14 Haziran Cuma 2024
2 yıl önce

Sarallar suç örgütünün uyuşturucu serasına çevirdikleri villaya baskın

'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüne yönelik 24 Aralık Cuma günü operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında suç örgütü lideri B.S, ile toplam 13 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinde dijital materyaller ve mağdurların ifadesi doğrultusunda, Büyükçekmece'de örgüt üyesinin kaldığı villada yapılan aramalarda; 89 adet büyük boy hint keneviri, 34 adet küçük boy hint keneviri, 9 kilo 384 gram uyuşturucu madde, 1 adet terazi, uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan sera malzemeleri, gübre ve derece ölçerler ve bitki yetiştirmek için haftalık takip çizelgesi ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesinde sergilendi. Gözaltına alınan örgüt lideri B.S ile birlikte 13 şüpheli Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

2 yıl önce

'Çukurova'ya fark katacak' dediği proje kendi villasının yanında çıktı

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın dört gün önce açılışını yaptığı kent merkezine 40 kilometre uzaklıktaki 10 bin 200 metre kare alana sahip "Çukurova'ya fark katacak" dediği parkın hemen yanında üç katlı villası çıktı. "Sen Adana'ya ne kadar fark kattıysan bu parkta Çukurova'ya o kadar fark katacak eminim", "Etrafında şehirleşmenin çok az olduğu bir bölgeye 10 bin 200 metrekarelik park yapmak da şovmenliğe dahil mi?" yorumları yapıldı. Yeni yapılan parkla birlikte Karalar'ın villasının da fiyatının 6 katına çıktığı öğrenildi. Parkta bulunan süs havuzu ve botanik bahçenin başkanın 6 milyon TL değerindeki villasının tam önünde olması ve kapısının parka açılması "Bu kadarına da pes" dedirtti. İKİ SİTE ARASINA 10 DÖNÜMLÜK PARK Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Çukurova ilçesi Karahan Mahallesi'nde bulunan villasının yanındaki alana "Karahan Sağlıkçılar Parkı" yaptırdı. 10 bin 200 metrekare alana yaptırılan ve içinde yürüyüş yolları, şelaleler, oyun ve spor alanlarının bulunduğu park 25 Mayıs tarihinde görkemli bir törenle açıldı. Parkın açılışı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi ve partililer tarafından gerçekleşti. VİLLANIN KAPISI PARKA AÇILIYOR Karalar'ın açılışını yaptığı parkın yanında 3 katlı villası olduğu ve parkın tamamlanmasıyla birlikte fiyatının 6 kat artarak 6 milyon liraya çıktığı öğrenildi. Ayrıca parkta bulunan süs havuzu ve botanik bahçenin başkanın villasının tam önünde olması ve kapısının parka açılması "Bu kadarına da pes" dedirtti. PEYZAJI BELEDİYE İŞÇİLERİNE YAPTIRMIŞTI CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, koltuğa oturur oturmaz Karahan'da yaptırdığı söz konusu bu villanın peyzaj çalışmalarını belediye işçilerine yaptırmıştı. Karalar, daha sonra ise villada çalıştırdığı işçilerden C.K.'yı (28) belediyedeki işçi fazlalığını gerekçe göstererek işten çıkarmıştı.

1 yıl önce

Halk TV’nin patronu Cafer Mahiroğlu’na ait Sarıyer’deki kaçak villa inşaatı yıkılıyor

İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu‘nun, Sarıyer Tarabya’da boğaza nazır villasındaki kaçak inşaatı mühürledi. BOĞAZİÇİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ İŞLEM YAPMADI Cafer Mahiroğlu’nun, Boğaziçi Sahil Şeridi ve Öngörünüm Bölgesi sınırları içerisinde yer alan villasında kaçak inşaat yaptığı basına yansıdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Boğaziçi İmar Müdürlüğü, kaçak inşaat hakkında işlem yapmadı. İSTANBUL ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜ MÜHÜRLEDİ Bunun üzerine İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü harekete geçti. Söz konusu taşınmazın Boğaziçi Doğal ve Tarihi Sit Alanı dahilinde Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde bulunduğu tespit edildi. Müdürlük, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve Sarıyer Kaymakamlığı’na söz konusu parsel hakkında şikayet başvurularına ilişkin gerekli inceleme, iş ve işlemlerin ivedilikle yapılarak neticesinden kendisine verilmesini talep etti. İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Cafer Mahiroğlu’nun villasında kaçak inşaat yapıldığını tespit etti. Müdürlük, İstanbul Valiliği’nin oluruyla 16 Ağustos’ta Cafer Mahiroğlu’nun kaçak inşaatı mühürledi. Mühürleme işleminin ardından Cafer Mahiroğlu’nun kaçak inşaatının yıkımına başlandı. SABAH, Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu’nun, izin almadan çivi bile çakılamayan Boğaziçi öngörünümünde yer alan villasına kaçak kat yaptırdığını okuyucularına aktarmıştı.

