18 Haziran Salı 2024
3 yıl önce

Belediye Başkanlarının siyaset yapmasına karşıyım diyen Mansur Yavaş, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’yu istifaya çağırdı

Her fırsatta vatan sever ve milliyetçi olduğunu vurgulayan Mansur Yavaş’ın bu tuttumu tepki ile karşılandı. Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 15 Şubat 2019’da katıldığı bir televizyon programında “Belediye Başkanları siyaset yapmamalı. Ben işime bakacağım. Hizmetlerimle görünür olacağım." demişti.

3 yıl önce

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu: LGBT kulübünden PKK materyali çıktı!

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve öğrenciler tarafından protesto edilen Prof. Dr. Melih Bulu, yaşanan son gelişmelerle ilgili Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuştu. Rektörlük binasının ablukaya alınması olayının detaylarını anlatan Rektör Bulu, istifa çağrılarına da "Asla istifa etmeyeceğim" şeklinde yanıt verdi. Pazartesi akşamı Bulu'yu aradığını ve olayları sorduğunda "Nagehan Hanım maalesef LGBT son olaylar sonrası aday kulüp üyelikleri sonlandırılınca rektörlüğü ablukaya almaya kalktı." cevabını aldığını belirten Alçı, "Ben bir avuç LGBT kulüp üyesi öğrencinin böyle hedefe konmasını ve günah keçisi haline getirilmesini açıkçası doğru bulmuyorum." dedi.