28 Mayıs Salı 2024
3 yıl önce

Kemal Kılıçdaroğlu: Bize güvenin namussuz siyasete evet deyin

“Kendinize güveneceksiniz, bize güveneceksiniz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, sonrasında “Namussuz siyasete evet diyeceksiniz” ifadelerini kullandı. İki kes tekrar etti Kılıçdaroğlu, aynı cümleyi ikinci kez tekrar etti ve CHP için oy istedi.

2 yıl önce

‘Öfkeli Genç Türkler’ pankartına ‘Vicdanlı Genç Türkler’ yanıt: “Provokatörlük namussuzluktur”

Önceki gün İstanbul’un çeşitli noktalarına, Türkiye’ye sığınan gömenlere tepki olarak ‘Hudut Namustur’ yazılı pankart asan 6 üniversiteli genç gözaltına alındı. ”Öfkeli Genç Türkler” imzalı pankartı astıkları belirlenen Semir Y., Ahmet Ç., Ersin A., Mert G., Yavuz A. ve Hüseyin B. isimli üniversite öğrencileri emniyette ifade verdikten sonra adliyeye sevk edildi. İfadeleri alınan gençlerin tamamı, haklarında yurt dışı çıkış yasağı konularak savcılıktan serbest bırakıldı. ÖFKELİ GENÇ TÜRKLERE, VİCDANLI GENÇ TÜRKLERDEN YANIT VAR… Bu olayın ardından dün yine İstanbul sokaklarında ilginç görüntüler yer aldı. Kentin çeşitli noktalarında ”Öfkeli Genç Türkler” imzalı pankarta yanıt veren yeni pankartlar görüntülendi. “Vicdanlı Genç Türkler” imzalı bu pankartlarda ise “Provokatörlük namussuzluktur..” sloganı bulunduğu görüldü.

2 yıl önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan TİP’li Ahmet Şık’ın iddialarına cevap: “Bunu söyleyip de ispat etmeyen şerefsizdir, namussuzdur”

“Katil Devlet” ifadesinden dolayı hakkında soruşturma başlatıldı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında katıldığı iki ayrı programdaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlatmıştı. AA’nın aktardığı başsavcılık açıklamasında Şık’ın katıldığı bir yayında “Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet, Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir” dediği aktarılarak bu nedenle resen soruşturma başlatıldığı belirtilmişti. Başsavcılığın ikinci açıklamasında da Şık’ın yine bir televizyon programında şu sözleri sarf ettiği aktarıldı: “Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloku vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur.” Açıklamada bu sözler dolayısıyla da Şık hakkında resen soruşturma başlatılmıştı. Şık soruşturma haberinin ardından Twitter hesabından görüşlerini ‘el artırarak’ yazdı: “Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın.”

10 ay önce

Faik Öztrak'a 24 saat süre veren Tanju Özcan'dan ağır sözler: Olmadıysa namussuz, şerefsizsin

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın kendisine yönelik açıklamalarına tepki göstererek, 'Sana 24 saat veriyorum. Sarayla herhangi bir görüşmem olmuşsa ben kendimi Kızılay Meydanı'nda canlı canlı yakmaya hazırım. Olmadıysa da sen namussuz, şerefsiz bir insansın.' dedi.