01 Temmuz Cuma 2022
2 yıl önce

İstanbul Valiliği: İstanbul Üniversitesi'nde yemek eyleminde öğrenciyi darp eden polis memuru görevden alındı

İstanbul valiliği, istanbul üniversitesi, darp eden polis memuru, görevden alındı

1 yıl önce

Tepki geçen görüntülerin ardından harekete geçildi: AVM’de yerde yemek yiyenler için tedbir alındı

İstanbul Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinde restorandan aldıkları yemekleri yerde yiyen vatandaşlara sosyal medyadan tepki yağmıştı. Gelen tepkilerin ardından AVM yönetimce ek tedbirler alınarak restoran katlarına şeritler çekildi

1 yıl önce

CHP’li belediyelerin hali: Kartal Belediyesi işçileriyle 6 aydır toplu iş sözleşmesi imzalayamadı, yemek ücreti bile pazarlık konusu!

Bu süreçte belediye yönetimiyle toplam 4 görüşme yapıldığını ifade eden Kartal Belediyesi İdari Teknik Büro ve Şoförler Yedek Temsilcisi Fatma Yasemin Mersin de “Sözleşme içerisinde toplam 81 maddelik talebimiz var. Ve bunların sadece 20 tanesi üzerinde anlaşma sağlanabildi. Bu maddeler ise sadece idari maddeler. Bu 4 görüşmenin sonunda henüz ücretle ilgili hiçbir madde üzerinde anlaşma sağlanamadı. Belediye yönetiminden gelen tek teklif yemek ücreti konusunda oldu. Bu teklif ise brüt 25 TL oldu. Bizim talebimiz 40 TL idi. 25 lira brütü nete çevirdiğimizde yaklaşık 17 lira gibi bir rakama tekabül ediyor. Yemek ücreti gibi yaşamsal bir talebin pazarlık payı edilmesi bile gülünç bir durum” diye konuştu. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret miktarının en az 3 bin 100 lira olması gerektiğini söylemiş ve belediye başkanlarına talimat vermişti.

1 yıl önce

Halk Tv'den Ankara Büyükşehir'e 30 bin liralık yemek faturası

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki BEL-PA AŞ'nin, Halk TV'ye 30 bin lira yemek ödemesi yaptığı ortaya çıktı.

7 ay önce

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, "Yemeksepeti" hakkında resen inceleme kararı aldı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), müşteri bilgileri çalındığı ileri sürülen "Yemeksepeti" hakkında resen inceleme başlattı. Kurul, "müşterilere ait kişisel verilerin ele geçirildiği, bu verilerin yayımlanması tehdidiyle 'Yemeksepeti'nden fidye talep edildiği, bunun yerine getirilmediği için 20 bin kullanıcının kişisel verilerinin paylaşıldığı" yönündeki haberler üzerine harekete geçti. Gündem toplantısında iddiaları ele alan Kurul, şirketin "herhangi bir veri hırsızlığının tespit edilemediği" yönündeki açıklamasının doğruluğunun da tespiti için resen inceleme başlatılmasına karar verdi. Yemeksepeti, 16 Kasım'da sosyal medyadan, "kötü niyetli bazı kişilerin, şirket ile ilişkilendirdiği ve kaynağı belli olmayan verileri yayımlama tehdidiyle şirkete ulaşarak fidye talebinde bulunduğu, Yemeksepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığının uzman ekiplerce detaylı şekilde araştırıldığı ve herhangi bir veri hırsızlığının tespit edilemediği" açıklamasını yapmıştı. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiği belirtilen siber saldırının ardından veri ihlali gerekçesiyle Yemeksepeti hakkında 29 Mart 2021'de de inceleme başlatmıştı.

