14 Haziran Cuma 2024
2 yıl önce

Askerlik günlerini unutamayan 79 yaşındaki 'Coşkun dede' sel bölgesinde yaraları saran Jandarma’ya moral veriyor

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşayan 79 yaşındaki Coşkun Arol, selin yaralarını sarmak için canla başla çalışan askerlere her sabah üzerindeki üniformayla moral veriyor. Şiddetli yağışın ardından ilçede 11 Ağustos'ta Ezine Çayı'nın taşması sonucu yaşanan sel felaketinin ardından günlük hayata yavaş yavaş dönülüyor. Türkiye'nin farklı illerinden bölgeye sevk edilen jandarmalar, ilçedeki hayatın normale dönmesi için özveriyle çalışıyor. Yıkımların yaşandığı, balçık altında kalan ilçede, kimi kazma, kimi de kürekle çalışan jandarmalar, fırçalarla da ince temizlik yapıyor. İlçede yaşayan ve askerlik günlerini unutamayan Coşkun Arol da üzerine giydiği askeri kıyafetle her gün askerleri ziyaret ederek tekmil veriyor. Arol'u her gün sempatiyle karşılayan askerler, tekmil sırasında ona karşılık veriyorlar. Arol, zaman zaman da askerlere şiir okuyor. Coşkun Arol, askerliği çok sevdiğini söyledi. Sürekli asker elbisesi giydiğini kaydeden Arol, "Asker elbisesi giyip asker evlatlarımın yanına gidiyorum. Asker evlatlarımı gördüğümde her zaman tekmil veriyorum. Onların morali düzelsin diyorum. Onlar da beni görünce gülüyorlar, seviniyorlar, çok hoş karşılıyorlar. Onlar için dede, baba yerindeyim." dedi. Bozkurt'un büyük bir felaket yaşadığını dile getiren Arol, "Kastamonu'nun Bozkurt kazasında çok büyük bir sel felaketi oldu. Çok vatandaşımız Allah rahmet eylesin hayatını kaybetti. Birçok bina yıkıldı. Asker evlatlarım uzaklardan gelip Bozkurtumuz için çalıştılar, güç kuvvet harcadılar. Allah onlardan razı olsun." diye konuştu.

1 yıl önce

Irkçı çetenin morali bozulacak! Trabzonlu teyzenin Mekke’den gelen Arap turistlerle diyaloğu paylaşım rekoru kırdı

Yeşilliği ve doğasıyla tüm herkesi kendine hayran bırakan Karadeniz bölgesine akın eden Arap turistler üzerinden algı yaparak, Türkiye’nin en önemli gelir kaynadığına darbe vurmak isteyen ırkçı çetenin provokasyonları, bölge halkı ve esnafı tarafından hiçbir zaman karşılık bulmuyor. ‘’Mekke’den geldik’’ Medine hurması hediye eden Arap turistlere, ‘’Allah razı olsun. Allah yormasın.’’ diyerek dua eden ve sarılan Trabzonlu teyzenin görüntüleri, sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı. İşte o içleri ısıtan görüntüler; https://twitter.com/bugunguncel/status/1554084587118141442?s=21&t=qBpPun98PfgI7M8EUvXeog

1 yıl önce

Meral Akşener’e İç Anadolu şoku! Boş meydanlar moralini bozdu

2023 seçimleri için geri sayım devam ediyor. Seçime 1 yıldan az bir süre kala muhalefet 6’lı masada pazarlığa otururken partiler de kendi içlerinde Anadolu’da esnaf ziyaretlerine devam ediyor. İl ziyaretlerine aylar öncesinden başlayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener programı çerçevesinde Nevşehir’deydi. Avanos ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, esnafın ve vatandaşların şikayetlerini dinledi. KONUŞMA YAPMAK İÇİN GELDİĞİ ALAN BOŞ KALDI Tek tek dükkanları gezen Akşener daha sonra konuşma yapmak üzere seçim otobüsünün bulunduğu meydana geldi. Akşener ve partililer burada hayal kırıklığına uğradı. Gezisini mini bir mitinge çevirme düşüncesinde olan İyi Parti Lideri’ni dinlemeye gelenlerin alanı doldurmaya yetmediğini görüldü. AK PARTİ NİĞDE İL BAŞKANLIĞI AKŞENER’İ Tİ’YE ALDI AK Parti Niğde İl Başkanlığı da Akşener’i ti’ye alarak, ”Niğde’deki yoğun ilki Meral hanımı şok etti” ifadeleriyle bir paylaşım yaptı.

