01 Temmuz Cuma 2022

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu FETÖ'nün kanalında söylemişti... Aynı iftira yine sahnede!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu FETÖ'nün kanalında söylemişti... Aynı iftira yine sahnede!

Parti grubunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresinin bir kaçış planında olduğunu iddia ederek skandal ifadelere imza attı. Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan kaçacak' iftirasını daha önce de FETÖ'nün kanalında söylediği görüntüler ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresinin bir kaçış planının olduğu iftirasını atarak skandal sözler sarf etti. 

 

FETÖ KANALLARINDA AYNI İFTİRAYI KULLANMIŞTI

 

Kılıçdaroğlu'nun söz konusu açıklamaları sosyal medyada da büyük tepki gördü. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 17/25 Aralık kumpası sürecinde FETÖ'nün kanallarında "Erdoğan kaçacak" açıklamaları yeniden gündem geldi.

 

Sosyal medyada tepki gören Kılıçdaroğlu 15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların önünden kaçarcasına geçmişti. CHP lideri hain darbe girişiminin ardından kendisini bu sözlerle savunmuştu:

 

"Ben geçtim. O da gelip geçseydi. O da oradan yürüyerek geçseydi. Niye yürüyerek geçmedi? İşin o cephesi ayrı. Onu ayrıca tartışırız."

Yeni Yorum