14 Haziran Cuma 2024
3 yıl önce

CHP yasak masak dinlemiyor... Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve CHP'li meclis üyeleri, sokağa çıkma kısıtlamasında alkollü piknik düzenledi

Rize'nin Fındıklı ilçesinde Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ile 3 encümen üyesiyle ilçe başkan yardımcısının da aralarında yer aldığı 17 kişi piknik düzenledi. Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan Çervatoğlu'na 282. maddeden ceza yazıldı

3 yıl önce

Sahilde maskesiz ve sosyal mesafesiz piknik yapan İrem Derici’ye 4.369 TL para cezası kesildi

"Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem Derici ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Kovid-19'la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili'nde çekildiği tespit edilmiştir. Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem Derici'ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır. Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir."

1 yıl önce

Terörden arındırılan bölgede halay çekip piknik yaptılar

Batman ve Sason ilçesindeki iş yerlerinde çalıştırdığı gençleri doğada buluşturan iş insanı Veysel Tekin, işsiz gençlere iş ortamı oluşturarak gençleri terör belası ve uyuşturucunun pençesinden uzaklaştırmak için iş yerlerinde istihdam oluşturduğunu söyledi. Tekin, “Bu gün Batman’dan geldik. Batman ve Sason’da iş yerlerimiz var. Bu iş yerlerimizde çalışan arkadaşlarımızı buraya getirerek piknik yaparak güzel bir gün geçirmelerini sağladık. Batman’da 300, Sason’da 100 çalışan personelimiz var. Sason’da açtığımız iş yerindeki personel sayımızı 500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız işsiz gençlere iş kapısı aralayarak onları terör belası, hırsızlık ve uyuşturucudan uzak tutmaktır” dedi. Bölgede terörün bitme noktasına gelmesinden dolayı gençlerin huzura kavuştuğunu belirten Nürcan Akın, “Doğu ve Güneydoğu’da terörün bitmesi ve terör olaylarının azalması, biz gençlere ve bu bölgedeki vatandaşlara huzur getirmiş olmaktadır. Bu sayede biz gençlere hem bölgemizdeki piknik yerlerini keşif etme, hem de gönlümüzce doğada bir araya gelip eğlenme fırsatı doğmuştur. 20 yıl önce bu imkanlara sahip değildik. Şimdi bu huzura ve güvene kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Gördüğünüz gibi burada arkadaşlarımız ile birlikte piknik yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz, doğanın, huzurun keyfini çıkarıyoruz ve bu durumdan çok mutluyuz. Bu huzurun, bu güven ortamının devam etmesini çok istiyoruz. Bizlere bu huzurlu ortamı sağlayan başta cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanı’mıza ve güvenlik güçlerimize çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

1 yıl önce

Gaziantep'te bazı ormanlık alanlarda piknik yasaklandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde 180 orman köyüne yangınla mücadele ve önlemeye yönelik malzeme dağıtımının yapıldığı Gaziantep'te, Vali Davut Gül'den orman yangınlarına karşı kritik bir uyarı geldi. Vali Gül uyarıda bazı ormanlık alanlarda piknik yapmanın yasaklandığını duyurulurken, "Orman yangınları açısından kritik aylar başladı. Ormanlara kontrolsüz giriş çıkışlar yüksek risk oluşturuyor. 1 Ekim tarihine kadar, düzenli piknik alanlarının dışındaki orman alanlarına girmek, piknik yapmak yasaklanmıştır'' ifadelerine yer verildi. Kamu kurum yöneticileri ile de Orman Yangınlarını Önleme ve Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı'nda bir araya gelen Gaziantep Valisi Davut Gül'ün de toplantıda kurum yetkililerini yangınlara kaşı gerekli tüm tedbirlerin kısa sürede tamamlanmasını istediği öğrenildi. Uyarı ve toplantıların ardından ise sıcaklıkların artmaya başladığı Gaziantep'teki ormanlık alanların çevrelerindeki tedbirler de arttırıldı.

1 yıl önce

Teslim olan PKK'lı örgüte nasıl katıldığını anlattı: HDP’nin piknik organizasyonundan PKK’ya

Terör örgütü PKK’nın sözde gençlik yapılanması olan DGH içinde faaliyet yürüten 14 şüpheli hakkında terör örgütü üyeliğinden iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen ve HDP’nin gerçek yüzünü ortaya çıkaran soruşturma, 21 Ocak 2020 akşamı İstanbul Arnavutköy’de bir markete atılan molotofkokteyli ile başladı. İlçede çok sayıda eyleme katılıp PKK’ya eleman temin eden Ayhan E., Barış K., Cahit A., Cesur Y., Emrah E., Erdoğan Ö., Halil İ.B., Mahmut Ç., Merve Y., Murat M., Ramazan Ö., Ruken G., Sibel G. ve Zehra Y. güvenlik güçlerince takibe alındı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca ikna edilerek teslim olan PKK’lı N.Ç. itirafçı olup DGH’nin Arnavutköy yapılanmasını deşifre etti. KANCAYI TAKTILAR Yeni Şafak’ın haberine göre iddianamenin detaylarında, PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin 2020 yılında İstanbul’dan kırsala eleman götürdüğü anlatılıyor. 14 Eylül 2020’de PKK’nın dağ kadrosuna katılan N.Ç., “18-19 Temmuz 2020’de İmrahor’a pikniğe gittik. Diğer partililerle 35 kişi olduk. Piknikte tanıştığım Barış K. ‘Örgüte katılmak istiyormuşsun. Kararın kesinse sana yardımcı olacağım’ dedi. PKK’ya katılana kadar her hafta ‘Örgüte katılmaya kararlı mısın’ diye mesaj attı” dedi. N.Ç.’nin anlattıkları, pikniğin örgüte eleman kazandırmak için yapıldığını ortaya koydu. Gitmeye karar verince Barış K.’ya ulaştığını anlatan N.Ç. uçakla Batman’a gittiğini, şehir milislerinin kendisini Cizre’ye, oradan da Suriye’nin Derik bölgesine götürdüğü bilgisini verdi.