18 Haziran Salı 2024

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: Adana'nın suyu ucuz, zam yapacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: Adana'nın suyu ucuz, zam yapacağız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kentteki su fiyatlarının ucuz olduğunu belirtip ''Zam yapmayı düşünüyoruz.'' dedi.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Zeydan Karalar, 18 ayda yaptığı hizmetler ve çalışmalarla ilgili belediyede basın toplantısı düzenlendi.

Burada yaptığı açıklamada, dokuz ay içinde yaptıkları müdahalelerle Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) çoğu borcunu bitirdiklerini söyleyen Karalar, "Şu anda 98 milyon artı üretiyor ASKİ. 145 milyon zararı telafi ediyorsunuz ve 98 milyon geliri giderinden fazla müessese ortaya çıkartıyorsunuz. İşte bu işler oldu” dedi.

 

SUYA ZAM SİNYALİ

 

Karalar Adana’nın suyunun ucuz olduğunu belirtip, ''Zam yapmayı düşünüyoruz. Yaklaşık bizim 70 milyondu yaz aylarında kestiğimiz fatura. Bu aylarda 60 milyona düşüyor. Bu aralar tahsilatımız onun altında. Vatandaşlarımız su paralarını neden ödemez onu da ben anlamam. Yapılandırmayı bekliyor desek mevcut ayı ödemiyorlar. Adana'nın suyu çok ucuz. Sondan üçüncü sırada. Biz göreve geldiğimizde dört liraydı su. Köylere 1 liraya veriyorsunuz. İndirim yaptık. Köylerdeki su 0.75 lira oldu. Bizim suyumuz ise 3 lira oldu. Yaz aylarında koronavirüsten dolayı daha da düşürdük. Muhtemelen yıl içerisine bir zam olabilir.'' ifadelerini kullandı.

 

Geçtiğimiz günlerde CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye yönetiminin yüzde 39 zam teklifi İBB Meclisi'nde reddedilmişti.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum