20 Mayıs Pazartesi 2024
4 yıl önce

PKK/YPG'den Kaçan 3 Terörist Teslim Oldu

Suriye’nin kuzeyinden kaçan 3 PKK/YPG’li terörist daha Mardin Nusaybin ve Kızıltepe’deki hudut karakollarına teslim oldu.

4 yıl önce

Terör örgütü (PKK/YPG) sivillere saldırdı!

terör örgütü, pkk/ypg, sivillere, saldırdı, suriye, resulayn

3 yıl önce

YPG'li teröristler işgal altındaki Karabağ'da! Görüntüleri ortaya çıktı...

ypg, pkk, teröristler, karbağ’da, ermenistan, suriye

3 yıl önce

ABD Adalet Bakanlığı’ndan YPG itirafı: “YPG, ABD hükümeti tarafından yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK'nın alt koludur”

Bakanlğın söz konusu açıklamasında YPG ile PKK arasındaki bağlantıyı resmi olarak kabul ederek, "YPG, ABD hükümeti tarafından yabancı terör örgütü olarak tanınan PKK'nın alt koludur." ifadesi kullanıldı

3 yıl önce

ABD'den terör örgütü PKK/YPG’ye Kobani kutlaması

ABD Merkez Komutanlığı'na (CENTCOM) bağlı DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Wayne Marotto, Twitter'dan terör örgütü PKK/YPG'nin uzantısı SDG'li teröristlerle ilgili övgü dolu bir paylaşım yaptı. Hem İngilizce hem de Kürtçe paylaşımlarda bulunan Marotto, "Bugün Kobani Kurtuluş Günü. 26 Ocak 2015'te Kürt savaşçılar, Kobani'yi kurtardı ve IŞİD'in yenilmez olmadığını gösterdi." dedi. Morotto, paylaşımının devamında teröristleri 'güvenilir ve yetenekli bir ortak' olarak nitelendirirken, tebriklerini de iletti.

3 yıl önce

Amerika YPG'ye 240 TIR dolusu silah gönderdi

Amerika'da yeni yönetim terörist YPG/PKK'ya hemen yardım eli uzattı, aynı zamanda bölgede etsini artırmak isteyen yeni ABD yönetimi, Genelkurmay ve Dışişleri'ne terör örgütüne yakın isimler atanırken ABD askeri Suriye'nin kuzeyinde Derik kırsalında devriye attı. Amerika'nın bölgey gönderdiği silahlar YPG ve SDG'li teröristlere veriliyor, edinilen bilgiye göre bu silahlar arasında zırhlı araçlar da var.

3 yıl önce

PKK/YPG’nin medya sorumlusu Rozan kod adlı terörist öldürüldü

terörist YPJ'nin medya sorumlu muhabiri Rozan kod adlı Dicle Zana, Suriye’de kırsal alanda bir araç içinde vurularak etkisiz hale getirildi. Zana’nın bildiri hazırlığı yapmak için yer değişikliği yaptığı sırada aracının içinde vurulduğu ifade edildi.

3 yıl önce

Terör örgütü YPG/PYD'nin DEAŞ oyunu deşifre oldu!

Suriye’nin en verimli petrol sahasını ABD’nin talimatıyla kontrol altında tutan terör örgütü YPG-PYD-PKK’nın, sözde DEAŞ’la mücadele görüntüsü vermek için hapishanelerdeki 60 örgüt üyesini Deyr ez-Zor bölgesine gönderdiği belirlendi. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, terör örgütü, kontrolü altında tuttuğu bölgelerdeki hapishanelerden bir araya getirdiği DEAŞ’lı teröristleri Deyr ez-Zor’un doğusundaki el-Ömer petrol sahasına nakletti. Suriye’nin Haseke bölgesinde bulunan hapishanelerdeki DEAŞ’lı teröristlerin, terör örgütü YPG/PYD-PKK’nın sözde ‘aşiret ordusu’ adı verilen yapılanmasına katılmak için salıverildiği propagandası yapıldığı öğrenildi. DEAŞ’lı teröristlerin koalisyona ait helikopterlerle el-Ömer’e götürüldüğü de belirtildi. 'DEAŞ’LA MÜCADELE' GÖRÜNTÜSÜ İÇİN TERÖRİST NAKLETMİŞLER Tutuklu DEAŞ’lı teröristlerin el-Ömer’e sevk edilmelerinden önce terör örgütü YPG/PYD-PKK’nın kullandığı taktiklere yönelik özel eğitimler de verildiği ortaya çıktı. Suriye’nin kuzey doğusunda devam eden ve ‘doğal kararlılık’ adı verilen harekat kapsamında, terör örgütünün 'çatı kuruluşu' SDG’nin Deyr ez-Zor’da sözde 'güvenlik harekatı'na başladığı duyurulmuştu. DEAŞ’lı tutuklu teröristler aynı gün el-Ömer petrol sahasına konuşlandırıldı. Terör örgütü YPG/PYD-PKK’nın, sözde 'güvenlik harekatı'nda, nakledilen tutuklu DEAŞ’lı teröristleri kullanacağı değerlendirmesi yapıldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 14 15