5 ay önce

"Tepkiler beni ilgilendirmiyor" diyen İmamoğlu: Büyükelçiyle yemek yemem karla mücadele kadar önemli

İstanbul'da kar felaketi yaşanırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, balıkçıda yemek yerken görüntülendi. İmamoğlu’nun yanında o esnada İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott da bulunuyordu. "TEPKİLER BENİ İLGİLENDİRMİYOR" CHP’lilerin önce haftalar önce çekildiğini iddia ettiği, ardından da doğrulanmasıyla özür dilediği o kare, İmamoğlu'na soruldu. Eleştirileri umursamadığını söyleyen İmamoğlu, kendisini şu sözlerle savundu: Yemeğe gitme meselemin bu kadar gündeme taşıtılmasını, bu süreçle ilgili manipülasyonu şaşkınla takip ettiğimi ifade etmek isterim. Şeffaf bir yemekti. Elçi bir gün önce İstanbul’a geldi. Gizli bir yemek değildi. 23 yıldır gittiğim mekan. Tepkiler beni ilgilendirmiyor. "ELÇİYLE GÖRÜŞMEM DE ÖNEMLİ" İBB Başkanı İmamoğlu, konuşmasında ayrıca, büyükelçiyle yemek yemesinin en az karla mücadele kadar önemli olduğunu söyledi. İmamoğlu, "İBB Başkanı'nın karla mücadele kadar dünyanın bu tarz ülkelerinin büyükelçileri ile kuracağı ilişki de sorumluluğudur. İngiliz büyükelçi ile yemekte Türkiye - İngiltere ilişkilerini konuştuk" ifadelerini kullandı.

4 ay önce

Kılıçdaroğlu'nun o yemekten haberi var mıydı? sorusuna İmamoğlu'ndan tek cümlelik yanıt: 'Benim hangi yemeği yediğimi niye takip etsin'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir'de katıldığı bir programda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu'na yöneltilen sorulardan biri de kar fırtınası sırasında İngiliz büyükelçi ile yediği yemekten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberinin olup olmadığıydı. Bu soruya tek cümlelik yanıt veren İmamoğlu "Genel başkanım o kadar yoğun ki benim hangi yemeği yediğimi niye takip etsin?" ifadelerini kullandı. İBB ÖZEL TEFTİŞ İçişleri Bakanlığı tarafından İBB'ye yönelik başlatılan teftişteki son duruma ilişkin ise İmamoğlu, "Teftiş edilmek kadar doğal bir süreç yoktur. Bunun aklı vardır, bunun hukuku vardır. Bu akılsız ve hukuksuz bir süreç. Biri bağırdı, haykırdı, çağırdı diye bir uygulama başlatıldı. Nereye bakarsanız bakın kardeşim. Allah bu şekilde devam eden siyasilere akıl versin diye devam ediyorum duam tutmadı ama Allah akıl versin demeye devam edeceğim " diye konuştu.

4 ay önce

Hangisi yalan konuşuyor? Kılıçdaroğlu İmamoğlu'nu yalanladı: Balıkçıda yemekten haberim vardı

İstanbul'da kar felaketi yaşanırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, balıkçıda yemek yerken görüntülendi. İmamoğlu’nun yanında o esnada İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott da bulunuyordu. 'BAŞINDA MI BEKLEYECEKTİ?' Büyük tepkilere neden olan o görüşmeye ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dozerin başında mı duracaktı diyerek?" İmamoğlu'nun görüşmesine destek çıktı. Ardından da İBB başkanını yalanlayan bir açıklamada bulundu. İmamoğlu, yemekten CHP Genel Başkanı'nın haberinin olup olmadığına ilişkin soruya "Benim hangi yemeği yediğimi niye takip etsin" diyerek Kılıçdaroğlu'nun haberinin olmadığını söylemişti. ELÇİYLE YEMEKTEN HABERİ VARMIŞ TV100 canlı yayınında konuşan Kılıçdaroğlu, tam aksini söyledi. "Ekrem Bey’in büyükelçi ile yemeğe katıldığından haberim vardı. Ekrem Bey önemli kararlar alırken doğal olarak genel başkanına bilgi verir" ifadelerini kullandı. İKİLİ ARASINDA SOĞUK SAVAŞ İmamoğlu'nun balıkçıdaki fotoğraflarının Kılıçdaroğlu'nun ekibi tarafından servis edildiği iddiaları ortaya atılmıştı. CHP Gençlik Kolları da Kılıçdaroğlu'nun 100 bin liralık otel odasında kaldığı görüntüleri ifşa etmişti. Peş peşe yaşanan bu gelişmeler CHP'de İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında rekabet olduğuna yönelik yorumlara yol açmıştı.

1 2