19 Temmuz Cuma 2024
2 yıl önce

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı’dan yabancıların karıştığı asayiş olaylarını çarpıtan Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’a tepki

Özdağ, “Sığınmacıların Türk halkından gizlenen suç oranlarını bilmek istiyor musunuz? İşte gerçek rakamlar;” dedi. Çarpıtmayı Bakan Yardımcısı düzeltti Her fırsatta göçmen istismarında bulunan Ümit Özdağ’ı İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı düzeltti. Çataklı, “İfadeyi istediği gibi anlamaya çalışan karanlık İçişleri Bakanımızın kastettiği; Yabancıların karıştığı asayiş olaylarının oranı, vatandaşlarımızın karıştıklarının yarısı kadar Yabancıların karıştığı asayiş olaylarının da yarısı kendi aralarında yaşanan olaylar Devamı videoda” diyerek konuya açıklık getirdi.

2 yıl önce

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “900 binden fazla Suriyeliye vatandaşlık verildi” yalanı

Özdağ’ın bu iddialarına yalanlama İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’dan geldi. Ersoy Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir çok söylediğin gibi bu da doğru değil. Keşke bu kadar cesurca yalan beyanda bulunmak yerine bir kez olsun, prof. ünvanına saygılı olup doğrusunu öğrenseydin. Ama siyasetin için her türlü istismara başvuruyorsun. Eminim yalandan yargılanma olsaydı müebbet alırdın.” dedi.

2 yıl önce

İsmail Koncuk, Zafer Partisi Genel Sekreterliği ve Parti Sözcülüğü görevinden istifa etti

Genel merkeze istifa dilekçesi verdiğini söyleyen Koncuk, Genel Başkan Ümit Özdağ'dan cevap beklediğini belirtti. Ciddigazete.com'un konuyla ilgili sorularını cevaplandıran İsmail Koncuk, "İdeolojik bir tartışma söz konusu değil. Yönetim anlayışı bakımından farklılık olduğu ortaya çıktı" dedi. Zafer Partisi'nin Türk milliyetçiliği iddiasıyla kurulduğunu belirten Koncuk'un açıklamaları şöyle: Divanda olmamızın temel şartı, yönetim tarzında uyum olması. Parti, yönetim tarzını uyum sağlayacağı insanlarla devam ettirebilir. 'İsmail Koncuk doğru söylüyor' denirse, dolayısıyla yolumuza devam ederiz. İlla "Genel sekreter olacağım" diye bir iddiam yok. Zafer Partisi bu milletin umududur. Yola devam etmemiz için birbirimizi iyi anlamamız lazım. Takım oyunu oynamamız lazım. Ortak akılla hareket etmemiz lazım. Üç ay önce kurulmuş daha yeni bir partiyiz. İstiyorum ki bu siyasi partide, kurulduğu andan itibaren, diğer partilerdeki hatalar olmasın. İsmail Koncuk olarak hiç bir şeyi nefis davası yapmadım; bunu da yapmadım. Şu an Zafer Partisi milletvekiliyim. Yeni divan açıklanır da orada İsmail Koncuk olmazsa, Koncuk genel sekreterliği bırakmış demektir. Takım oyunu benim için önemli. İnşallah bunu yapar ve yolumuza devam ederiz. Türk milliyetçiliği anlayışımızda, genel başkanımızla ayrıştığımız bir şey yok. Aklıselim kazanır inşallah. Herkes egosunu yenmelidir. 'Ben' diyerek olmaz, 'Biz' dememiz lazım. Burada 'Biz' diyecek bir yönetim anlayışını inşallah hakim kılarak geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyeceğiz." Öte yandan, İsmail Koncuk'un Başkanlık Divanı'ndan istifasıyla ilgili kararın, bugün veya yarın verileceği, yeni bir Başkanlık Divanı oluşturulması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

2 yıl önce

Neslihan Seven Zafer Partisi’nden istifa etti

26 Ağustos'ta kurulan Zafer Partisi'den istifa haberi geldi. Partinin Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Sultan Neslihan Seven, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hem görevinden, hem de Zafer Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu. Sultan Neslihan Seven'in istifa duyurusu şöyle: Kurucu üyesi olduğum Zafer Partisi'nden ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. İnandığım değerler uğruna her alanda mücadeleme yılmadan devam edeceğim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim. Daha Önce de İsmail Koncuk partinden istifa etmişti.

2 yıl önce

Zafer Partisi’nden “Suriyeli polis” provokasyonu

Özdağ ve partisinin göçmenlere olan ırkçı yaklaşımı tepkilere neden oluyor.

