28 Mayıs Salı 2024
4 yıl önce

Sultangazi’deki Cemevine Yönelik Saldırıya İlişkin Valilik ve Başsavcılıktan Soruşturma

sultangazi, cemevi, saldırı, ilişkin, valilik, başsavcılık, soruşturma

3 yıl önce

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, vaka sayısının en çok düştüğü ilçeleri açıkladı: Bakırköy, Adalar, Avcılar, Bahçelievler ve Sultangazi

Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yılın ilk #filyasyon toplantısı sonrası şunu memnuniyetle söyleyebilirim. Her geçen gün vaka sayımız azalıyor. Geçen haftaya oranla en çok düşüş; Bakırköy, Adalar, Avcılar, Bahçelievler ve Sultangazi'de" ifadelerini kullandı

2 yıl önce

Yolda kalan İETT otobüsü Sultangazi’de trafiği kitledi

Bakımsızlıktan dolayı arızalanan İETT otobüsleri, İstanbulluları yarı yolda bırakmaya devam ediyor. Sultangazi'nin en yoğun caddelerinden biri olan 1. Cebeci Caddesi'nde, arıza yapan İETT otobüsü yolun ortasında kaldı. Çekiciyi bekleyen otobüs yüzünden trafik felç oldu. İETT otobüslerinin arızalanmasına tahammülü kalmazken vatandaşar bu duruma artık çözüm bulunması gerektiğini belirterek İBB'ye şikayette bulundu.

2 yıl önce

İBB seferleri iptal etti vatandaş mağdur oldu: İmdada Sultangazi Belediyesi yetişti

Sultangazi'de yaşamını sürdüren vatandaşlar, işe gidiş ve geliş saatlerinde yoğun olarak kullandıkları İETT seferlerinin, CHP yönetimindeki İBB tarafından azaltılması sonrası çileden çıktı. İBB'nin almış olduğu kararla, Topkapı minibüs seferleri de durduruldu. İBB OTOBÜSLERİ İPTAL ETTİ Vatandaşların aksayan ulaşım imkanları için Sultangazi Belediyesi devreye girdi. Belediye tarafından sağlanan ek otobüs seferleri ile vatandaşların mağduriyeti giderilmeye başladı. SULTANGAZİ BELEDİYESİ EK SEFERLERLE MAĞDURİYETİ GİDERDİ Sultangazi Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İBB tarafından; Topkapı - Yayla Minibüs Hattının iptal edilmesi ve Vezneciler - Yayla Otobüs seferlerinin azaltılması sonucu yaşanan mağduriyeti çözmek adına, Yayla / Malkoçoğlu arası ring seferlerimizi başlattık. 540 bin komşumuz için çalışmaya devam ediyoruz" denildi. Sabah ve akşam saatlerinde oluşturulan seferler ile vatandaşlar tramvay durağına ücretsiz bir şekilde yaşanıyor.

2 yıl önce

İBB’nin rezillikleri bitmiyor! Sultangazi'de yolda kalan İETT otobüsünü vatandaşlar itti

Sultangazi'de kar ile kaplı yolda İETT otobüsleri mahsur kaldı. İsmetpaşa Mahallesi'nde kar yağışı nedeniyle yolda kalan İETT otobüsünü vatandaşlar itti. Yoğun kar yağışı nedeniyle gidemeyen İETT otobüsü yolcuların yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı. https://twitter.com/ensonhaber/status/1501920799917236228?s=21 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İETT otobüslerinin bakım ihalesinde Mercedes’i yetersiz bulup 2 milyarlık ihaleyi, CHP milletvekili Özgür Karabat’a vermişti.

3 ay önce

Ekrem İmamoğlu'nun Sultangazi mitingine katılım olmadı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, seçim çalışmaları kapsamında Sultangazililerle bir araya gelmek için ilçede düzenlediği mitinge partililerden ve İBB çalışanlarından başka kimse katılmadı. İmamoğlu konuşmasını, İBB personeli ve CHP teşkilatına yaptı.