16 Haziran Pazar 2024

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan partisindeki 'taciz-tecavüz' olaylarıyla ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan partisindeki 'taciz-tecavüz' olaylarıyla ilgili açıklama

CHP'nin ilçe teşkilatlarında yaşanan taciz ve tecavüz olaylarına değinen Kılıçdaroğlu, bu olayların gündemi değiştirmek için konuşulduğunu söyledi. Taciz ve tecavüz olaylar zinciri Maltepe, Avcılar, Ümraniye, Şişli, Esenler, Muğla ve Konya'da görülmüştü.

 

CHP yönetiminin üstünü örtbas etmeye çalıştığı taciz ve tecavüz olayları zinciri Maltepe, Avcılar, Ümraniye, Şişli, Esenler, Muğla ve Konya'da devam etti. CHP'den şu ana kadar yaşanan olaylara tatmin edici bir açıklama gelmezken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin MYK toplantısı sonrası yaşanan bu olaylara değindi.

 

Habertürk'ün haberine göre CHP Lideri Kılıçdaroğlu, toplantıda son günlerdeki "taciz" iddiaları üzerinden hükümetin CHP'ye yönelttiği eleştirileri masaya yatırdı.

 

"DİKKATİ BAŞKA YÖNE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR"

 

Söz konusu eleştirilerin maksatlı ve gündemi değiştirme amaçlı olduğu belirtildiği toplantıda, bu tür hamleler ile ekonomi ve dış politika başta olmak üzere önemli ve yakıcı meseleler üzerindeki dikkatin başka yönlere çekilmeye çalışıldığı değerlendirmesi yapıldı.

 

Kaynak: Yeni Şafak

Yeni Yorum