19 Haziran Çarşamba 2024

Avcılar Belediyesi işçilerinden 'toplu sözleşme eylemi’: Yemeğimiz verilmiyor

Avcılar Belediyesi işçilerinden 'toplu sözleşme eylemi’: Yemeğimiz verilmiyor

İstanbul’da CHP’li Avcılar Belediyesi işçileri yaptıkları açıklamada, toplu sözleşme taleplerini bir kez daha hatırlattı.

 

Belediye önünde toplanan emekçiler toplu sözleşmenin talepleri doğrultusunda imzalanmasını istediler.

 

İşçiler adına açıklama yapan Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Sönmez, " Ayrımcılığa son verilene kadar ve taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz" dedi. Belediye önünde toplanan sendikaya üye belediye çalışanları pankartlar açıp slogan attı, kısa süreli halay çekildi.

 

"MAAŞLARIMIZ 300 TL DÜŞÜRÜLDÜ"

 

“Ayrımcılığa son verilene kadar ve taleplerimiz kabul edilene kadar örgütlü mücadelemizle ses yükseltmeye devam edeceğiz. Sözleşmeli memurların Ocak 2020 maaşlarına zam yapılmadığı gibi Avcılar Belediyesi Meclis kararıyla maaşları ortalama 300 TL düşürülmüştür.

 

"YASAL ZORUNLULUĞUMUZ OLAN YEMEĞİMİZ VERİLMİYOR"

 

Mahalli İdareler Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları Genelgesinde belirlenen limitlerin altında ücret vermektedir. Yasal olarak zorunlu olduğu halde belediye personeline yemek verilmemektedir.

 

"HİJYEN KURALLARINA UYULMADI, ONLARCA PERSONEL KORONAVİRÜS KAPTI"

 

Personel servisinde de kısıtlama yapılmış, 9 adet olan servis sayısı 5'e indirilmiştir. Hijyen kuralarına uyulmadığı için onlarca emekçi korona (covid-19) hastası olmuştur. Önceki dönemlerde yaşadığımız adam kayırma ve taraflı yaklaşımlar artarak devam etmektedir.

 

Gelinen aşamada memurların 5, sözleşmeli memurların 9 ikramiyesi, teknik personelin arazi tazminatı 2017 yılından bu yana ödenmemiştir. 31 Marta kadar tüm alacaklarının sözünü veren başkanın bu sözünün takipçisi olacağız. Başta müteahhit alacağı olmak üzere belediye borçlarının önemli bir kısmı ödenmesine karşın, Avcılar halkına hizmet sunan biz emekçilerin alacakları ödenmemiştir."

 

Sendikalı zabıta memurları sık sık düdük ve alkışlarla tepkilerini dile getirirken ‘Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz’, ‘Emekçiyiz Haklıyız Kazanacağız’ sloganlarını attı.

Yeni Yorum