06 Haziran Salı 2023
1 yıl önce

Şehit polis, Yozgat'ta son yolculuğa uğurlandı

Takip ettiği şüpheli Burhan Bağış'ın attığı taşın başına isabet etmesiyle 2 metre yükseklikten düşerek şehit olan Zafer Mat için Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesi Çakmak köyünde cenaze töreni düzenlendi. Köy meydanındaki törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, şehidin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Bakan Soylu, cenaze namazı öncesi şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Soylu, şehidin annesi Güllefere, babası Mahir, eşi Zeynep Mat'a taziye dileğinde bulunduktan sonra "Babam cennete gitti, şehitler ölmez" diyen şehidin kızı Fatma Zehra (8) ile konuştu. Yozgat Müftüsü Ali Gülden'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Mat için helallik alındı. Daha sonra Bakan Soylu'nun omuz verdiği şehit Zafer Mat'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, köy mezarlığına taşınarak toprağa verildi.

8 ay önce

İYİ Parti'den istifa eden Yozgat İl Başkanı Metin Özışık: Biz bu masada tabiri caizse zaman öldürüyoruz

İYİ Parti'den istifa eden Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP'li Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' sözlerinin bardağı taşırdığını söyledi. Özışık, İYİ Parti teşkilatının da CHP ile yapılan ittifaka karşı olduğunu belirtti. Tekin'in açıklamaları sonrasında İP'deki görevinden istifa eden Işık, ayrılış nedenlerini Yeni Şafak'a anlattı. HDP İLE DOLAYLI BAĞLANTI "CHP ile ittifakımız devam ettiği sürece HDP ile dolaylı bir bağlantı içerisinde kalıyoruz. Sabırla ittifakın bitmesini bekledim. Gürsel Tekin'in açıklaması da bardağı taşırdı" diyen Özışık, "Partinin adı İYİ ama çok kötü yönetiliyor" şeklinde konuştu. MASADA ZAMAN ÖLDÜRÜYORUZ Parti yönetimine yönelik "Teşkilat İşleri hiçbir tecrübesi olmayan bu konuları bilmeyen iki kişinin elinde. Biri dürüst bir adam ama liyakatsiz. Diğeri de hem dürüst değil hem de liyakatsız" eleştirisinde bulunan Özışık, 6'lı masayı kast ederek "Biz bu masada tabiri caizse zaman öldürüyoruz" dedi. Özışık'in sözleri için "Genel başkan yardımcılığı yapmış, genel sekreterlik yapmış, o konuşmanın genel başkandan ayrı yapıldığını düşünmüyorum" diyen Işık, "O açıklamayla kamuoyunu yokladılar. Ben de yeter artık dedim ve istifa etme kararı aldım" diye konuştu. UMARIM İTTİFAK BİTER Özışık, CHP ile yapılan ittifaka teşkilatın bakışını da şöyle değerlendirdi: "Yozgat'ı iyi bilirim. Herkes CHP ile ittifaka karşı. Ama herkes ha bugün ha yarın bitecek diye düşünüyor. Ben de çok uzun süre bitecek diye bekledim. Umarım da biter." Parti üyeliğinden istifa etmediğini belirten Özışık, "Beni MDK'ya sevk ettiler. Asıl hedefim İYİ Parti'li kalarak, partide yapılan yanlışları ortaya koyup öncelikle partinin kendine çeki düzen vermesini sağlamak" ifadelerini kullandı. Öte yandan Amasya İl Başkanı Avni Verdi de il başkanlığı görevinden istifa etti.

2 ay önce

Depremde 2'nci ay! Yozgat, gece gündüz demeden Hassa'nın yaralarını sarıyor

Bugün asrın felaketinin 2'nci ayı... Türkiye'yi derinden sarsan ve büyük acılar yaşatan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaralar hızlı sarılmaya başlandı. Devlet-millet iş birliği ile deprem bölgelerinde hummalı çalışmalar ortaya koyuldu. Barınmadan beslenmeye tüm ihtiyaçlar karşılanırken, bir yandan geçici barınma merkezleri kuruldu, bir yandan da söz verildiği gibi afet konutlarına başlandı. Şehirlerde hasar tespit çalışmalarında sona gelinirken enkaz kaldırma çalışmalarına da ara verilmeden devam ediliyor. Bu süreçte bakanlar, kurumlar, STK'lar, gönüllü vatandaşlar ve Mehmetçik büyük bir mücadele ortaya koyarken, arka planda hiç duyulmadan gece gündüz çalışanlar da vardı. Yozgat, Hassa'yı onarıyor Bunlardan biri de Yozgat Valisi Ziya Polat. Vali Polat, depremden büyük ölçüde etkilenen Hatay'ın Hassa ilçesinde ilk andan itibaren çalışmalar yürütüyor. Kent adeta onarılırken, elektrik ve su tesisatlarının kurulumuyla bölgede hayatın normal akışına dönmesi için mücadele edildi. Aynı zamanda konteyner kent kurulumu da hızlandırdı. Deprem bölgelerini gezerek son durumu aktaran ve depremzedeleri ziyaret eden Gazeteci Adem Metan da Polat ile bir araya geldi. "Ara vermeden görev yapan..." Metan, yapılan çalışmalara değinerek, konteynerler için bilgi aldı ve o anları sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaştı: Depremin ilk gününden bu yana bölgede ara vermeden görev yapan Yozgat Valisi Ziya Polat ile sohbet ettik; Vakti olanların izlemesini tavsiye ederim. "Bayramda enkazı bitirmeyi hedefliyoruz" Videoda ise Vali Polat, şöyle konuştu: İlk günden beri buradayım. İlk gün akşam saatlerinde Hassa'ya geldik. Çok büyük bir afet, çok büyük acılar var, çok büyük acılar var. Hikayelerin içerisinde biz de yer aldık. Devletimiz emretti koşa koşa geldik. Milletimize hizmet etmek için çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. 

4 çocuğum var akşamları görüntülü konuşuyoruz. Onun haricinde hep buradayım. Özlem var, bayramda burada olursak onları buraya getiririz. Enkazda şu an yüzde 50’ye ulaştık. Biz inşallah bayramda enkazı bitirmeyi hedefliyoruz. 

Tüm köylere girdik müteahhitlerimizle. Konteyner kent diyoruz ama altında çok iş var. Alt yapısı çok zor bir iş, elektriği çekildi suyu çekildi.
Burası bizim için özel bir konteyner kent, 880 kapasiteli büyük bir yer. 
 Kentin sponsoru Türkiye Diyanet Vakfı. İşin eşyasını da onlar hallediyorlar. Eksik kalan şeyleri tamamlamadan vatandaşımıza vermiyoruz. https://twitter.com/ademmetan/status/1643704902491811840?s=46&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