03 Ekim Pazartesi 2022

3 ile özel jet ile gitmiş

3 ile özel jet ile gitmiş

Özel uçak kullanılmasını eleştiren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in birçok seyahatini bu şekilde gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Akşener'in, yakın zamandaki Trabzon, Bodrum ve Hatay ziyaretlerinde özel jet kullandığı belirlendi.

 

Meğer özel jetten hiç inmemişler. 2018'de tarifeli uçakta 'özel uçakla' gezmiyorum röportajı veren Meral Akşener'in jeti Malatya gezisinde kullanmadığı ortaya çıktı. 'Devletin uçaklarını satacağım' diyen Akşener, yakın tarihteki Trabzon, Bodrum ve Hatay ziyaretlerinde de özel jet kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da son bir aydaki iki ziyaretini özel jetle gerçekleştirdi. Akşener, 2018'de yaptığı bir açıklamada özel uçak kullanmadığını, tarifeli uçak veya karayolu ile gezdiğini söylemişti. Akşener, "Biz özel uçaklarla uçmuyoruz. Sözüm söz iktidara geldiğimde hepsini satacağım" ifadelerini kullanmıştı.

 

KENDİSİNİ YALANLADI

 

Sözlerini unutan Akşener geçen pazartesi Malatya'ya özel jetle gitmeyi tercih etti. İstanbul'dan özel jetle saat 10.10'da ayrılan parti yöneticileri, saat 11.06'da Malatya'ya ulaştı. Akşener'in makam aracı ise karayolundan Malatya'ya sevk edilerek hazırlandı. Havalimanında partililerle buluşan Akşener, şehir merkezine geçti. Kendi sözlerini unutan Akşener'in 10 Mayıs ve 24 Haziran'daki Trabzon, 31 Mayıs'taki Hatay ve 28 Haziran'daki Bodrum ziyaretlerinde özel jet tercih ettiği ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, 1 Temmuz'da Samsun ve 10 Haziran'da KKTC'ye gerçekleştirdiği ziyaretlerinde özel jet kullanmıştı.

Yeni Yorum