28 Eylül Çarşamba 2022

Belediye hesabında tutarsızlık tespit eden meclis üyesi Mehmet Dündar Tıraş'a CHP'den ihraç

Belediye hesabında tutarsızlık tespit eden meclis üyesi Mehmet Dündar Tıraş'a CHP'den ihraç

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Dündar Tıraş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla partiden ihraç edildi. Tıraş'ın ihraç gerekçesi ise 'Adalar Belediyesi'nin 2020 Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı’nda tutarsızlık olduğunun anlaşılması üzerine ret oyu vermesi gösterildi. Konuyla ilgili konuşan Tıraş, "Yapılan illegal işleri ortaya çıkardığım için böyle bir kararın alınmasını yok hükmünde sayıyorum." dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi ve Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Dündar Tıraş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla mecliste muhalefet yaptığı gerekçesiyle üyesi olduğu CHP'den ihraç edildi.

 

'İLLEGAL İŞLERİ ORTAYA ÇIKARDIĞIM İÇİN BU KARAR ALINDI'

 

İBB ve Adalar Meclis Üyesi M.Dündar Tıraş "Partiye zarar gelmemesi ve yapılan illegal işleri ortaya çıkardığım için böyle bir kararın alınmasını yok hükmünde sayıyorum. Bununla ilgili gerekli itirazları Yüksek Disiplin Kurulu'na yapacağım. Bir sonuç alamazsam mahkemeye gideceğim. Kısaca bütün kanuni haklarımı kullanacağım" dedi.

 

Sabah'tan Barış Savaş'ın haberine göre; Daha önce Adalar Belediyesinin "2020 Yılı Gelir Gider Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı", meclis toplantısında hesaplarda tutarsızlık olduğunun anlaşılması üzerine 2. kez oy çokluğu ile reddedilmişti. Ret kararı verenler arasında CHP'den M.Dündar Tıraş, Nesrin Karanfil ve Fatma Bucak bulunuyordu. M. Dündar Tıraş'a partiden ihraç kararı çıkarken, Nesrin Karanfil ve Fatma Bucak'a uyarı verildiği dikkat çekti. Oylamada CHP grubu içinde ret veren 3 kişi olmasına rağmen sadece M. Dündar Tıraş ihraç edilmesi diğer üyelerden Nesrin Karanfil ve Fatma Bucak'a uyarı verilmesi manidar bulundu.

 

İhraç kararını ise Adalar'da atların kaybolmasından ve hukuksuz bir şekilde ilçe dışına çıkarılmasını İBB adına organize eden CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat'ın istediği öğrenildi. Akpolat'ın ayrıca kaçak otelini de imar affıyla yasallaştırdığı öğrenildi

Yeni Yorum