1 yıl önce

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'dan tutuklu HDP'lilere moral ziyareti: Partisi de ortakları da tepkisiz

Terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a her fırsatta özgürlük isteyen ve HDP eylemlerinde boy gösteren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'ye açık desteğini sürdürüyor. HDP'LİLERE MORAL ZİYARETİ Demirtaş'tan değerli dostum diye söz eden Tanrıkulu, şimdi de tutuklu bulunan Aysel Tuğluk, Gülten Kışanak ve Figen Yüksekdağ'ı cezaevinde ziyaret edeceğini duyurdu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tanrıkulu, "Bugün Kandıra’dayız, az sonra Kocaeli 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde Aysel Tuğluk, Figen Yüksekdağ ve Gültan Kışanak’ı ziyaret edeceğim." ifadelerini kullandı. https://twitter.com/mstanrikulu/status/1561630336655794176?s=21&t=rgzKLttrHOmv9qmwMYC4ow PARTİSİ DE ORTAKLARI DA SESSİZ Ülkeyi yönetmeye talip olan CHP'nin milletvekilinin, terör soruşturması nedeniyle tutuklu bulunan isimlere ziyarette bulunacağını duyurmasına ne kendi partisinden ne de ittifak ortaklarından bir tepki gelmedi. Öte yandan Tanrıkulu'nun ziyaret ettiği Figen Yüksekdağ'ın geçtiğimiz yıllarda "Biz sırtımızı YPG'ye YPJ'ye, PYD'ye dayıyoruz" şeklindeki açıklaması yeniden gündem oldu.

1 yıl önce

FETÖ ile ortaklaşa polis provokasyonu tutmayan CHP’li Murat Bakan’ın morali bozuk…

Polis promosyonu konusunda dün Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası tüm yalan ve iftiraları ortaya çıkan Bakan’ın acınacak hali sosyal medya paylaşımlarına yansıdı. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1575086245746642945?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag 15 Temmuz hain darbe girişiminde hedefine ulaşamayınca yurt dışına kaçan firari FETÖ’cüler, sosyal medya üzerinden Türkiye’ye saldırmaya devam ediyor. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1562731233456828421?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag En büyük desteği CHP’li milletvekillerinden gören firari teröristlerin hedef aldıkları kurumların başında ise Emniyet Genel Müdürlüğü geliyor. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1562719227601387521?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag SAHTE POLİS HESAPLARI KURDULAR Son yıllarda terör örgütlerine Türkiye’yi dar eden, terörün finansmanı uyuşturucu ve insan ticaretini bitme noktasına getiren Türk Emniyeti’ni karalamak için son iki yıl içerisinde binlerce sahte polis hesabı açıldı. “Polis sendikası, polis hakları, polis platformu” gibi isimler kullanan ve firari FETÖ’cüler tarafından yönetilen hesapların en büyük destekçisi ise CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan… https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1560216648182910976?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag Türk polisine ve Emniyet teşkilatına sayısız iftira atan CHP’li Bakan’ın pek çok iddiası resmi belgelerle çürütülmüştü. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1561932652596400128?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag Buna rağmen CHP’li Murat Bakan, Pensilvanya’da hazırlanan senaryoları sosyal medya hesabından gerçekmiş gibi paylaşmaya devam etti. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1567125388815376384?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag PROMOSYONDAKİ NETİCE SİNİRLERİNİ BOZDU Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından dün duyurulan ve polisler tarafından memnuniyetle karşılanan promosyon açıklaması üzerine yalanları kanıtlanan CHP’li Murat Bakan’ın morali bozuldu. https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1574643602810146816?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag Aylardır Emniyet Genel Müdürlüğü hakkında Fetöcü hesaplar üzerinden yaptığı yalan ve iftiraları boşa çıkan Murat Bakan’in ne açıklama yapacağı ise merak konusu… https://twitter.com/bilgiedinelim/status/1571847702849400834?s=46&t=bGCU5ccpvRIipOVKrXt5Ag

11 ay önce

Teröristbaşı Öcalan'ı öven Merdan Yanardağ'a terör sevici CHP'den moral ziyareti

TELE 1'in canlı yayınında teröristbaşı Öcalan'a övgüler dizen sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Merdan Yanardağ'a CHP moral ziyaretinde bulundu.

10 ay önce

CHP darmadağın! CHP'nin eski Genel Başkanı Hikmet Çetin: Örgütle temastayım, herkesin morali çok bozuk

14 ve 28 Mayıs'taki seçim hezimeti sonrası CHP'de sular durulmuyor. Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları yapılırken CHP'nin eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, 'Örgütle temastayım. Herkesin morali çok bozuk. Mahalle seçimleri kötü gidiyor.' diye konuştu.

7 ay önce

Hikmet Çetin Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesini anlattı: Rahatlamış gördüğünü ve moralinin yerinde olduğunu söyledi

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, kurultay sürecinin tamamlanmasının ardından Özgür Özel'e karşı kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nu rahatlamış gördüğünü ve moralinin yerinde olduğunu söyledi.