1 yıl önce

CHP'li Seferihisar Belediyesi villa yapılan arazideki asırlık çam ağaçlarını katletti

'Ağaç' bahanesiyle çıkan provokasyonlarda ön planda yer alan CHP ağaç katliamlarına bir yenisini ekledi. Seferihisar Belediyesi, 30'a yakın asırlık çınar ağacını yol açma gerekçesiyle kesti. CHP'li belediyenin bu hamlesine bölge halkı tepki gösterdi ve durumu belediyeye sordu. Belediyeden gelen cevapta, 'Belirtilen adreste kesilen ağaçlar kurumuş olduğu ve yeni açılan yol güzergahında kaldığı için kesilmiştir' şeklinde cevap verildi. Sabah Gazetesi'nde yer alan haberde, olay yerinde çekilen fotoğraflarda ağaç köklerinin canlı olması dikkat çekiyor. 'KURUYAN BİR TANE AĞAÇ YOKTU' Bölge sakinlerinden Niyazi Yemişçi (58), "Yazın bu bölgede yaşayan insanlar kesilen ağaçların gölgesinde piknik yapardı. Kuruyan bir tane bile ağaç yoktu. 30'a yakın ağacı yol için acımadan kestiler" dedi. VİLLALAR DİKİLDİ AĞAÇLAR KESİLDİ Yolun bölgede yapılan villa inşaatları için açıldığı iddia edilirken, Gezi Parkı olayları sırasında "Ağaçlar kesiliyor" bahanesiyle ortalığı yangın yerine çevirenlere kol kanat geren CHP'nin bu davranışı 'bu kadarına da pes doğrusu' dedirtti.

1 yıl önce

Sırp çete lideri Sarıyer'de kaldığı villada yakalandı

Sırp çete lideri Sarıyer'de kaldığı villada yakalandı. Adı uyuşturucu kaçakçılığına karışan ve Interpol'ün kırmızı bülten ile aradığı Sırp çete lideri Zeljko Bojanic'in, yine Sırp uyruklu Rosto Mijonovik'i öldürdüğü şüphesiyle İstanbul Sarıyer'de kaldığı villada yakalandığı öğrenildi. Bojanic'in maktulü burada gömebileceği şüphesi üzerine polis ekipleri kepçelerle evin bahçesinde kazı yaptı. TRT Haber’den Büşra Çelik ise herhangi bir ceset bulunmadığını belirtti. Zeljko Bojanic'in, yakalandığı belirtilen ev ve kazı yapılan bahçesi havadan drone ile görüntülendi

1 yıl önce

Halk TV'nin İHH'nın kimsesiz çocukları villalara yerleştirdiği yalanı patladı! İşte gerçek...

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük depremler sonrasında Halk TV, aileleri vefat eden sahipsiz çocuklara yönelik skandal bir iddiada bulundu.  "Sahipsiz depremzede çocukları tarikatlar mı kaçırıyor?" başlıklı bir haber yayınlayan Halk TV,  kimsesiz depremzede çocukların İHH Vakfı tarafından İstanbul’a getirildiği ve Beykoz’da bulunan iki villaya yerleştirildiği iddia edildi.  ANNELERİYLE KALIYORLAR... Konuyla ilgili o villaları ziyaret eden "Serbestiyet" kimsesiz depremzede çocukların yerleştirildiği” söylenen eve gitti ve o çocukların anneleriyle kaldığını yazdı.  Serbestiyet sitesinde yer alan haberde şu ifadeler yer aldı: "İddiaların merkezindeki Beykoz Çavuşbaşı Mahallesindeki eve gittik. Ev, bir villa. Sitede pek çok konut var. Eve varmadan önce etraftaki komşularla sohbet ediyorum. Bu sitede depremzede olan Suriyeli çocukların kaldığını doğruluyorlar. Fakat kaçırma, tarikat ayrıntılarını yalanlıyorlar, depremzede çocukların kimsesiz olmadığını, annelerinin de yanlarında olduğunu anlatıyorlar: “Bu sitede öyle tarikat grubu çocukları alıp, kaçırıp besleyemez. Her şeyden önce bizim kendi çocuklarımız burada oynuyor. Evet, Suriyeliler geldi ama bu illa kaçırıldılar anlamına mı gelir? Ben rahatsız olan birilerinin şikâyet ettiğini ve bu yüzden böyle yalan haberlerin çıktığını düşündüm. Beykoz tarikatların olduğu bir yer, doğru. Ama burası aile sitesi.’’ Suriyeli depremzede çocukların kaldığı iddia edilen eve doğru yürüyorum. Sitenin içi korunaklı. Site sakinlerinin çocukları arkadaşlarıyla birlikte oyun oynuyor."

9 ay önce

CHP'li Özlem Çerçioğlu’ndan 'pes' dedirten tezgah: Kaçak villa oyunu!

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 'pes' dedirten bir tezgaha daha imza attı. CHP'li başkanın, 2014'te birinci sınıf tarım arazisine kondurduğu eşinin üzerine kayıtlı kaçak villayı yıkımdan kurtarmak için bir önceki dönem CHP'li olan Koçarlı belediyesi meclisinden arazinin tarla statüsünü 'köy yerleşik alan' olarak değiştirterek villayı yasal hale getirdiği ortaya çıktı.

9 ay önce

Halk TV'nin patronu Mahiroğlu'nun kaçak villasıyla ilgili yeni gelişme! Bakanlık uyardı, CHP’li Ekrem İmamoğlu seyirci kaldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu'nun kaçak villası için yaptığı denetim sonrası İBB'ye yıkım yazısı gönderdi. Ancak İBB yönetimi kaçak villanın çelik konstrüksiyonla yükselmesine seyirci kaldı.

1 2