30 Eylül Cumartesi 2023

CHP'de 'reklam bütçesi' bilinmezi: Tuncay Özkan, 367 milyon TL'yi ne yaptı?

CHP'de 'reklam bütçesi' bilinmezi: Tuncay Özkan, 367 milyon TL'yi ne yaptı?

Kaybedilen seçim ardından CHP'de çok tartışılan isimlerden biri de Tuncay Özkan olmuştu. Özkan'ın kontrolündeki 367 milyon TL'lik reklam bütçesinin nasıl harcandığı konusunda tartışmalar büyüyor.

 

CHP'de kaybedilen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından başarısızlığın en büyük sebeplerinden biri de yanlış yürütülen reklam kampanyası olarak gösteriliyor.

 

Partinin kampanya süreciyle ilgili çok tartışılan isimlerden Akan Abdulave PC İletişim VE Medya yöneticisi Kazım Ali Kiremitçioğlu 14 Mayıs gecesinde görevden alınmıştı. Bu ikili CHP'den 49 milyon TL alması çok konuşulmuştu.

 

TUNCAY ÖZKAN'A 367 MİLYON TL BÜTÇE

 

Seçim kampanyaları için Tuncay Özkan'a 367 milyon TL bütçe verildiğini açıklayan gazeteci Bahar Feyza, "Tuncay Bey'in kontrol ettiği medya reklam bütçesi, 367 milyon TL reklam bütçesi nasıl harcandı? Parti genel merkezinde seçim günü Anka Haber Ajansı'na ne kadar para ödendi?" demişti.

 

FACEBOOK'A REKLAM VERMEDİLER

 

OdaTV'de yer alan habere göre, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu için Facebook'a harcanan paranın yok denilecek kadar az olduğu ortaya çıktı.

Pazarlama ve Marka Stratejisti Burak Su’nun Twitter’dan yayınladığı araştırma verilerine göre CHP son 3 ayda Facebook reklamlarına hiç para harcamadı. Kılıçdaroğlu adına ise sadece 2.1 milyon lira harcandı. Bu sayılar rakiplerine kıyasla çok geride.

 

Bu bağlamda kafalarda önemli bir soru var: "Tuncay Özkan, 367 Milyon TL'yi nereye harcadı?"

 

Burak Su’nun açıkladığı verilere göre Facebook’ta ilk 5 reklam verenin 4'ü Cumhur İttifakı, 1 tanesi Kılıçdaroğlu olarak ölçüldü. İlk 4 reklam harcaması toplamı yaklaşık 14 Milyon TL iken sadece Kılıçdaroğlu 2.1 Milyon TL harcadı.

Yeni Yorum