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM), Danimarka İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot ile bir araya geldi. İkili bir süre boyunca AKOM Basın Odası'nda görüştü. Birlikte yemek yedi. Görüşmenin ardından İmamoğlu, basın toplantısı düzenlemedi. Buluşmada, Danimarkalı milletvekilleri de yer aldı.

2 yıl önce

Hukukta ‘yollayacağız’ yok: 'Sıfır göçmen' diyen Danimarka bir Suriyeliyi bile sınır dışı edemedi

TBMM İnsan Hakları Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, son dönemde kamuoyunda gündem olan sığınmacıların geri gönderilmesi tartışmalarını Yeni Şafak’a değerlendirdi. Göç hukukunda yollayacağız teriminin olmadığını, sığınmacıların ‘zorla geri gönderilmelerini’ insan hakkı ihlali sayıldığını belirten Uslu, şunları söyledi: TÜRKİYE’DE KALIŞLARI GEÇİCİ ‘Yollayacağız’ tam bir slogandır. Göç hukukunda gönüllü geri dönüş vardır. Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerinde güvenle, can güvenlikleri tehlikeye düşmeden, özgürce yaşamalarını istiyoruz. Türkiye’de kalışları geçicidir. Güvenlik sağlanmadan, Suriye BM dahil uluslararası inisiyatifler tarafında güvenli ilan edilmeden sığınmacıların gönderilmesi onları ölüme göndermek olur. İnsanlığımız da, medeniyetimiz de, vicdanımız da, hukuk da bunu kabul etmez. PROVOKASYON MEŞRUDUR ANLAYIŞI Artık meselenin sığınmacılar olmadığı, AK Parti’ye, Türkiye’ye karşı operasyon olduğu nettir. Bilinmelidir ki, mevzu bahis göç ise ‘provokasyon meşrudur’ anlayışını benimseyenlerin siyasi ömürleri seçimle sınırlıdır. Irkçı öfkenin kabartılmasından geriye sadece tarihsel utanç sayfaları kalır. Avrupa bu dili, göçmenlere karşı, Müslümanlara karşı, Türklere karşı kullanıyor. ‘Türkler-Müslümanlar Avrupa’yı işgal edecek defolsunlar!’ söylemleri ile ‘20 yıl sonra Suriye istilası’ demek arasında ne fark var?” GÖNÜLLÜ DÖNÜŞLERİ ARTIRACAK Türkiye’nin 1 milyon Suriyeli sığınmacının gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdiğini kaydeden Uslu, güvenli bölgede yaşam ekosisteminin kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Güvenli bölgenin genişlemesi, ekosistemin oluşması ile gönüllü, onurlu ve güvenli şekilde bölgeye dönüşlerin artacağına vurgu yapan Uslu, “Güvenli bölgenin genişlemesiyle ya da Suriye’nin tamamının güvenli hale gelmesi durumunda tüm Suriyeli kardeşlerimiz evlerine güvenli ve gönüllü olarak döneceklerdir” ifadelerini kullandı.

1 2 3 4