28 Eylül Çarşamba 2022

15 Temmuz’un sembol ismi Turgut Aslan’a büyük saygısızlık: Konuşma yaparken CHP’li Meclis üyeleri salonu terk etti

15 Temmuz’un sembol ismi Turgut Aslan’a büyük saygısızlık: Konuşma yaparken CHP’li Meclis üyeleri salonu terk etti

15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişiminde, FETÖ’cü hainlerin başından vurarak ağır yaraladıkları Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gazi Turgut Aslan’a, Ankara‘da CHP’liler tarafından büyük saygısızlık yapıldı. 15 Temmuz’un simge isimlerinden Aslan, Gölbaşı Belediye Meclisi'nde konuşma yaptığı esnada CHP'li Belediye Meclis üyeleri salonu terk etti.

 

Türkiye, 15 Temmuz 2016’da, FETÖ kanlı darbesi ile karşı karşıya kaldı. Asker ve polis kıyafetli hainler darbe yaparak, ülke yönetimini ele geçirmek istedi. Ancak 251 şehit ve 2 bin 734 kişi yaralanarak darbe girişimini bastırdı.

 

HAİNLER TEM MÜDÜRÜ TURGUT ASLAN’I BAŞINDAN VURDULAR!

 

FETÖ’cü hainler, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanı Turgut Aslan’ı darbe girişimi gecesi Jandarma Genel Komutanlığı’nda rehin alınarak, başından vurdu. Öldü diye bırakılan Aslan’ın korumasıysa başından vurularak şehit edildi. Geçirdiği operasyonlarla hayata tutunan Aslan, 103 gün sonra komadan çıktı, beş ay sonra tam olarak gözlerini açabildi. Aslan, daha sonra yaptığı açıklamasında “15 Temmuz için FETÖ’nün ihanetine kanıt aranıyorsa kanıt benim” ifadelerini kullanmıştı. Aslan’a 15 Temmuz’da milli irade ve demokrasiyi savunmak için gösterdiği kahramanca mücadeleden ötürü Devlet Övünç Madalyası verildi.

 

SEMBOL İSİM TURGUT ASLAN’A ANKARA’DA BÜYÜK SAYGISIZLIK!

 

superhaber.tv’nin haberine göre; Gazi Turgut Aslan, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümü kapsamında Gölbaşı Belediye Meclis toplantısına katıldı. CHP'li Meclis üyelerinin Turgut Aslan'ın konuşması sırasında Gölbaşı Belediye Meclis Salonu'na girmediği öğrenildi. AK Parti Gölbaşı Belediye Meclisi Grup Başkanvekili ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Osman Karaaslan, CHP'li Meclis üyelerini kınadı.

Osman Karaaslan, Turgut Aslan'ın Gölbaşı Belediye Meclisi'ne yapacağı konuşma öncesinde CHP'li üyelerin salonu terk ettiğini söyledi. Karaaslan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Gölbaşı Belediye Meclisimizde konuk ettiğimiz 15 Temmuz gecesi kahramanlarımızdan Sayın Turgut Aslan'ı protesto ederek Meclis Salonuna girmeyen CHP'li meclis üyelerini kınıyorum. Darbeyi TV'den izleyen CHP Genel Başkanının partisinin meclis üyelerine yakışan da meclise girmemekti" dedi.

Yeni Yorum