19 Nisan Cuma 2024
3 yıl önce

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan BirGün'e İHA ve SİHA dersi: Eminiz yine çok seveceksiniz

baykar, selçuk bayraktar, iha, siha, tübitak, mustafa varank, birgün gazetesi, yalan haber,

3 yıl önce

Forbes: İHA ve SİHA'lar Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacak

amerika, forbes, iha, siha, Türkiye, bayraktar, tb2, anka-s, akıncı, aksungur, alpagu

3 yıl önce

Financial Times'ın SİHA analizi

financial times, siha, iha, azerbaycan, dağlık karabağ, ermenistan, pkk, suriye, libya, kuzey ırak, doğu akdeniz, abd, israil, çin, selçuk bayraktar, baykar, bayraktar tb2, uluslararası kriz grubu türkiye direktörü nigar göksel

3 yıl önce

New York Times: Ermenistan askerlerinin SİHA'dan ödleri kopuyor

new york times, ermenistan, siha, korkuyor, iha, azerbaycan, dağlık karabağ

3 yıl önce

Ruslardan Pantsir avcısı SİHA'lara karşı yeni silah

rusya, azerbaycan, ermenistan, dağlık karabağ, pantsir, siha, gibka-s, rus, Türkiye

2 yıl önce

Türk SİHA'ları ABD'nin radarında

Amerikan savunma sitesi Defense News'te, geçen 21 Nisan tarihinde yayınlanan bir haber, Türk SİHA'larının ABD savunma stratejilerinin radarına girdiğini ortaya koydu.

2 yıl önce

Türkiye'nin ilk uçak gemisinde kullanılacak TB3 SİHA'ları ilk kez Haluk Bayraktar paylaştı

Savunma sanayide yerli ve milli üretimlere hız kesmeden devam ediliyor. Dünyaya parmak ısırtan İHA ve SİHA'lar için birçok ülke sıraya girmiş vaziyette. Son olarak Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, TCG Anadolu gemisine iniş yapabilecek olan Bayraktar TB3 SİHA’ların görüntüsünü ilk kez paylaştı. 3D çizimde SİHA'nın kalkışını sağlayacak özel makara sistemi de görüldü. Ayrıca kanatların kırılım noktaları da dikkat çekti. UÇAK GEMİSİNE İNİP KALKABİLECEK Bayraktar, TB3 SİHA'ların sahip olacağı özelliklerini geçen ay paylaşmıştı. Sınıfında benzeri olmayan bir uçak geliştirdiklerini ifade eden Bayraktar, "Bayraktar TB3 diye uçak gemisine inip-kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak geliştiriyoruz. Kanatları katlanıyor, uçak gemisine iniyor, 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor" şeklinde konuşmuştu.

2 yıl önce

Çinli popüler bilim yazarı Song Yiçang: Selçuk Bayraktar SİHA alanında bir deha

Çinli popüler bilim yazarı Song Yiçang, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ı "SİHA alanında deha." şeklinde tanımladı. BAYRAKTAR'I STEVE JOBS'A BENZETTİ Song, Çin Merkezi Televizyonunda (CCTV) "Savaş Teknolojileri" başlığıyla yayınlanan programda, Bayraktar'ı Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs'a benzeterek, "SİHA konusunda Türkiye'de bu alanda bir deha ortaya çıktı. Bu, Selçuk Bayraktar. Türkiye'de insansız hava araçlarının babası. Bayraktar'ın SİHA savaşındaki konumu, Steve Jobs'un akıllı telefon teknolojisindeki konumu gibi." dedi. Song Yiçang ayrıca, "Jobs'un Apple ile telefon alanına girmesi ve sonrasında akıllı telefon teknolojisinde ilk sıraya yerleşmesine benziyor." değerlendirmesini de yaptı. Çinli yazar programda, Bayraktar'ın öz geçmişine ilişkin de bilgi vererek, ABD'deki eğitimi sırasında SİHA'ların yazılım ve elektroniği konularında uzmanlaştığını, daha sonra ülkesine döndüğünü anımsattı. Yazar Song'un "A Lonely Queen of the North", "The Empires On the Sea", "Flames on the Sea" ve "Sailing to the Deep Ocean" adlı kitapları bulunuyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9