2 yıl önce

Zafer Partisi’nden “Van’dan Türkiye’ye giren kaçaklar” yalanı

Yapılan açıklamada, görüntülerin Van sınırları içerisinde çekilmediği söylenerek, “12.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Van üstünden Türkiye’ye yasa dışı yollarla giriş yapan kişiler olduğu ileri sürülen paylaşım ile alakalı olarak; yapılan incelemelerde bahse konu görüntülerin ilimiz sınırları içerisinde çekilmediği belirlenmiş olup; görüntülerin İran topraklarında çekildiği değerlendirilmektedir” dendi. “1137 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI” Açıklamanın devamında, ocak ayında önlenen kaçak göçmenlerle alakalı de bilgi verilerek şu ifadelere yer verildi: “Güvenlik birimlerimizce ocak ayı içerisinde illegal yollarla ülkemize girmeye çalışan toplam 1137 düzensiz göçmen engellenmiştir. Öte Yandan ocak ayı içerisinde göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 44 organizatör yakalanmış, haklarında yasal işlem yapılarak adli mercilere teslim edilmiştir. Olumsuz hava koşullarına karşın, gerek sınır hattında gerekse ilimiz genelinde düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı ile mücadelemiz tam bir eşgüdüm ve kararlılıkla devam etmektedir.” ÜMİT ÖZDAĞ’IN PARTİSİ DE GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞMIŞTI Ümit Özdağ’ın Genel Başkanı olduğu Zafer Partisi de sosyal medya hesabından söz konusu görüntüleri paylaşmıştı. Zafer Partisi paylaşımında “Van/Özalp (büyük olasılıkla) üstünden son 7 gün içinde sınırı geçerek giren kaçaklar. Afrika ve Asya’dan yüzbinler Türkiye’ye gelmeye devam ediyor” notunu yazmıştı.

2 yıl önce

Zafer Partisi'nin Suriyeli çocuklara ABD'li vakıflar tarafından özel okul eğitimi verildiği iddiasına Gaziantep Valisi Davut Gül’nden cevap…

Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın çizgisiyle, siyasetini tamamiyle göçmen düşmanlığı üzerine kuran Zafer Partisi, Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı göçmenlere yönelik nefret suçu işlemeye devam ediyor. Her gün sosyal medyada bir yeni yalan üretip bunu yaymak için özel bir ekip kullanan Zafer Partisi’nin son iddiası da resmi makamlarca yalanlandı. Sosyal medya üstünde bot hesaplar aracılığıyla, Gaziantep’te Suriyeli göçmen öğrencilerin, ABD tarafından özel okullarda okutulduğu yalanının yayılması üzerine, Gaziantep Valiliği’nden ve Vali Davut Gül’den açıklama geldi. Zafer Partlilerin yaydığı iddiada, Gaziantep’te Suriyeli anne ve babasız on bin çocuğun ABD’li vakıflarca özel okullarda okutulduğu sözlerine yer verilmişti. https://twitter.com/tcfazilet/status/1492510397777293313?s=21 VALİ’DEN RESMİ RAKAMLARLA AÇIKLAMA Vali Gül, iddiaları net bir dille ve resmi rakamlarla yalanladı. Gaziantep’te şu an özel okul öğrencisi sayısının 25 065 olduğunu ve bunların sadece 467’sinin Suriyeli öğrenci olup ücretlerini tamamen ailelerin kendi imkanlarıyla karşıladığını beyan etti. https://twitter.com/gul_davut/status/1492837845651890180?s=21

2 yıl önce

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Afgan mafya liderine Türkiye’de vatandaşlık verildi” yalanı

https://twitter.com/umitozdag/status/1495703636567105541?s=21 Türkiye’deki yasaları çok iyi bilen Ümit Özdağ, bulunduğu ülkede suça karışmış bir kişinin Türkiye’de vatandaşlık alamayacağını çok iyi biliyor. Türkiye’den vatandaşlık isteyen herkese uygulanan arşiv araştırması ile “Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığı, kolluk kuvvetleri ve istihbarat ünitelerinde ilişiği ile adli sicil kaydı ve hakkında herhangi bir sınırlama olup olmadığı” tespit ediliyor. FETÖ terör örgütü üyelerine “algı yönetimi” dersleri veren Ümit Özdağ’ın “Bir ülkeyi karıştırmak için neler yapmalısınız” dersinde FETÖ’cü talebelerine anlattığı taktikleri, bugün Türkiye’de kullanmasını hayretle takip ediliyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11