25 Temmuz Perşembe 2024

CHP, İsmail Saymaz'ı bile çileden çıkardı! "Yenilginin sloganıyla zafer kazanılmaz!"

CHP, İsmail Saymaz'ı bile çileden çıkardı! "Yenilginin sloganıyla zafer kazanılmaz!"

CHP, 1950 seçimlerinde Demokrat Parti'ye karşı sandığa gömüldüğü 'Yeter söz milletindir' sloganını genel merkez binasına astı. CHP'nin bu hamlesine CHP'li gazeteci İsmail Saymaz bile isyan etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim tarihini resmen açıkladı. Başkan Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs 2023'te yapılacağını belirterek 'Yeter, söz de, karar da milletin' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihini duyururken Demokrat Parti’nin 1950 genel seçimleri kampanyasında kullandığı, CHP zulmüyle mücadelenin bir sembolü haline gelen “Yeter! Söz milletindir!” sloganını kullandı.

CHP'NİN SANDIĞA GÖMÜLDÜĞÜ SLOGAN

Türkiye, 14 Mayıs 2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanılırken, CHP Genel Merkez binasına dikkat çeken bir afiş asıldı. Merhum Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti’nin 1950 seçimlerinde dönemin iktidarı CHP’ye karşı kullandığı “Yeter! Söz milletindir” sloganı bugün CHP Genel Merkezine asıldı. CHP'nin 14 Mayıs 1950'de Demokrat Parti'ye karşı sandığa gömüldüğü slogana sahip çıkarak bunu genel merkezine asması dikkat çekti. 

CHP'Lİ SAYMAZ'DAN ELEŞTİRİ

CHP'nin bu hamlesi çok sayıda tartışmayı da beraberinde getirdi. CHP'li gazeteci İsmail Saymaz, CHP'nin bu hamlesine sessiz kalamadı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Saymaz, ana muhalefete karşı sert ifadeler kullandı. Saymaz "CHP'nin "Yeter söz milletindir" sloganı ve işaretini kullanmasını hatalı buluyorum. Bu slogan ve işaret DP'nin CHP iktidarını devirmesini sembolize ediyor. Bugünkü CHP reddi miras yapmadığına göre neden yenilgisini ifade eden sloganı benimser? Yenilginin sloganıyla zafer olmaz." eleştirisinde bulundu. 

 

Yeni Yorum