18 Haziran Salı 2024
2 yıl önce

“Psikolojik savaş yaşanıyor”

“Algı operasyonları yetmedi şimdi devreye psikolojik savaş unsurlarını soktular. Önce bir yalan haber ortaya atıyorlar. Sonra daha büyük bir yalan haber atıyorlar. “AKP’li kaynaklardan aldığımız bilgiye göre” diye bir şey ekliyorlar. Sosyal medyada TT yapıyorlar, TV programlarında saatlerce tartışıyorlar. Sonra o haber yalan çıkıyor. Ama dünyanın en doğru haberlerini vermişler gibi yeni bir yalan haberin daha peşine düşüyorlar.” diyen Selvi, “Kimi gece yarısı kabineyi değiştiriyor. Kimi İçişleri Bakanı’nı istifa ettiriyor. Kimi AK Parti milletvekillerini isyan ettiriyor. Bunu neden yapıyorlar? Çünkü psikolojik savaş yürütüyorlar. Bir süredir Türkiye kritik bir eşikte diyorum. Ya Türkiye’yi 90’lı yıllara çekmek isteyenler kazanacak ya da demokrasi güçleri diyorum. Ya demokrasi güçleri kazanacak ya da kaos tellalları diyorum. Bu işin hedefinde 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var.” dedi. “Amaçları Erdoğan’ı tasfiye etmek. Onun için her türlü enstrümanı devreye sokuyorlar. Özellikle de AK Parti üzerinde oynuyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle istişare toplantıları yapıyor. Bakanlarla kabine toplantısı gerçekleştiriyor. Toplantılarda bir uyum ve sinerji ortaya çıkıyor. Ama bir de bakmışsınız ki, milletvekilleri isyan ettirilip, bakanları istifa ettiriyorlar. Ama toplantıda öyle bir şey yok. Zaten bir süre sonra haberleri yalan çıkıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te 2015 rakımda Gazi Tepe Üs Bölgesi’ni ziyaret ediyor, onlar internetten bakanı istifa ettiriyorlar. Bunu neden yapıyorlar? Çünkü psikolojik savaş yürütüyorlar. Çok abartmaya başladılar. Artık bu işin bir proje olduğu anlaşılmaya başlandı. Yalan habere, algı operasyonlarına, psikolojik savaşa ne kadar çok abanırlarsa o kadar iyi oluyor. Millet tehlikenin farkına varıyor.”

2 yıl önce

Yol ortasında namaz kılma provokasyonu! Şahıs psikolojik sorunlu çıktı…

Atakum Türkiş’de yol ortasında namaz kılan İ.P.’nin psikolojik sorunları olduğu ve uyuşturucu bulundurmak ve kullanmaktan sabıkalı olduğu öğrenildi. Daha önce de İstanbul E-5 karayolu üzerinde bir adam, araçların geçişine aldırmadan namaz kılmaya başlamıştı. Çevredekilerin dikkatini çeken provokatör, namaz kıldığı sırada uyarılmış. Araçların hızla geçtiği sırada namaz kılan provokatöre vatandaşlar "Kıblen yanlış." diyerek tepki göstermişti.

2 yıl önce

Algı yönetimi ile bir yalan nasıl gerçekmiş gibi anlatılır? Psikolojik harp uzmanı, ırkçı, provokatör Ümit Özdağ anlatıyor…

Türkiye’de son aylarda artan sığınmacılar ve yabancı düşmanlığının başını Zafer Partisi çekiyor. Sürekli sığınmacıları hedefe koyan partinin lideri Ümit Özdağ, parti programının tamamını ırkçılık üzerine kurdu. Özdağ’ın yabancı düşmanlığı Avrupa’da Müslüman ve Türkleri hedef alan siyasi partileri geride bırakır hale geldi. Özdağ, ırkçı söylemlerini adım adım ideoloji haline getirdi. İl il dolaşıp konferans, seminer ve geziler düzenleyen Özdağ’ın tek gündemi Türkiye’deki sığınmacılar oldu. Aynı zamanda psikolojik harp uzmanı olan Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla rahatsızlıkları ırkçı nefrete dönüştürdü. Algı yönetimi ile bir yalan nasıl gerçekmiş gibi anlatılır? Manipülasyon nedir, nasıl yapılır Türkiye’de bu işi en iyi bilen isim psikolojik harp uzmanı, ırkçı, provokatör Ümit Özdağ’a kulak verelim ve öğrenelim… https://www.youtube.com/watch?v=WbEUM9QVWeY&feature=youtu.be

1 yıl önce

Trabzon’da Atatürk posterine saldıran şahsın ifadesi ortaya çıktı: Psikolojik rahatsızlığım var

Trabzon'da Kemerkaya Mahallesi Cevdet Akçay Sokak’ta cep telefonu aksesuarları satışı yapılan işletmenin sahibi, bir süredir dükkanın önündeki ipte asılı Atatürk posterinin yerinde olmadığını fark edip güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. İş yeri sahibi, önceki akşam sokaktan geçen cübbeli sarıklı iki kişiden birinin, etrafı kontrol ettikten sonra ipe asılı posteri çekip, alarak bölgeden uzaklaştığını tespit etti. Şikayet ve olay anına ilişkin görüntülerin paylaşıldığı sosyal medyadaki tepkiler üzerine soruşturma başlatan polis, bayrağı koparan Volkan E. ile yanındakinin A.S.’yi gözaltına alınıp sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Tutuklandı Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Volkan E., ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. A.S ise yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 'Psikolojim bozuk' savunması Öte yandan tutuklanan Volkan Erbaşın, savcılıkta verdiği ifadede, "Psikolojik rahatsızlığım var. Buna bağlı psikolojimde bozukluk var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, anlık oldu. Pişmanım" dediği öğrenildi.

1 yıl önce

Teröristlere psikolojik operasyon! Örgüt kamplarına helikopterle atıldı

TSK, Jandarma, MİT ve Emniyet, kararlı operasyonlarıyla terör örgütü PKK'ya hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük darbe vurdu. Dün de Fırat Kalkanı bölgesinde 4 terörist imha edildi. PKK'ya yönelik operasyonlar sadece askeri değil psikolojik olarak da yürütülüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde "Dağlara annelerden mektuplar atıyoruz. Aileler megafonla 'teslim olun' çağrısında bulunuyor" açıklamasında bulundu. İKİ DİLDE FOTOĞRAFLI ÇAĞRI Açıklamanın ardından operasyonun detayları ortaya çıktı. Buna göre, güvenlik ve istihbarat birimleri son kalan 120 teröristi belirledi. Aileleri fotoğraflı Türkçe-Kürtçe özel mektupları kaldıkları örgüt kamplarına havadan attı. Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Mektuplarda, "Teslim ol" ve "Terörist sayısı yurt içinde 120'nin altında" denilerek teröristlere çağrı yapılıyor. Mektuplarda aileleriyle fotoğrafları ve annelerinin duygusal mesajları da yer alıyor. 'SIĞINACAĞIN TEK LİMAN AİLEN' Terörist Yakup Demir'e de aile fotoğrafıyla şöyle seslenildi: "Kuzey rüzgarı da esse, kopsa da fırtına sığınacağın tek liman ailendir. Ailen seni bekliyor." 'HASTAYIM, SON KEZ SARILAYIM' Terörist Erol Taşçı'ya da hasta olan annesinin ağzından şu mektup yazıldı: "Erol, çok hastayım, sana son kez sarılmak istiyorum." 'SOFRADA YERİN HEP HAZIR' Terörist Güven Özcan'a da yemek sofrası fotoğrafıyla şöyle seslenildi: "Annen gittiğinden bu yana sofrada sana yer ayırıyor. Belki bir gün gelirsin diye..." 'ÖĞRENCİLERİN SENİ SORUYOR' Müjde Erkmen'e öğrencilerinin olduğu fotoğrafla şu mesaj verildi: "Geleceğe umutla bakan öğrenciler seni soruyor. Nerede güzel gözlü öğretmenimiz diyor." 'BABACIĞIM SENİ ÇOK ÖZLEDİM' Dağdaki Hasip Şimşek adlı teröriste, kızıyla birlikte olduğu fotoğrafla, "Babacığım seni çok özledim" mesajı verildi. 'İÇİNDEKİ ÇOCUĞA KULAK VER OĞLUM' Zeynal Küçük adlı teröriste de çocukluk fotoğrafı kullanılarak şu yazıldı: "Zeynal, içindeki çocuğun sesine kulak ver." 'GELİRSİN DİYE MENEMEN YAPTIM' Recep Kipçak adlı teröriste de annesi şöyle seslendi: "Sen gelirsin diye en sevdiğin menemeni her gün yapıyorum."

1 yıl önce

Bakan Soylu'dan konsoloslukların kapatılmasına tepki: Türkiye'ye yönelik yeni bir psikolojik harp yürütüyorlar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa'nın İstanbul'daki başkonsolosluklarını kapatmasına tepki gösterdi.  Bakan Soylu, "60 milyon turist hedefi koyduğumuz bir günde, 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimizi açıkladığımız bir günde Türkiye'ye karşı yeni bir psikolojik harp başlattılar. Türkiye'ye karşı psikolojik bir harp yürütülmektedir! Bizi yılan gibi ısırmaya çalışanların kim olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

9 ay önce

CHP'li Tanju Özcan 'koltuktan kalkmam' diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu: Psikolojik sorunları var

14-28 Mayıs seçimlerinden sonra CHP'de yaşanan kaos her gün sürmeye devam ediyor. CHP'den ihraç edilen ve değişim için kilometrelerce yol yürüyen Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu'nu yine yerden yere vurdu. Kılıçdaroğlu'nun seçim sonuçlarını kabul etmeyerek "Seçim tek başına bir siyasal iktidara meşruiyet kazandırmaz" sözlerinin yer aldığı videoyu paylaşan Özcan, "Sayın Kılıçdaroğlu, 13 yılda 12 seçim kaybetmenin yarattığı psikolojik durumdan dolayı sanırım nasıl kazanıldığını unutmuş" diyerek, "Siyasette de, en çok oyu alan kazanıyor. Yani halktan en çok desteği alan. İşte o en çok desteği alan da meşruiyet kazanıyor. Siyasette kazanamayınca, kaybetmiş oluyorsun. Bunu anlamamak bu kadar zor olmamalı" ifadelerine yer verdi.

5 ay önce

Göçmen düşmanlığı ile bilinen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İsrail adına psikolojik savaş yürütüyor

Türkiye’de yabancı düşmanlığı ve ırkçılığın bayraktarlığını yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İsrail adına psikolojik savaş yürütüyor. İşgale karşı direnen Hamas’ı “terör örgütü” olarak niteleyip İsrail’e yönelik boykotu kırmaya çalışan Özdağ’ın İsrail aşkı, Yahudi lobisi ve Mosssad’la ilişkileri eskilere dayanıyor.